Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Gtv6 czy warto?

  1. #11
    aramoro
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki Pietreq za odpowiedź z "pierwszej ręki". Od razu nasuwa się kilka pytania: czy faktycznie sporo części mechanicznych pasuje z 75? Skąd najlepiej taki samochód "wyhaczyć"? W Polsce jest praktycznie niespotykany, więc celować w Niemcy, Włochy czy może jeszcze coś innego? Na co zwracać uwagę i o co dopytywać się sprzedającego?
    Ostatnio edytowane przez aramoro ; 06-12-2010 o 21:05

  2. #12
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    ja szukajac transaxli zawsze uderzam szwajcaria i szwecja i jestem zadowolony
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  3. #13
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    PietreQ, a ile włożyłeś w Alfę od kupna w 2005 roku? Mowa o tym co wymagało wymiany, a nie co robiłeś bo tak chciałeś

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Tuti już nie liczę
    aramoro dawno temu spłodziłem taki tekst może Ci się na coś przydać:
    http://forzaitalia.pl/index.php?opti...id=77&Itemid=1
    ps. widzę że się trochę to graficznie rozjechało w każdym razie to ten tekst w środku.
    1984 GTV6 3.2 24V

  5. #15
    aramoro
    Gość

    Domyślnie

    Juz czytałem

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Wucio
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo GTV6 2,5 - 158KM, 1983r
    Postów
    118

    Domyślnie

    Ja uważam że zabawa z GTV6 jest średnio kosztowna ale za to czasochłonna. Mi np. wyskoczyło kilka innych tematów i moja stoi w garażu gdzie niewiele się z nią dzieje od ok. roku. Nawet czasem się zastanawiam nad sprzedażą bo aż żal że stoi taka niedopieszczona.

    Ale w temacie części - wiadomo co nowe to kosztuje ( ceny wg. mnie niższe niż do współczesnych aut tylko problem jest taki że we współczesnych autach nikt nie wymienia na co dzień uszczelek w drzwiach, lusterek zewn., itd. i to tutaj robią się koszty - w tych detalach które muszą być zrobione żeby takie auto cieszyło właściciela ). Ja np. po raz kolejny napiszę że ebay.de jest prawdziwą skarbnicą części ( i wg. mnie w ciągu ok. 2 miesięcy prawie zawsze trafia się to co potrzeba ). Używane z rozbiórki aut ale działające i czasem za naprawdę śmieszne pieniądze. Kompletny silnik za 150EUR - widziałem ( nie cena wyjściowa tylko końcowa ). Cała skrzynia za 150EUR - widziałem. itd.

    No i oczywiście jakiś miły człowiek ze Stanów znaleziony na alfabb. Ja 2 wielkie pudła części kupiłem za 300$ - przesyłka jakaś "ekspresowa" czyli 6 tygodni droga morską ale tanio ( ok. 30$ ) i wszystkie detale niezbędne do wykańczania auta mam w ręku.

    Tak więc kasa to jedno a czas - poświęcony na szukanie i szukanie i szukanie a następnie wymienianie - to drugie. Bo to czego PietereQ nie napisał - mechaników przy tym aucie trzeba szeeeeerokim łukiem omijać ( nawet polecanego p. Kotowicza - historię z nim miałem .... ).

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Postów
    57

    Domyślnie

    GTV-6 to niezły samochód. Gdzie szukać ? To co napiszę, może wydawać się trudne, ale przy odrobinie zaangażowania możliwe do realizacji. Najlepszym rynkiem na kupno GTV-6, to Hiszpania lub Portugalia. W cenie 5000 euro kupujesz GTV-a, jakby wczoraj wyjechał z fabryki. No i przy okazji są wakacje.Swojego właśnie tam kupiłem. Włochów nie polecam, bo to straszni krętacze są, co najlepiej widać na "Autoscoucie"
    Z rynku hiszpańskiego najlepiej szukać na:milanuncios. No i kryzys tam mają potężny, więc w dobrych cenach wychodzą klasyki. Ostatnio widziałem tam AR 90, którą ktoś się tu podniecał, za 650 euro.

  8. #18
    aramoro
    Gość

    Domyślnie

    No tak tylko 5000 euro + akcyza i inne opłaty to sporo ponad 18-20k

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    a tą kolega oglądał ??
    http://arkuszowa2a.pl/oferty.php?str=2&c=9
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GUNIOZAUR
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    155 2.0 TS 16v 95, 155 2.0 8V 94
    Postów
    291

    Domyślnie

    Witam. Znawcą GTV6 nie jestem ale tak przeczytałem ten opis Alfy z arkuszowej i moim zdaniem jest to egzemplarz tani ale trzeba mieć w zapasie kilka złoty. Jeśli auto po renowacji i postoju w ogrzewanym garażu potrzebuje kolejnej korekty lakieru bo rdza wychodzi to jest to chyba najlepszy wykładnik tego w jakim jest stanie i czego można się spodziewać. Ładnie wygląda ale co z tego. Cena niby atrakcyjna, z tym że to niby zawsze wychodzi w praniu.
    Łopatologicznie mówiąc, nie kumam dal czego ludzie którzy zajmują się takimi autami i znają temat wystawiają takie auto za połowę ceny rynkowej skoro wszytko jest ok. Co najważniejsze nie kumam dla czego to GTV jeszcze się nie sprzedało, już przecież trochę czeka na nowego właściciela???
    NO TO WPADŁEM...

Podobne wątki

  1. Podsufitka w GTV6
    Utworzone przez Stefan116 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-10-2012, 17:38
  2. Co warto obejrzeć w Poznaniu lub gdzie warto przysiąść?
    Utworzone przez Pietia w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 15:18
  3. Alfa gtv6
    Utworzone przez Zyta w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 13:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory