Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Zegary w 75 3.0 V6 ?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie Zegary w 75 3.0 V6 ?

    W mojej GTV6 rocznik 83 jest zamontowana skrzynia z 75 QV. Wszystko działa ok tylko mam jeden problem nie rozwiązany przez poprzedniego właściciela. Nie działa prędkościomierz. Sprawa typowa jak się okazuje szperając po innych forach.
    Generalnie w skrzyni z 75 mam 3 kable idące z czujnika a w GTV6 są 2 kable od zegarów.
    Wszystko co i jak jest wyjaśnione na stronie
    http://www.alfabb.com/bb/forums/alfe...-issues-2.html
    Jak się okazuje najlepszym rozwiązaniem będzie zaadoptowanie reszty gratów do prędkościomierza z 75. Ponoć w 75 pomiędzy czujnikiem w skrzyni zegarem w desce występował jakiś amplituner? wzmacniacz ? i umieszczony jest pod tylnim siedzeniem?
    Rozbierał ktoś to? Może ktoś ma do sprzedania zegary z 75 3.0 plus wiązka plus ten amplituner?
    Do czego służył ten amplituner? wzmacniacz? Czy bez niego dam radę podłączyć komplet gratów z 75 ?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stefan116 Zobacz post
    W mojej GTV6 rocznik 83 jest zamontowana skrzynia z 75 QV. Wszystko działa ok tylko mam jeden problem nie rozwiązany przez poprzedniego właściciela. Nie działa prędkościomierz. Sprawa typowa jak się okazuje szperając po innych forach.
    Generalnie w skrzyni z 75 mam 3 kable idące z czujnika a w GTV6 są 2 kable od zegarów.
    Wszystko co i jak jest wyjaśnione na stronie
    http://www.alfabb.com/bb/forums/alfe...-issues-2.html
    Jak się okazuje najlepszym rozwiązaniem będzie zaadoptowanie reszty gratów do prędkościomierza z 75. Ponoć w 75 pomiędzy czujnikiem w skrzyni zegarem w desce występował jakiś amplituner? wzmacniacz ? i umieszczony jest pod tylnim siedzeniem?
    Rozbierał ktoś to? Może ktoś ma do sprzedania zegary z 75 3.0 plus wiązka plus ten amplituner?
    Do czego służył ten amplituner? wzmacniacz? Czy bez niego dam radę podłączyć komplet gratów z 75 ?
    Były dwie wersje impulsatora prędkościomierza - ze wzmacniaczem i bez. Ta kostka pod siedzeniem to właśnie ten wzmacniacz. Niestety nie wiem, jak były one montowane, w skrzyni z 1.6 miałem impulsator bez wzmacniacza, taką też mam instalację, zegary mam z 1.8 turbo i wszystko działało. Teraz mam impulsator wymagający wzmacniacza i niestety nie działa bez niego w żadnej kombinacji podłączenia przewodów...
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stefan116 Zobacz post
    W mojej GTV6 rocznik 83 jest zamontowana skrzynia z 75 QV. Wszystko działa ok tylko mam jeden problem nie rozwiązany przez poprzedniego właściciela. Nie działa prędkościomierz. Sprawa typowa jak się okazuje szperając po innych forach.
    Generalnie w skrzyni z 75 mam 3 kable idące z czujnika a w GTV6 są 2 kable od zegarów.
    Wszystko co i jak jest wyjaśnione na stronie
    http://www.alfabb.com/bb/forums/alfe...-issues-2.html
    Jak się okazuje najlepszym rozwiązaniem będzie zaadoptowanie reszty gratów do prędkościomierza z 75. Ponoć w 75 pomiędzy czujnikiem w skrzyni zegarem w desce występował jakiś amplituner? wzmacniacz ? i umieszczony jest pod tylnim siedzeniem?
    Rozbierał ktoś to? Może ktoś ma do sprzedania zegary z 75 3.0 plus wiązka plus ten amplituner?
    Do czego służył ten amplituner? wzmacniacz? Czy bez niego dam radę podłączyć komplet gratów z 75 ?
    Mam taki komplet jak potrzebujesz. Pisales juz kiedys do mnie ale potem stwierdziles ze ktos ci to przerobi.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Wujo - właśnie się magik poddał i miałem do Ciebie pisać na pw kiedy będziesz w kraju. Daj znać to się dogadamy bo to jedyna opcja odpalenia ostatniego nie działającego elementu w moim aucie

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie

    Teraz chyba dopiero w grudniu. Jak bym sie wybieral predzej to dam znac.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Postów
    57

    Domyślnie

    W GTV6, napęd prędkościomierza-tzn czujnik , który siedzi w skrzyni biegów pasuje prawie idealnie od A164 3,0. Jedynie końcówka -pręt który wchodzi do skrzyni jest trochę większy. Ja w mojej GTV6 zastosowałem od 164 i sprawdza się idealnie po delikatnym podpiłowaniu. Nie sądzę, aby był problem z jego dostaniem. A jeśli zegary plus wiązka od 75 3,0-to właśnie kończę cięcie jednej, która zalegała na ogródku od paru lat i rodzina się już mocno denerwowała. Ale z tego co pamiętam napędy były różne w skrzyni 75 i GTV-a.
    W razie "W": rbbiuro@o2.pl Tu najczęściej zaglądam

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Wow, dopiero zobaczyłem. Witamy kolejnego posiadacza GTV6. Zaraz odezwę się na maila.
    PS czyli mam rozumieć że czujnik prędkościomierza w GTV6 jest taki sam jak 164 a co z sytuacja jak u mnie ? Ja mam skrzynię z 75 3.0 i ni jak to nie bangla z zegarem z GTV6.
    Zachęcam jednocześnie do prezentacji swojej GTV6 na forum ( jakieś foto ? ).
    Ostatnio edytowane przez Stefan116 ; 18-10-2012 o 17:37

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Postów
    57

    Domyślnie

    Tak właśnie jest, czujnik jest taki sam jak w 164. Jeśli skrzynia jest z 75 to chyba należy przełożyć komplet z 75 tzn: wiązka, amplituner, i mechanizm z prędkościomierza. To jest jedyne co mi przychodzi na myśl, ale nigdy tego nie robiłem, bo jak zaznaczyłem wcześniej po padnięciu mojego impulsatora w skrzyni założyłem od 164. Moja GTV-ka jest powszechnie znana w kręgu maniaków alf, którzy się tym tematem pasjonują od wielu, wielu lat, a może i jeszcze dłużej.Poniżej zdjęcia, jakie znalazłem z pobytu w Mediolanie z okazji setnej rocznicy marki.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP0400.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	184.8 KB
ID:	74123   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Resize of P6260002.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	71.4 KB
ID:	74124   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Resize of P6280077.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	71.5 KB
ID:	74125  

Podobne wątki

  1. [164] zegary
    Utworzone przez andrzej1980 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 10:59
  2. zegary
    Utworzone przez arczi w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 18:27
  3. [155] Zegary
    Utworzone przez siwy144 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-02-2009, 12:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory