Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Alfa 159 w niemczech

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    AR 159 2,4 JTDM
    Postów
    15

    Domyślnie Alfa 159 w niemczech

    Witam
    Szukałem nowego samochodu i po przeglądnięciu milion ofert trafiła mi się perełka. Alfa 159 2,4 jtdm z 2007 roku. Auto stoi w Monachium jako, że mam 200 km umówiłem się na za parę godzin i obejrzałem samochodzik. Przejechałem się i oglądnąłem dokładnie samochodzik z zewnątrz i wewnątrz. Właścicielem okazał się polak i to jest chyba najgorsze ;p Alfa była przerysowana z przodu po prawej, ale podobno otarcie o motocykl (zrobione jak na światła garażowe całkiem ładnie, odstępy pomiędzy elementami równe, wszystko wygląda w porządku). Do tego kupujący sprawia wrażenie niechęci do sprzedaży (sprzedaje bo żona narzeka, że mało miejsca z tyłu i dzieci się nie mieszczą, a mu się nie uśmiecha jeździć vanem rodzinnym). Umówiłem się na czwartek, umówiłem się również na wizytę w aso Alfy na sprawdzenie. Na co mam zwrócić większą uwagę? Z tego co zauważyłem na jeździe próbnej to jak wjechałem na autostradę i pogoniłem ją te 180-190, potem zjechałem w miasto to temperatura spadła do niecałych 80 stopni, ale z tego co czytam to normalne (bezwładność układu?). Pasek rozrządu był wymieniany ok. 5kkm temu więc powinni mi powiedzieć w serwisie czy na pewno (powinno być widać, że nówka).

    http://suchen.mobile.de/auto-inserat...186351874.html

    Dziękuję za odpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akira Zobacz post
    temperatura spadła do niecałych 80 stopni
    to nie jest normalne, ale nie ma też tragedii. Do wymiany termostat. Temp. powinna osiągnąć 90*C i utrzymywać się na tym poziomie. Owszem, mogą być wahnięcia, ale nie do <80*C.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Pasek, ale sam pasek rozrządu to nie wszystko... Nie wiadomo w jakim stanie jest pompa wody, napinacze... Temperatura, to może być walnięty termostat. Co do przetarcia, to oby tak naprawdę było. Ja też mam swoją alfę po przytarciu, koleś cofał busem i lekko przerysował prawy błotnik i kawałek drzwi. Wszystko wymienione i wygląda jak nowe. Sprawdź czy alfa jedzie prosto, rozpędź się i puść kierownicę. Do tego rozpędź Alfę i zacznij w miarę ostro hamować, oczywiście bez rąk na kierownicy i zobacz czy nie znosi na żadną stronę. Sprawdź jaki jest stan podłużnicy, czy jest prosta... Zawias czy nie stuka, To taka podstawa, co do reszty, to niech się wypowiedzą koledzy, którzy posiadają 159

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    to nie jest normalne, ale nie ma też tragedii. Do wymiany termostat.
    Kolega minutę szybszy był

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    AR 159 2,4 JTDM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Przy 190 alfa jechała prosto, żadnego bicia ani znoszenia. Hamować nie hamowałem zbyt gwałtownie, ale przy zwalnianiu nic nie czułem. Podłużnice sprawdzą w serwisie, tak samo zawieszenie. Przetarcie to pikuś, ale jak ktoś informuje o takiej pierdole to możliwe, że jest zrobiony z 3 ;p Tak w ogóle czy opłaca się brać ten samochód za te pieniądze? Zapłacę jeszcze jakieś 600-800 euro podatku żeby go do siebie ściągnąć. Rozrząd zmienić dla mnie to nie problem (tanie części i tania siła robocza ;P), ale jak był wymieniany to po co.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akira Zobacz post
    Rozrząd zmienić dla mnie to nie problem (tanie części i tania siła robocza ;P), ale jak był wymieniany to po co.
    Jeżeli potwierdzi to serwis. Ty piszesz, że właściciel wymienił sam pasek, a sam pasek to nie wszystko. Tak jak pisałem, stan pompy i napinaczy też jest ważny. Serwis niech to oceni.

    Cytat Napisał Akira Zobacz post
    Przy 190 alfa jechała prosto, żadnego bicia ani znoszenia.
    To raczej na duży plus

    Cytat Napisał Akira Zobacz post
    Hamować nie hamowałem zbyt gwałtownie, ale przy zwalnianiu nic nie czułem
    To jak będziesz kolejny raz, spróbuj zrobić taki test, przyhamuj dość gwałtownie nie trzymając kierownicy. Zobacz, co będzie się działo. Oczywiście nie mówię, że aż do zerwania przyczepności, ale tak stanowczo, na pograniczu utraty przyczepności

    Nie napisałeś, że skrzynia to automat. Jak biegi wchodzą? Na zimnym silniku przerzuca i redukuje bez większych szarpań? Jak zachowuje się skrzynia, po zagrzaniu silnika do tych roboczych 90 stopni? Jak sprawuje się w mieście? Szarpie? Zapytaj się właściciela, jak często wymieniał olej w skrzynio (o ile wymieniał).

    Cytat Napisał Akira Zobacz post
    Przetarcie to pikuś, ale jak ktoś informuje o takiej pierdole to możliwe, że jest zrobiony z 3 ;p
    Jak masz możliwość weź miernik lakieru i sprawdź dach, tylne drzwi, maskę itd.

    Cytat Napisał Akira Zobacz post
    Tak w ogóle czy opłaca się brać ten samochód za te pieniądze?
    Wychodzi około 28 tysięcy PLN, więc cena myślę, że adekwatna do stanu. Poczekaj jeszcze co powie ASO.

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    napisał ze lakierowany bo sprzedaje w Niemczech i tak takie akcje jak u nas nie przechodzą Zreszta patrzeć na mobile.eu to alfa jest jedna z tańszych.

    http://www.mobile.de/pl/kategoria/sa...0v-dpf-automat

    Ogladales inne z tej listy ?

    a jak nie chce sprzedawac to niech nie sprzedaje. Zawsze wkurzaja mnie takie teksty

    - - - Updated - - -

    Cena to na nasze 26k ale jak doliczysz akcyze, recykling i inne cuda wianki to bedze circa 30k. Ciekawe co germańskie ASO powie o tej alfie

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    AR 159 2,4 JTDM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Skrzynia biegów zmienia ładnie biegi. Miesiąc temu jeździłem a6 z multitronic i nie zauważyłem żadnej różnicy w zmianie biegów. Kickdown działał, nie czułem za bardzo zmiany biegów, ani przy przejechaniu przez miastu na początku, ani na autostradzie, ani po wjechaniu do miasta po nagrzaniu się. Mówi, że olej wymieniał, ale i tak wymienię jak kupie. Pan w serwisie też przez telefon wydawał się kumaty bo nawet zapytał się o cenę i powiedział, że całkiem ok jak na ten przebieg i rocznik. Zobaczymy w czwartek.

    Oglądałem, ale albo mają przebieg 200k km albo są droższe o 2k euro. Nie że mówił, ale takie wrażenie sprawiał. Z reguły jak jeździłem oglądać samochody to zachwalanie samochodu, czego to on nie ma. Jaki nie zajebisty, a tutaj o proszę samochodzik, jak pan chce to możemy się przejechać. I tyle od siebie Też taki plus, że niedaleko do niej mam, a nie uśmiecha mi się jechać na marne 1000km pod Danię. U mnie te przerejestrowanie trochę mniej wyjdzie bo ciągnę go do Austrii. Niestety ubezpieczenie mnie wyjdzie sporo, ale to już przy każdym aucie...
    Ostatnio edytowane przez Akira ; 13-01-2014 o 13:19

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Remont skrzyni, to zawsze kosztowny zabieg... Olej do automatu też nie najtańszy, a trochę go wchodzi. Ale jak już zrobisz, to przynajmniej masz spokój Ważne, żeby pamiętać o wymianie, a skrzynia trochę posłuży Ważne, że nie szarpie, jak nie szarpie, wymienisz olej i zrobisz ogólny przegląd, to będzie dłuuugo chodziła.
    Ja myślę, że cena też jest OK, jak na ten rok i przebieg. A to, że była robiona z jednej strony, to oczywiście o niczym nie świadczy. Każdemu się zdarza, ważne, że nie byłą tak naprawdę "bita"

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    AR 159 2,4 JTDM
    Postów
    15

    Domyślnie

    I kupiłem. Niestety nie tę alfę z ogłoszenia ponieważ pan przeciągał spotkanie i w końcu olałem bo bez sensu jechać i dowiedzieć się w serwisie, że bity... Miałem ugadane 6300 euro, a jak widać stoi już po 6100, a pan do mnie nawet nie zadzwonił. Jeżeli ktoś by się zastanawiał czy jechać po ten samochód to odradzam bo nie da się sprzedaży szybko załatwić, samochód może być ok ale nie ma co ryzykować jazdy na próżno.

    Kupiłem trochę drożej i rok starszą w manualnej skrzyni biegów. Ale od osoby która posiadała w szopie 3 alfy z 60 roku... Miałem małe problemy po sprowadzeniu (hamulce lekko zapieczone) ale jest super ;p

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Z manualną skrzynią kupiłeś, z manualną, nie w manualnej. W portach albo w gaciach ewentualnie mógłbyś ale nie w skrzyni)
    Ludzie, piszcie po polsku....
    Co do tego auta, kumpel sie nim interesował z Berlina ale facet zachował sie tak samo. Marudził, ze nie musi sprzedać, coś kręcił. Kumpla zdanie, auto było nie tyle bite ile wyleciało z drogi, pewnie jakiś rów czy coś. Nie żałuj więc.

Podobne wątki

  1. [159] Zakup 159 w Niemczech
    Utworzone przez Zbeer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 11:26
  2. navi w Niemczech
    Utworzone przez Alfista w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-08-2009, 09:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory