Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: blok silnika 75 turbo

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar silento
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    z okolicy Stolicy
    Auto
    156, 75 turbo, Giulia TI
    Postów
    22

    Domyślnie blok silnika 75 turbo

    Witam!

    Proszę o pomoc, jest mi potrzebny blok sinika do mojej 75 turbo, lub cały silnik, poprzedni blok zaginął w akcji, a chciał bym lalką polatać na wiesnę
    Mam też pytanie czy może blok pasuje od zwykłej 1.8 na zmiennych fazach?

    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał silento Zobacz post
    Witam!

    Proszę o pomoc, jest mi potrzebny blok sinika do mojej 75 turbo, lub cały silnik, poprzedni blok zaginął w akcji, a chciał bym lalką polatać na wiesnę
    Mam też pytanie czy może blok pasuje od zwykłej 1.8 na zmiennych fazach?

    Z góry dziękuję za pomoc
    Coś więcej o samochodzie? :>

    Blok z 1.8 ie jest najprawdopodobniej ten sam, łącznie z tulejami. Obydwa silniki różniła tylko głowica. Szkoda, że wcześniej nie napisałeś, miałem cały blok z 1.8, który poszedł na złom (bez mojej wiedzy ;-)).
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    A turbawki właśnie nie miały wzmacnianego dołu (w tym bloku) w porównaniu do zwykłych 1.8? W evo na pewno, ale wydawało mi się ze w zwykłych turbo też była taka historia...
    1984 GTV6 3.2 24V

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    A turbawki właśnie nie miały wzmacnianego dołu (w tym bloku) w porównaniu do zwykłych 1.8? W evo na pewno, ale wydawało mi się ze w zwykłych turbo też była taka historia...
    W evo dół miał tuleje o innej średnicy. Jeśli dobrze pamiętam, nic więcej nie było zmieniane (...do weryfikacji). Tak czy siak, sam blok pełni rolę 'skrzynki', w której osadzone są tuleje - nie bardzo widzę, czym miałyby się różnić względem zwykłego ie (natrysk oleju na tłoki?), ale oczywiście mogę się mylić

    /edit:

    tak czy siak, uderzaj do kolegi Wujo - prawdopodobnie ma dwa silniki z 1.8t na części
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    W evo dół miał tuleje o innej średnicy. Jeśli dobrze pamiętam, nic więcej nie było zmieniane (...do weryfikacji). Tak czy siak, sam blok pełni rolę 'skrzynki', w której osadzone są tuleje - nie bardzo widzę, czym miałyby się różnić względem zwykłego ie (natrysk oleju na tłoki?), ale oczywiście mogę się mylić

    /edit:

    tak czy siak, uderzaj do kolegi Wujo - prawdopodobnie ma dwa silniki z 1.8t na części
    1.8 Turbo ma inne tłoki bo ma mniejszy stopień sprężania od zwykłego 1.8 IE. Na bloku od Turbo jest oznaczenie 1.8T na głowicy również.

  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar silento
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    z okolicy Stolicy
    Auto
    156, 75 turbo, Giulia TI
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujo Zobacz post
    1.8 Turbo ma inne tłoki bo ma mniejszy stopień sprężania od zwykłego 1.8 IE. Na bloku od Turbo jest oznaczenie 1.8T na głowicy również.
    Całą resztę silnika posiadam, głowicę, tuleje tłoki etc, martwię się tylko czy dół będzie pasował do oryginalnego wału, bo koleżka musi wypruć odpalający silnik, najlepiej było by trafić oryginalne bloczysko, Jeżeli któryś z forumowiczów posiada na chandelek?/czy kolega Wujo może pomoże?/
    Apropos autka: '86 75 turbo cera złota, brak zmarszczek, jak u nastoletniej Włoszki z Milano, oryginalny makijaż, w środku garderoba do lekkiej poprawki /fotel,podsufitka/ igiełka, jestem jej drugim chłopakiem i nie mam ochoty na rozstanie, wszystko w oryginale. Mam jeszcze zapasową skrzynię ze szperą.
    Pytanie jeszcze mam, czy któyś z kolegów podnosił moc w swojej 75?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez silento ; 07-01-2015 o 22:47

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał silento Zobacz post
    Pytanie jeszcze mam, czy któyś z kolegów podnosił moc w swojej 75?
    Co Cię interesuje? ;-)

    Ile dałeś i skąd ją masz?
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar silento
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    z okolicy Stolicy
    Auto
    156, 75 turbo, Giulia TI
    Postów
    22

    Domyślnie

    Jak już nadejdzie wiekopomna chwila i zdobędę bloczysko, chciałbym podnieść moc do 230-260.
    Z tego co czytałem w evolucione było to proste i silniki wytrzymywały do 320, podobno były inne wtryski i inna mapa, ale nie wiem jak dokładnie, gdybym wiedział dokładnie co i jak ściągnął bym sobie graty z zagranicy. A swoją Włoszkę mam z Mediolanu i dostałem ją od przyjaciela 10 lat temu który zaraził mnie miłością do marki, posiadam też Giulię, Gtv ikupę gratów do serii 105, więc wchodzi też zamiana na fanty jeżeli chodzi o blok, mogę też pomóc jeżeli ktoś chciałby ściągnąć Alfkę. Na koniec pytanie do kolegi Wuja czy jest nadzieja na blok do mojej turbinki
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez silento ; 08-01-2015 o 17:03

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR GTV6, BMW 530i E39
    Postów
    123

    Domyślnie

    To może to się przyda (niestety po francusku):
    http://alfa.alfaclub.nl/~alfa75/manu...ne_changes.pdf

    Swoją drogą, od czasu do czasu też za mną chodzi 75 Turbo .

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ZENDER
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    laski
    Auto
    SAAB 9-3 AERO CABRIO , ALFA 75 TS Recaro
    Postów
    277

    Domyślnie

    Wywal tego 1.8t z pod maski i wsadź tam pancernego Saab-a 2.0 Turbo z oznaczeniem silnika 204 albo lepiej 234 te silniki wytrzymują ponad 400KM , ewentualnie może być tez motor 205 albo 235 , sam mam 205 zrobione na 280 KM i jeździ bez problemów w Saabie 9-5 . Sam się zastanawiam czy nie wywalić z mojej 75 tsparka i wstawić tam Saaba lecz czasu i chęci brak . Do Alfy już coraz mniej części a do Saaba jeszcze sporo . Starsze Saaby z silnikiem 204/234 maja komputer na tronicu 5 a nowsze 205/235 na tronicu 7 , te kompy są dużo prostsze i podatniejsze pod katem pisania nowych map .

Podobne wątki

  1. Pęknięty blok silnika JTD
    Utworzone przez mojamama w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 20:42
  2. [33] Wał i blok silnika
    Utworzone przez Spirit w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 13:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory