Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Moja kochana alfa romeo 156 2.0 - szkoda całowita - pomocy !

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    alfa romeo 156
    Postów
    2

    Domyślnie Moja kochana alfa romeo 156 2.0 - szkoda całowita - pomocy !

    witajcie, jestem tu nowa, mam do Was prośbę o poradę.
    Tydzień Alfa Romeo, którą odziedziczyłam kilka miesięcy temu po zmarłym tacie - zakupiona w 1998 roku jako jeden z pierwszych modeli w salonie w Gdańsku - została uszkodzona podczas stłuczki. W toku postępowania policyjnego na miejscu zdarzenia ustalona winę drugiego samochodu. Alfa została odwieziona na lawecie do warsztatu, który wskazał ubezpieczyciel sprawcy.
    W piątek dostałam pismo o orzeczeniu szkody całkowitej ((
    Części do naprawy : drzwi boczne przednie, wzmocnienie boczne z przedłużnicą, wzmocnienie czołowe kpl. Części do wymiany: błotnik przedni, zderzak przedni kpl, reflektor, światła przednie, przewody i zawór klimatyzacji. później mam sumę wyliczeń oraz decyzję że naprawa jest ekonomicznie nieuzasadniona i chcą mi przekazać 2300 PLN.
    CO ROBIĆ ?? Auto było w świetnym stanie, to 3 samochód w rodzinie, używany w zależności od pory roku, garażowany od nowości, drewniana kierownica, welurowe siedzonka itp - na tamte czasy był to bardzo bogato wyposażony model. Dla nas stanowi również wartość sentymentalną, chcieliśmy o auto dbać dalej i nim jeździć. Tata kochał ten samochód i bardzo o niego dbał.
    Tydzień przed kolizją auto było u mechanika na kontroli gdzie zostały wymienione potrzebne części - koszt 1200 PLN.
    Czy możecie coś poradzić ? auta nie naprawie za 2000 tys złotych. Nie wyobrażam sobie też, żeby poszło na złom. Jakie mam szanse na wyższe odszkodowanie - proszę pomóżcie - dziękuje!!!!
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2020-10-25 o 11.11.57.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	63.5 KB
ID:	273614   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2020-10-25 o 11.12.04.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	59.9 KB
ID:	273615   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2020-10-25 o 11.12.12.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	78.9 KB
ID:	273616  

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Mam podobne auto, na szczęście nie spotkała go taka przygoda..., ja dołożyłbym do naprawy gdyby nie było możliwości odzyskania pełnej kwoty potrzebnej do remontu. Ale może umieść ten wątek w innym dziale- np. "Nasze Belle", tu nie każdy zagląda.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    alfa romeo 156
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Mam podobne auto, na szczęście nie spotkała go taka przygoda..., ja dołożyłbym do naprawy gdyby nie było możliwości odzyskania pełnej kwoty potrzebnej do remontu. Ale może umieść ten wątek w innym dziale- np. "Nasze Belle", tu nie każdy zagląda.


    dziękuje! postaram się przekleić wątek jeszcze gdzieś ! pozdrowienia!

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Mazańcowice koło Bielsko-Biała
    Auto
    159 SW 1,9jtd 16v 175km 400Nm
    Postów
    43

    Domyślnie

    Kolego są firmy które zajmują się zaniżonymi odszkodowaniami z OC poszukaj sobie w necie takiej firmy. Oczywiście biorą jakąś prowizję od tego, a Ci tutaj https://news-helpfind.pl/s/motodoradca podobno płacą kasę Tobie a później się sądzą z ubezpieczycielem. Prośba jak byś korzystał z ich usług daj znać jak to wyszło.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał PanKudel Zobacz post
    Kolego są firmy które zajmują się zaniżonymi odszkodowaniami z OC poszukaj sobie w necie takiej firmy. Oczywiście biorą jakąś prowizję od tego, a Ci tutaj https://news-helpfind.pl/s/motodoradca podobno płacą kasę Tobie a później się sądzą z ubezpieczycielem. Prośba jak byś korzystał z ich usług daj znać jak to wyszło.
    Jakby co to ja tez mogę podrzucić jedna firmę, która skutecznie załatwia takie sprawy. Jakby co to priva.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    BG-DE-PL
    Auto
    155 + 159
    Postów
    208

    Domyślnie

    Albo niezależny rzeczoznawca, jak Chesz się szarpać sam z ubezpieczalnia. Chyba że Chcesz naprawiać auto to oddaj do najlepszego i najdroższego blacharza w mieście.
    Pozdrawiam.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Chciałem tylko zauważyć, że osoba zakładająca ten wątek to KOBIETA!!!! a wy wszyscy zwracacie się do niej "per Pan"...

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory