Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Gtv6 czy warto?

  1. #1
    aramoro
    Gość

    Domyślnie Gtv6 czy warto?

    witam,
    ostatnio gdy przeglądałem internet zobaczyłem Gtv. Nie była to miłość od pierwszego wejrzenia, ale model gtv6 przekonał mnie. I zrodziło się podstawowe pytanie: czy mając do wydania ok 18-20 tyś zł warto zacząć interesować się kupnem takiego samochodu, czy może jest to kategorycznie za mało by zagłębiać się w temat? Jeśli warto to czy lepiej kupić tańszy egzemplarz i wydać większą część kwoty na renowacje czy lepiej poszukać czegoś w lepszym stanie? Byłby to mój pierwszy własny samochód, ale 3 w rodzinie. Moje doświadczenie mechaniczne jest mizerne (jestem w trakcie renowacji junaka i pieniądze za sprzedaży chcę zainwestować bo tylko utrzymałem się w przekonaniu, że motory nie są dla mnie + zabawa przy maluchu). Jakie są koszty poboczne takie jak ubezpieczenie? Z góry dziękuje za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez aramoro ; 04-12-2010 o 21:25

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar maciejbydg_87
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 147 & 156 SW 1.9 JTD
    Postów
    558

    Domyślnie

    kiedyś na allegro były ze 2 egz do 10tys w które chciałem zainwestować właśnie kolejne 10 ale nei poszło z funduszami jesli masz swoje pewnei fundusze to warto kupić tańszy bo tak czy siak będzie coś do roboty i przyda się zapas - takie moje zdanie powodzenia !

    Moje Belle:
    Alfa 33 Imola 1.4 BX 1993 ( '08 - '11 )
    Alfa 155 Sport 1.8 TS 8v 1995 ( '11 - '12 )
    Alfa 164 Super 2.0 TS 8v 1997 ( '12 -'14 )
    Alfa 147 1.9 JTD 2003 ('14 - )
    Alfa 156 SW 1.9 JTD 115km 2002 ('14 - '16 )
    Alfa 156 SW 1.9 JTD 110km 2001 ('16 - '18 )
    Alfa 159 SW 1.9 JTD 150 Q-tronic 2010 ('18 - )
    Alfa 33 Q4 1992 ('18 - )

  3. #3
    aramoro
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli będe kupował to dopiero w wakacje bo wtedy najlukratywniejszy okres żeby motor opylić

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał aramoro Zobacz post
    witam,
    ostatnio gdy przeglądałem internet zobaczyłem Gtv. Nie była to miłość od pierwszego wejrzenia, ale model gtv6 przekonał mnie. I zrodziło się podstawowe pytanie: czy mając do wydania ok 18-20 tyś zł warto zacząć interesować się kupnem takiego samochodu, czy może jest to kategorycznie za mało by zagłębiać się w temat? Jeśli warto to czy lepiej kupić tańszy egzemplarz i wydać większą część kwoty na renowacje czy lepiej poszukać czegoś w lepszym stanie? Byłby to mój pierwszy własny samochód, ale 3 w rodzinie. Moje doświadczenie mechaniczne jest mizerne (jestem w trakcie renowacji junaka i pieniądze za sprzedaży chcę zainwestować bo tylko utrzymałem się w przekonaniu, że motory nie są dla mnie + zabawa przy maluchu). Jakie są koszty poboczne takie jak ubezpieczenie? Z góry dziękuje za pomoc.
    Wydaje mi się, że chyba powinieneś sobie odpuścić. Głównie dlatego, że w przypadku takich aut właśnie nie da się przewidzieć jednoznacznie jaka kwota będzie ok. Jak nie masz żadnego zaplecza gratów, choćby z jednej rozebranej GTV, albo nawet 75 to zakup paru części będzie w stanie rozłożyć na łopatki cały Twój budżet, jaki zostanie po zakupie. Poza tym nie wiem czy nauka mechaniki na przykładzie GTV6 to dobry pomysł.. Jeszcze też wszystko zależy od tego do jakiego stanu chcesz przywrócić Alfę, czy będziesz nią sam jeździł, czy będziesz chciał odzyskać czas który Cię to kosztowało, itp. Może jakiś posiadacz GTV6 się wypowie to będziesz miał pełniejszy obraz sytuacji.
    Co do kosztów ubezpieczenia to powinieneś sam znać, bo to zależy głównie od właściciela. Zresztą przy takim aucie i wydatkach na nie oc powinno być drobiazgiem.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Jako 1 własny samochód 200KM? Osobiście byłem zachwycony jak pierwszy raz wsiadłęm do mojej Gtvki (2.0TS) ale jeśli byłbym to mój 1 samochód najprawdopodobniej rozbiłbym go. Osobiście odradzam ale cóż...

    Uważam że przy budżecie 20k można spokojnie kupić coś i doinwestować. Jeśli jesteś singlem to ten samochód jest świetny, ewentualnie wypady z dziewczyną ale na 3os już się po prostu nie nadaje. Zapomnij o dużych zakupach, o swobodnym manewrowaniu na parkingach i przygotuj się na to że ten samochód może Cie zeżreć z butami jeśli chodzi o naprawy. Dla przykładu wymiana tulei tylnego zawieszenia ze sworzniami to wydatek najmarniej 800zł + robocizna
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  6. #6
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    ekhm....mowimy Tu o GTV6 a nie Gtv v6 ciezk oz czesciami ostatnio, dorgie sprzeglo itd jak na codzien? ok fajny klasyk za ok 10 k do kupienia 20 wlzozysz i jest git zalozylbym meiscieczny budzet z paliwem przy przebiegach rzedu 10 tys na rok na okolo 1k zl minimum
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigas Zobacz post
    ekhm....mowimy Tu o GTV6 a nie Gtv v6
    ups... małe niedopatrzenie
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  8. #8
    aramoro
    Gość

    Domyślnie

    No nie powiem trochę mnie zmartwiliście. Muszę przyznać, że jeszcze robię sobie małe nadzieje ponieważ samochód służyłby tylko do niedzielnych przejażdżek, wiec roczne przebiegi byłyby minimalne. Głównie chodzi o to czy za te 20tys da się doprowadzić pojazd do dobrego stanu?

  9. #9
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Tańszy niż 18 tys. zł? Za 18 tys. zł o ile się nie mylę kupisz GTV6 do remontu. Nie zgłębiałem tematu aż tak, ale za 12-15 tys. zł były w Szwecji nie odpalające z przegnitym nadwoziem

    Kilka lat temu PietreQ chyba pisał o kosztach swojej - komplet uszczelek drzwi - 2 tys. zł, tyle samo sprzęgło.

    Jeśli masz uczyć się mechaniki na GTV to lepiej nie kupuj, szkoda auta. Chyba, że masz pod ręką kogoś ogarniętego, nie mająca tendencja do partolenia. Junak przy V6 to jak kalkulator przy Pentium III

    Ja z takim budżetem (o ile nie możesz go powiększyć) poszukałbym 75 V6.

    Oczywiście nie mam GTV, więc mogę się mylić. Przez cały czas jak istnieje forum to przewinęło się może z 5 użytkowników tego modelu
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 06-12-2010 o 19:58

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Jako posiadacz GTV6 nie będę gdybać tylko powiem jak jest.

    Kwota o której mówisz 18 - 20K jest jak najbardziej realna na wyrwanie niezłego egzemplarza. Weź pod uwagę, że najstarsze roczniki mają już 30 lat więc, nawet w sprawnym aucie będzie się miało prawo coś popsuć. I wbrew temu co mówią inni - byłem w nieco podobnej sytuacji jak Ty; GTV6 była moim pierwszym samochodem a o mechanice miałem pojęcie teoretyczne, żeby nie powiedzieć mgliste. Okoliczności mnie zmusiły żeby samemu zostać mechanikiem - naprawdę jak nauczysz się mechaniki na tym aucie to niewiele wehikułów będzie Cię w stanie zaskoczyć. Przy czym, od auta na co dzien oczekiwałbym jakiejś dozy, technicznej pewności czy cześci dostępnych od ręki. Znam wiele osób które jeżdżą gtv6 często żeby nie powiedzieć na codzień, ale są to ludzie którzy mają w rezerwie jeszcze parę samochodów. W przypadku stłuczki, nie odbierzesz swojego auta od blacharza w przeciągu tygodnia czy dwóch, nie mówiąc jak dupnie jakaś inna duperela. Gdy kupiłem gtv6 moim zamysłem był klasyk na co dzień, ale szybko otrzeźwiałem. Auto do jeżdzenia latem jak najbardziej, zimą byłoby mi szkoda - niestety gtv6 nie są w ocynku. I nie kupuj trupa, bo za doprowadzenie do porządnego stanu wydasz więcej niż na kupno zadbanego auta. Jak masz jeszcze jakieś konkretne pytania to wal śmiało
    1984 GTV6 3.2 24V

Podobne wątki

  1. Podsufitka w GTV6
    Utworzone przez Stefan116 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-10-2012, 17:38
  2. Co warto obejrzeć w Poznaniu lub gdzie warto przysiąść?
    Utworzone przez Pietia w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 15:18
  3. Alfa gtv6
    Utworzone przez Zyta w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 13:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory