Od trzech lat jestem posiadaczem Alfy Romeo 159 Sportwagon, z silnikiem diesla 1,9 JTDm 16V o mocy 150 KM z automatyczną skrzynią biegów, rocznik 2007.

O forum dowiedziałem się szukając różnych informacji, w tym od pewnego czasu nt. problemów z kątem pochylenia kół przednich, których rozwiązania nadal poszukuję, gdyż pościnało wewnętrze krawędzie opon letnich i zimowych na przedniej osi (szczególnie prawa strona).
Lewe koło kładzie się około -1,2 stopnia, prawe nieco mocniej. Jako że kładą się oba koła, to wykluczam przesunięcie na sankach. Górne wahacze były wymieniane dwa lata temu na MEYLE-HD 15-16 050 0020(21)/HD i już wtedy widziałem na geometrii, że koła kładą się do środka, ale jako że wahacze są nowe, to również odrzuciłem przyczynę w tym elemencie. Czytając to forum doszedłem do wniosku, że drugą najczęstszą przyczyną po wahaczach górnych jest skrzywienie zwrotnicy, więc udało mi się zakupić nową, orginalną zwrotnicę prawego koła w świetnej cenie, ale niestety nie wpłynęło to na zmianę kąta. Pozostaje więc sprawdzić jak zawieszenie zachowa się po zmianie dolnego wahacza, bo to właśnie sugeruje eLearn i tu uśmiechnę się zapewne do użytkownika jasio79. Jeśli to nie pomoże, to pozostanie już chyba tylko kwestia uszkodzonego nadwozia, co przy bezwypadkowym samochodzie będzie dużym zaskoczeniem.

Choć witam się z Wami dopiero dzisiaj, to forum obserwuję praktycznie od momentu kupna Alfy i dużo wartościowych treści z niego wyniosłem, za co serdecznie Wam dziękuję!