Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Temat: giulietta 2,0 z 1984

  1. #11
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    giulietta 2,0 1984 r
    Postów
    20

    Domyślnie

    Panie Panowie oto ona :

    Uwaga : kumple na zdjęciach nie są elementem wyposażenia....

    http://www.fotosik.pl/u/dotka8/zdjecia/1

    opis jutro dobranoc
    Ostatnio edytowane przez dotka8 ; 25-05-2014 o 20:48 Powód: Dodano

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ładne wnętrze.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #13
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    giulietta 2,0 1984 r
    Postów
    20

    Domyślnie

    a więc.....

    nadwozie :

    kompletne nie widać jakichkolwiek dzwonów ale widać roboty domorosłego majsterklepki który prawdopodobnie usuwał wykwity chałupniczą metodą .rdza na dołach drzwi od zewnątrz, . od wewnątrz ładnie. Dwa purchle na podszybiu, bagażnik ładny-lekka powierzchowna rdza w przetłoczeniach, z kompletną wykładziną ładna do wyprania bak jak nowy . komora silnika -lekka powierzchowna rdza w przetłoczeniach i łączeniach blach pod pompą hamulcową rdza prawdopodobnie był wyciek z pompy który uszkodził lakier.Dziura na jednym nadkolu reszta zdrowa odpadną więc reperaturki ku mojemu szczęściu .atrapa ładna. klamki piękne wszystkie drzwi chodzą tak że po otwarciu i zamknięciu dostałem orgazmu

    podwozie : Na szczęście była konserwacja i podłoga w 95% jest bez rdzy - powierzchowne są tylko w na progach wewnętrznych - zewnętrzne jeszcze nie wiem bo są pod plastikami.Tłumiki rzeszoto wszystkie do wymiany

    napęd/hamulce : kompletny suchy, tylne tarcze zjechane ,sprzęgło dobrze pracuje (chciałem ruszyć nie zauważyłem klocka pod kołem i zamieliłem obydwoma kołami )

    elektryka : działa cała oprócz szyb ale o tym na końcu nawet zegarek działa

    tapicerka/wnętrze: brakuje plastiku od regulacji lusterek (jest sam bolec) a poza tym po prostu 30-letnia nówka wszystko jest w idealnym stanie wystarczy tylko porządne pranie

    silnik : po wlaniu paliwka zapalił za 4 razem na razie chodzi nierówno nie trzyma wolnych obrotów ale coś bliżej będę mógł powiedzieć po wymianie kabli,świec,kopułki i palca bo na razie orginał jest już mocno sparciały i raczej nie trzyma parametrów.Oprócz tego prawdopodobnie chłodnica jest do regeneracji gdyż zrobiła się mokra. Nie wiem jeszcze jak ze wskaźnikiem temperatury i wiatrakiem - nie chciałem aby silnik chodził na tak wybrakowanej elektryce....

    A zapomniałem sprawdzić czy działają silniczki wycieraczek reflektorów sprawdzę jak będę miał aku w aucie

    i to tyle z wstępnego opisu .

    teraz pytania do szanownych obywateli:

    pytanie o silnik :

    wole wyjść na głupca niż sp.......ć dlatego pytanko:

    czy do benzyny w takim silniku dodajemy jakieś dodatki(ołów)
    jaki olej - 15w/40 ?

    i pytanko o elektrykę :

    nie działają szybki nic jeszcze nie sprawdzałem ale po otwarciu skrzynki bezpieczników w oczy rzuca się brak przekaźnika najbardziej od lewej strony i będę tutaj strzelał że to on jest winowajcą.
    przy przekaźniku jest napis :SEIMA 56.0.60 próbowałem znaleźć go w sieci ale wujek gogle milczy na ten temat.Ktoś coś wie na ten temat?

    co do zdekodowania Vin- u na razie nie znalazłem we Włoszech w alfa center mają urlop może jadnak ktoś na tym forum pracuje w serwisie,salonie itp. i pomoże mi go zdekodować :

    ZAR116A1000022877

    na razie tyle.....

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    1. Do benzyny żadnych dodatków.
    2. Ja leję Selenię HPX.
    3. ePER nie rozpoznaje VIN, więc raczej pozostaje tylko Centro Documentazione.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #15
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    giulietta 2,0 1984 r
    Postów
    20

    Domyślnie

    czyli rozumiem olej 20w/50 ?

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Jak ma być bez oszczędności, motulowski 15w50 300v dobrze się spisuje w tych silnikach. Co do całej reszty, spróbuj się skontaktować z podkrakowskim rez-cc (www.rez-cc.com). Nie, nie mam żadnych prowizji z reklamy, po prostu wiem że pracują tam fachowcy, choć ceny niestety rzadko kiedy są polskie... Regulacje gaźników w 2.0 dohc to dzień powszedni u nich, a przy okazji można zobaczyć ciekawe eksponaty ;-)
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  7. #17
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    giulietta 2,0 1984 r
    Postów
    20

    Domyślnie

    łał dzięki za namiar na pewno skorzystam.

    ale moje przemyślenia są takie :

    biorąc pod uwagę czas który mogę poświęcić / kasę którą mogę włożyć / warunki do remontu jakie mam postanowiłem robić wszystko etapami :

    etap 1

    podwozie tył demontaż wszystkich elementów czyszczenie podłogi ,konserwacja,hamulce tył + kompletny zawias tył

    etap 2

    podwozie przód czyli to samo co tył tylko z przodu

    etap 3

    uzbieranie kasy na porządnego blacharza/lakiernika (cały czas poszukiwany) który zrobi nadwozie na cud malinę da na to gwarancję

    etap 4

    silnik

    etap 5

    detale

    oczywiście cały czas szukam szyby ,kierunku ,wycieracki itp

    oczywiście robię wszystko porządnie bez żadnego druciarstwa i oszczędności chcę doprowadzić auto do oryginału
    Ostatnio edytowane przez dotka8 ; 26-05-2014 o 08:26

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Pogratulować tak dobrze zachowanego egzemplarza. Mi niestety niewiele gratów zostało z Giulietty więc nie pomogę ale mocno kibicuję bo to mój ulubiony model Alfy.
    PS sprawdź prywatną wiadomość może coś z gratami jednak pomogę.

  9. #19
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    giulietta 2,0 1984 r
    Postów
    20

    Domyślnie

    Dzięki stefano za info o częściach - na pewno skorzystam .Miałeś rację moja jest z 83 r.a nie 84. Oto informacja od włochów :

    with reference to your request we are informing you as follows. According to our documentation files, the chassis number ZAR 116A1000022877 originally corresponds to an Alfa Romeo Giulietta 2.0 L, manufactured on the 25th February 1983 and sold on the 1st August 1984 in France.The body colour is “marrone testa di moro”, with “beige tweed” cloth interiors. Yours, Sincerely,

    czyli przy pierwszej rejestracji w pl popełniono błąd ........

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mikelos
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    75 2.5 V6 + Delta 1.4TB + Laguna3 2.0 DCI
    Postów
    490

    Domyślnie

    Cytat Napisał dotka8 Zobacz post
    (...)
    czyli przy pierwszej rejestracji w pl popełniono błąd ........
    Nie u Ciebie pierwszego - u siebie w dowodzie mam wpisaną datę pierwszej rejestracji 1 stycznia 1997. A wyprodukowane w lutym tegoż samego roku...
    Mi się kolorystyka auta podoba - taka oldskulowa
    Objechałeś kogoś ostatnio? A wiedział, że się ściga?

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  2. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 235KM XENON BOSE DNA
    Utworzone przez lizard w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 10:37
  3. Alfa Romeo Giulietta Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm
    Utworzone przez tomasz777 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 01:49
  4. Giulietta SS i Giulietta G430 IMove Marangoni
    Utworzone przez eclipse w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 22:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory