Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: blok silnika 75 turbo

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZENDER Zobacz post
    Wywal tego 1.8t z pod maski i wsadź tam pancernego Saab-a 2.0 Turbo z oznaczeniem silnika 204 albo lepiej 234 te silniki wytrzymują ponad 400KM , ewentualnie może być tez motor 205 albo 235 , sam mam 205 zrobione na 280 KM i jeździ bez problemów w Saabie 9-5 . Sam się zastanawiam czy nie wywalić z mojej 75 tsparka i wstawić tam Saaba lecz czasu i chęci brak . Do Alfy już coraz mniej części a do Saaba jeszcze sporo . Starsze Saaby z silnikiem 204/234 maja komputer na tronicu 5 a nowsze 205/235 na tronicu 7 , te kompy są dużo prostsze i podatniejsze pod katem pisania nowych map .
    Zrób to, a chętnie skopiuję pomysł
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  2. #12
    Użytkownik Embrion Avatar silento
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    z okolicy Stolicy
    Auto
    156, 75 turbo, Giulia TI
    Postów
    22

    Domyślnie

    Problem w tej kwestii jest taki że jestem Alfistą a nie Sabifistą.-)
    Moja rada, oryginał nawet w kiepskim stanie jest coś wart, należy pamiętać że nasza pasja jest też dla potomnych, a zmoty z 2 samochodów sorry ale to są tak zwane kundle.-(, Saby też są fajne, ale jak by wyglądał Sab z Silnikiem of Alfy, Żałosne co? Albo kobita z brodą? Albo chłop bez hu..lającego samochodu.-)
    Pozdrawiam

  3. #13
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Silnik SAABa do 75 to tak średnio pasuje, już nawet o kundlenie auta mi nie chodzi. Jest wysoki, komora silnikowa 75 za mala jak na niego, do tego jest ciężki i ma taki trochę dieslowaty temperament ;/
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Grzesiek ma rację. Nie lepiej wsadzić V6 jak silników 1,8 turbo jest jak na lekarstwo??

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ZENDER
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    laski
    Auto
    SAAB 9-3 AERO CABRIO , ALFA 75 TS Recaro
    Postów
    277

    Domyślnie

    Tylko ze Silnik Saab-a nie pada tak często jak te Alfo-wskie .

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZENDER Zobacz post
    Tylko ze Silnik Saab-a nie pada tak często jak te Alfo-wskie .
    Chyba musisz zmienić forum bo obrażasz właściciel Alfy Romeo.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZENDER Zobacz post
    Tylko ze Silnik Saab-a nie pada tak często jak te Alfo-wskie .
    W końcu coś nowego sie dowiedziałem, a do tej pory żyłem w błędzie. Czy silnik Saaba jest dobry ? Pewnie tak , tylko 1,8 i V6 o których tu mowa to silniki które na pewno nie można nazwać padakami

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Z tamtych lat wszystkie silniki są dobre, ciężko znaleźć faktycznie wadliwy motor, od jakiś 5-ciu lat robią szajs.

  9. #19
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZENDER Zobacz post
    Tylko ze Silnik Saab-a nie pada tak często jak te Alfo-wskie .
    Tia a problemy z kasetami zapłonowymi zatarte panewki też się zdarzają pierdzielenie dla pierdzielenia. IMO silniki Saaba to bardzo dobre silniki ale bez szału też im się zdarza. Jak dbasz tak masz. Co do swapa to tylko V6 szedłbym w 3.0 - 3.2 24V (tak wiem Andrew - only 12V ) znajdziesz w swiecie takie projekty wiec jest się czym wzorować a i droga do dalszych modów otwarta .
    Przy wrzucaniu silnika innego producenta jest milion rzeczy do rozwikłania - równie dobrze można się podjąc wrzucania V8 z Maserati podobny stopień komplikacji.
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 14-01-2015 o 07:07

  10. #20
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ZENDER
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    laski
    Auto
    SAAB 9-3 AERO CABRIO , ALFA 75 TS Recaro
    Postów
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    Tia a problemy z kasetami zapłonowymi zatarte panewki też się zdarzają pierdzielenie dla pierdzielenia. IMO silniki Saaba to bardzo dobre silniki ale bez szału też im się zdarza. Jak dbasz tak masz. Co do swapa to tylko V6 szedłbym w 3.0 - 3.2 24V (tak wiem Andrew - only 12V ) znajdziesz w swiecie takie projekty wiec jest się czym wzorować a i droga do dalszych modów otwarta .
    Przy wrzucaniu silnika innego producenta jest milion rzeczy do rozwikłania - równie dobrze można się podjąc wrzucania V8 z Maserati podobny stopień komplikacji.
    Kasety zapłonowe Saaba wytrzymują 150-200 tys km a Alfy ile ? Jak ktoś nie dba o olej i butuje na zimnym to zacierają się panewki balansu a później wału - główne , Nie obracają się nagminnie jak w Alfie .

    Ja nie mowie ze trzeba pakować tam akurat silnik Saaba ale najprościej jest go tam wsadzić ,podałem tylko jeden z przykładów czym lepiej zastąpić silnik do którego już nic nie można kupić , ciężej na pewno motor z maseratti tam zaadoptować .

    Silniki Alfy są dobre tylko dwa czyli 2.0 TS 8v i v6 12 /turbo , z perspektywy czasu i ogromnej ilości wtopionej kasy stwierdzam ze najgorszy syfilis to ten 24v i te 16 tsparki .

Podobne wątki

  1. Pęknięty blok silnika JTD
    Utworzone przez mojamama w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 20:42
  2. [33] Wał i blok silnika
    Utworzone przez Spirit w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 13:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory