Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 76

Temat: Części do Alfy GTV2000, GTV6

  1. #61
    Użytkownik Świeżak Avatar Wucio
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo GTV6 2,5 - 158KM, 1983r
    Postów
    118

    Domyślnie

    Guniozaur - no właśnie sam tak poluję na ebay.de. Nawet jak czasem coś się trafia w dobrym stanie i dobrej cenie a na chwilę obecną nie potrzebuję - kupię na zapas ( uwaga - biorę się za tylne boczke szybki które są aktualnie na bayu- proszę nie robić konkurencji )

    Co do uwagi o zabójczych pojazdach - spokojnie no hurt feelings. Takie są realia i nic się na to nie poradzi. Jak ktoś myślał że zaczynając zabawę z 30 letnim autem pójdzie do "Biedronki" i kupi 2 torby części to się grubo pomylił

    A przyjemność - bezcenna. Założenie nowej części lub naprawienie czegoś we własnym zakresie ( w weekend poprawiłem opuszczanie szyb od strony kierowcy i jak odpaliłem i zobaczyłem że zasuwa w górę / dół jakby miało min. 20lat mniej to najpierw zacząłem skakać z radości a później się z tej radości upiłem )

    OK - idę pisać do Reg Plastu w sprawie światełek. Komplet od majka jak się uda + zregenerowane moje - z takim zapasem będę mógł spać spokojnie.

  2. #62
    Kampa
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    Takie zaciski ma każda 75 z 5 śrubową piastą (1,8tb, TwinSpark, 2.5, 3.0) prędzej z takiego auta wyrwiesz.
    Powiedzcie czy te zaciski są wogóle popularne czy raczej ciężkie do znalezienia i czy wogóle są warte żeby się nimi zainteresować - tzn czy się sprawdziły?

  3. #63
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    Lampy znalazłem, oryginalne Carello i wyglądają dość porządnie. Jutro wyśle foto.

  4. #64
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GUNIOZAUR
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    155 2.0 TS 16v 95, 155 2.0 8V 94
    Postów
    291

    Domyślnie

    Odnośnie zacisków, identyczne były w BMW E12, E 23, E 24, E28, niektórych Sierrach i z tego co pamiętam to Opel Record miał ATS takie jak w 75 więc trochę tego mimo wszystko jest. A tak nawiasem, dla czego to muszą być akurat te zaciski a nie inne? Czy się sprawdziły??? Hmmm..., w 75 blokują koła w miejscu przy serdecznym traktowaniu więc mają zapas na masę tego autka.
    Ostatnio edytowane przez GUNIOZAUR ; 30-08-2012 o 00:47
    NO TO WPADŁEM...

  5. #65
    Kampa
    Gość

    Domyślnie

    skoro blokują koła w Alfie 75 to z pewnością wystarczą do Porsche 914 które waży poniżej tony. Tylko czy to aluminium nie pęka i czy cylindry się nie wycierają..

    Akurat te zaciski mają ten sam offset, rozstaw mocowania i pasują na tą samą tarczę co zaciski Ate typu M, około 1970 roku, z Porsche Carrery na tył, które mam teraz. Te M-ki są solidne i wytrzymałe ale ważą bardzo dużo i jest problem z częściami do nich. Mają cylindry z mechanizmem centrującym i wspomagającym cofanie tłoczka.

    Pompę mam założoną 19mm - o 2 mm większą niż w oryginale. Powinna dać radę tłokom 48mm.

    Tłoki przy tych brembo też się zakłada z kątem 20 stopni, czy tak jest?

    Po za tym te zaciski z Alfy wyglądają poprostu pięknie kiedy się je wypoleruje.

    Ate z BM-ek nie wchodzą w grę. Tylko Alu brembo jak na zdjęciu.




    Ostatnio edytowane przez Kampa ; 30-08-2012 o 13:20

  6. #66
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GUNIOZAUR
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    155 2.0 TS 16v 95, 155 2.0 8V 94
    Postów
    291

    Domyślnie

    Tłoczki do tych zacisków są dostępne więc zawsze możesz wymienić, ale żeby zjechać tłoczki to chyba musiałbyś jeździć bez klocków Korozja części uszczelniającej jest taka sama jak w każdym innym tłoczku, zaniedbasz uszczelniacze i podzielą los każdego innego tłoczka.Co do konta nie mam pojęcia ale kiedyś już ten temat był gdzieś tu poruszany więc zalecam pogrzebać. Odnośnie zacisków z buni co w nich jest nie tak?? Takie same jak w Alfie. Czy to chodzi o napis?
    NO TO WPADŁEM...

  7. #67
    Kampa
    Gość

    Domyślnie

    Mówisz, że w BMW też były aluminiowe 2-tłoczkowe brembo? To muszę dokładniej poszukać w necie. Z Twojego postu wynika, że są one dosyć popularne.

    Odnośnie zużycia tych już kilkudziesięcioletnich zacisków to chodziło mi o cylindry. Materiał zacisku dużo bardziej miękki niż chromowane tłoczki i prędzej może się zużyć w przypadku zaniedbania uszczelniaczy i korozji tłoka.

  8. #68
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Za aluminium stoją same korzyści, i o kwestie wytrzymałosciowe bym się nie martwił. Jakoś w sporcie nikt nie używa żeliwa. Jedynym elementem eksploatacyjnym, może być tłoczek, który może skorodować. Holendrzy na przykład do tych zacisków robią tłoczki z anodowanego aluminium, żeby jeszcze zejść z masą. Jeśli chodzi o zamienność, pierwsze słyszę, że takie same zaciski są w tych modelach BMW. Trochę tych aut pooglądałem ostatnio i główne tam siedziały zaciski pływające, albo żeliwne 4 tłoczkowe girlingi. Poza tym wierząc w kreatywność różnych hobbystów, pewnie w obiegowej wiedzy funkcjonowała by wieść o zamienności tych zacisków z bmw. Jest wiele podobnych ale jak przychodzi do przymiarek to się okazuję, że to je nie to samo. Jedynym bolt - onem do dużych transaxli jest 4 tłoczkowy żeliwny girling z volvo 244. Ale wystarczy wziąć do ręki żeliwny zacisk i oryginalny aluminiowy żeby wiedzieć że gdzieś się zbłądziło myśląc, że żeliwo może być w jakikolwiek sposób fajniejsze
    I odpowiadając na Twoje pytanie: tak, trzeba ustawić tłoczek pod kątem (o czym niestety nie wszyscy pamiętają)
    1984 GTV6 3.2 24V

  9. #69
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GUNIOZAUR
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    155 2.0 TS 16v 95, 155 2.0 8V 94
    Postów
    291

    Domyślnie

    Ta, no właśnie widzisz, gdzieś tam w tym moim mało fachowym potoku słów znalazło się ATS, nie użyłem ani razu innej nazwy to jedna rzecz. Kolejna rzecz, faktycznie należy ważyć słowa jak mało gdzie. Trzecia sprawa, na czym skończę, PIETEREQ kolejny raz ocaliłeś świat Więcej się w sprawach technicznych nie odzywam bo pojęcia o tym nie mam
    NO TO WPADŁEM...

  10. #70
    Użytkownik Świeżak Avatar Wucio
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo GTV6 2,5 - 158KM, 1983r
    Postów
    118

    Domyślnie

    Mały update od firmie Reg Plast. Pisałem / dzwoniłem - bez odzewu. Przez google znalazłem taką firmę http://www.reflektory.autogamma.pl/index.php/kontakt. Dzwoniłem - wstępnie bez oglądania regeneracja odbłyśników ( rozklejenie lampy + regeneracja odbłyśnika + czyszczenie całej lampy + sklejenie ) = ok. 150zł / sztuka.

Podobne wątki

  1. [GTV6] - szukam paru części
    Utworzone przez Bartek77 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 11:00
  2. Alfa GTV6- szykuje mi się renowacja, potrzebujemy części.
    Utworzone przez QBA w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 22:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory