Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Małe spotkanie transaxli w Lublinie

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie Małe spotkanie transaxli w Lublinie

    Witam.
    Przy okazji ostatniego już w tym roku spotkania Lubelskich Klasyków Nocą zorganizowaliśmy się i wreszcie pojawiły się trzy transaxle Alfy
    Czarna to Alfetta GTV6 z 1983 roku, pełen oryginał ( silnik 2.5, dwu - tarczowe sprzęgło, jedynie felgi z oryginałów zostały podmienione na Azevy typ A )
    Czerwona ( moja ) Alfetta GTV6 ( 1983 rok, silnik, skrzynia z 75 3.0 QV )
    75 w wersji 2.5 V6 QV ( z modyfikacji posiada skrzynię z szperą i chyba dwu tarczowe sprzęgło ).






















    Mam nadzieję że kiedyś uda się zorganizować większe spotkanie transaxli nie koniecznie tylko z Lubelszczyzny, choć i z najbliższych okolic to i tak nie były wszystkie auta.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Trzy fałszóstki! Odpaliliście to jednocześnie w garażu? Mogłoby być epicko...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Odpaliliśmy aczkolwiek muszę przyznać że wszystkie auta maja dosyć ciche układy wydechowe. Najładniej moim skromnym zdaniem brzmi czarna GTV6. Zresztą ciężko zrobić wrażenie dźwiękiem jak zaraz obok toczy się Dodge Charger czy rajdowa Skoda 1000MB

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar qbas
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Mrągowo / Warszawa
    Postów
    111

    Domyślnie

    piekne spotkanie! gratulacje, w kolejnym sezonie wypadaloby sie wieksza ekipa zmobilizowac
    QbaS
    75 3.0 V6 Corsa, Giulia '68

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Wucio
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo GTV6 2,5 - 158KM, 1983r
    Postów
    118

    Domyślnie

    Wow fajne fury. Szacun.

    Mam pytanie ta czarna Alfetta GTV6? Jest cos takiego? Z czystej ciekawosci zeby uzupelnic swoja wiedze.

    Z innej beczki - ma ktos fajne fotki z komory silnika z V6? Mam wrazenie ze u siebie cos mam nie tak ale nie moge dojsc co.

    Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Alfetta GTV6 czy jest ? Chodzi Ci o nazewnictwo ? Generalnie najpierw była Alfetta sedan, potem coupe czyli Alfetta GT, potem jak dodali motor 2.0 powstała Alfetta GTV a po lifcie Alfetta była już tylko sedanem a coupe zależnie od motoru GTV6 ( dla V6 ) lub GTV2000 ( dla 2.0 bo reszta motorów już nie była oferowana po lifcie w wersji coupe ) - jeśli się mylę to mnie poprawcie .
    Nie mniej jednak gdzie nie błądzę w czeluściach internetu najczęściej pojawia się nazwa której nie jakoby nie było, czyli Alfetta GTV2000 lub właśnie Alfetta GTV6.
    Czego szukasz z zdjęcia spod maski? Jak podpięcia przewodów w dolocie to zapomnij. Ja szukałem to na 6 zdjęć z neta jakie znalazłem w dobrej jakości każda miała inaczej i tylko dzięki wygięciom starych przewodów doszedłem do tego co i jak, a czarna GTV6 ( Alfetta GTV6 ) i tak ma inaczej od mojej

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Wucio
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo GTV6 2,5 - 158KM, 1983r
    Postów
    118

    Domyślnie

    No właśnie ja też coś tam czytałem i właśnie sam się zgubiłem jak to jest z tymi nazwami. Początek historii mi się zgadza - sedan później coupe które najpierw było Alfetta coupe, później Alfetta GT, później Alfetta GTV. Niby potwierdzone to np. tutaj:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_Alfetta

    choć nie do końca.

    Ja zawsze myślałem ( wydaje mi się że gdzieś o tym czytałem - ale za dużo mięsa w diecie i pamięć już nie ta ) że jak pojawił się V6 to zmienili nazwę na samo GTV6 - czyli Alfa Romeo GTV6 ( nawet mam taką tabliczkę na klapie bagażnika ).

    Ale nawet w zapowiedzi działu Transaxle jest Alfetta GTV6 ( cyt. Czyli Alfetta, Alfetta GT, Alfetta GTV6 ).

    Więc sam już nie wiem - kończyło się na Alfetta GTV a później było już tylko GTV6 czy nie.

    A poza tym - czy pełna nazwa to Alfa Romeo Alfetta GTV ( 6 ) ?

    Taki off topic )

    Co do zdjęć - no generalnie co widzę zdjęcia to zaglądam ludziom pod maskę i fakt - co zdjęcie to inaczej. Nie tylko dolot - całość. Dlatego szukam chętnych do wysłania porządnie obfotografowanej komory - to może znajdę dla siebie jakiś mix/kompromis

    Co do nazw - mam broszurkę dotyczącą limitowanej wersji Grand Prix i nigdzie nie ma użytej nazwy Alfetta:







    Cena powalająca
    Ostatnio edytowane przez Wucio ; 30-10-2012 o 21:29

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Mi się wydaje że nazwy wprowadzone po lifcie ( gdy zrezygnowano z chromowanych zderzaków ) to jak pisałem powyżej GTV2000 i GTV6.
    Nazwa Alfetta GTV6 jak pisałem występuje najczęściej w katalogach z częściami i w sumie można ją również uznać za poprawną.
    PS żeby nie robić więcej off topic można by założyć temat dotyczący luźnych rozmów na temat różnych modeli ( GTV6/GTV2000, 75, Giulietta, Alfetta, 90, Alfa 6, SZ/RZ ?? ) i je podpiąć na początku działu transaxle? .
    Co do zdjęć to poszukam ale auto już spakowane na zimę i średnio mam możliwość wykonania jakiś sensownych ujęć ale poszukam i dam znać.

    Wracając do tematu może w przyszłym roku pomyślimy nad jakimś transosiowym spotkaniu na większą skalę?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Wucio
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo GTV6 2,5 - 158KM, 1983r
    Postów
    118

    Domyślnie

    Ze zdjeciami to luzik. Nigdzie sie nie spieszy.

    Wracaj do tematu - jak pogoda bedzie juz odpowiednia to pewnie

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Katalogi katalogami, a nomenklatura nomenklaturą; prawidłowa nazwa od 1980 to alfa romeo gtv6. Mi samemu zdarza się mówić alfetta szczególnie gdy rozmawiam z profanami, aby dać do zrozumienia, że nie chodzi o 916, chociaż to i tak za wiele im nie mówi

    Fajnie że się organizujecie, trzeba by w przyszłym sezonie się jakoś "ogólnopolsko" skrzyknąć.
    1984 GTV6 3.2 24V

Podobne wątki

  1. 4c w Lublinie
    Utworzone przez August w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-09-2014, 15:44
  2. Normy olejowe dla transaxli
    Utworzone przez Mikelos w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-06-2014, 16:52
  3. Rejestr transaxli
    Utworzone przez radosuaf w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-09-2012, 08:56
  4. Spotkanie w Lublinie
    Utworzone przez dominik156 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 15:40
  5. [Temat organizacyjny] Może lokale spotkanie w Lublinie??
    Utworzone przez Stefan116 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-07-2006, 17:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory