Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33

Temat: Witam Wszystkich

  1. #31
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Jak nie dziś to jutro jak nie jutro to dzień po nim będzie AF 156
    Postów
    1

    Domyślnie

    jakby ktoś z Warszawy czy okolic chciałby mi towarzyszyć podczas oględzin w tymże mieście proszę o kontakt

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Leżajsk<>Rzeszów<>Warszawa
    Auto
    jest Giulietta 1.4TB była AR 156 1.8TS 99'
    Postów
    121

    Domyślnie

    Witam
    Ad.1 Kolego bajek nie piszę - podłoga zdrowa - podesłałem fotki na maila. Nie mam nic do ukrycia. Wystarczy wjechać na kanał i skończyłoby się moje kolorowanie.
    Ad.2 Fakt strzelone na mokro i na szybko. Jest to auto 1999 więc nie ma co oczekiwać ryski ma a najwięcej takich po myjni automatycznej. Przydałoby się zrobić polerkę i byłby jak to mówią jak nowy. Lakier nie ma odcieni. Nie mierzony czujnikiem ale jeżeli ktoś posiada zapraszam. Wszystko dobrze spasowane i nigdzie nie wyłazi szpachla.
    Ad.3 Tak zrobiony u Pana Leszka z pod Rzeszowa(pracownika ASO Fiat Rzeszów) znany na podkarpackim forum. Nie widzę tutaj problemu dojechać do tych 60 tys km na rozrządzie - nie była katowana spokojnie do jeździ. Nawet z rok pojeździć i przy 50tys wymienić jak już się ma takie zachcianki.
    Ad.4 Tak w takim stanie kupiłem. Po woskowaniu nie rzucało się to w oczy i nie przeszkadzało w jeżdżeniu. Powiedzmy żebym to zrobił i zaraz by ktoś wytykał że bita i składana z trzech. Był plan po prostu zakupić używane drzwi pod kolor i zderzak. Po tym zrobić polerkę. Niestety jakoś nie mogłem trafić na taki w miarę ładny komplet. Nawet ogłaszałem sie na forum że kupie i tak to zleciało. Teraz jest na olx, ale to może kupić sobie przyszły właściciel. Robienie auta pod sprzedaż to dla handlarzy. Ja dałem niższą cene ktoś sobie to ogarnie.
    Ad.5 Instalka wbita w 2004r firmy Zavoli Alisei sterownik AEB -znany na lpgforum. Są zakłady które na spokojnie ją ogarniają. Jak coś podam u których serwisowałem. Wymienione wtryski na REGFasty wcześniej były Zavoli PAN. Reduktor Zavoli N bez sprezynek tak polecali na lpgforum- wtedy tez został zregenerowany-nowe ori mebrany. Filtry wymieniane co 10-12tys razem z filtrem powietrza, oleju i olejem. Filterki wrzucałem zawsze te lepsze nie bibułkowe.
    Ad.6 Tak włożone jak chciałem tym autem jeździć to robiłem nie mogło mnie auto zawieść na trasie. Mam paragony i pudełka po cześciach. Trochę mnie podbudowałeś a zarazem zaniepokoiłeś tym że za mało cenie to auto. Kurcze ale kto mi da więcej? Chętnie oddam . Ludzie dzwonią i za 5 000 chcą mieć na cacy zrobione auto. Padały propozycje że ktoś daje 4 000. To wyśmiałem za 4k to może u mnie stać. Tak po za tym podjęta decyzja, że czas na coś nowszego parę lat człowiek siedzi w Wawie.
    Ad.7 No nie ma adnotacji a powiedz mi kto jeździ z kilkunastoletnim autem do ASO? Jakby miało pięć lat to tak. Miałem nawet taką akcje z zaworkiem odmy, że dzwonie do fiata bodajże na Wolskiej i pytam o zaworek. Sprzedawca ręce rozkłada dzwonią na serwis do mechanika. Mechanik to samo że on nie kojarzy takiego czegoś i wogóle auto 1999 to oni nie pamietają. Buuu.
    Ad.8 Gdzie tak jest napisane? "Auto sprzedaje z dwoma kompletami felg i opon zima/lato. Zima na stalówkach 15" z oponami Fulda Kristall Gravito. Lato 15" ori alufelga z oponami Goodyear Excellence 205/55/15 - 6-7mm bieżnika."
    Ad.9 Nie mam czasu ostatnio na ogarnięcie tego - nowy rok nowe projekty wracam z pracy o 20. Kurcze ktoś to sobie zrobi. Przecież nie dałem ceny zaporowej.
    Dodatkowo do tego dojdzie regulacja LPG(podam namiar na warsztat, który jest kumaty i ustawia na nowo mapę LPG), ponieważ po wymianie świec pojawiły się błędy p0170 i sporadycznie p0130. Mam kompa to zawsze sobie sprawdzam czy wszystko jest w porządku. Silnik ładnie przełącza się na gaz i jeździ, ale ja z błędami nie chcę jeździć. Więc po tych błędach zrobiłem reset parametrów adaptacyjnych i na benzynie błędów nie ma. Jeżdżę na benzynie nie jest drogo jak na razie.
    Więc pozostaje jechać i wyregulować mapę LPG.
    Nie chcę tego ukrywać ponieważ kupi ktoś auto da w palnik uwali silnik potem będzie mnie oczerniał albo nie wiadomo co.

    Pozdrawiam

    Cytat Napisał BellaMia Zobacz post
    Witaj
    Pozwolę się podpiąć pod temat. Na początek gratulacje za odwagę... Tak trzymaj. Jedni mają widły a inni hople a my mamy Nasze i tylko NASZE ALFY.. !!!!

    Odniosę się do ogłoszenia:
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-ser...C35685081.html

    Moje spostrzeżenia:
    1. "Auto było sprowadzone z Włoch stąd nie ma problemów z rdzewiejącą podłogą/progami." Ciekawe spostrzeżenie, skoro jest sprowadzone i śmiga w PL to wystarczą 3 zimy i jest po temacie....
    2. Auto ma foty strzelone na mokro, więc nic nie widać, ani tych rdzewiejących progów ani odcieni kolorów.... :-)
    3. "Z ważniejszych rzeczy kompletny rozrząd/ sprzęgło zrobione przy 137 000km." Obecnie auto ma przebieg 176000 km (jeśli jest prawdziwy) więc rozrząd na start do zrobienia!!!!
    4. "Z wad auto posiada lekko przytarty zderzak tył z prawej strony oraz drzwi. W takim stanie auto kupiłem i nie przeszkadzało mi to w użytkowaniu(nie rzuca się w oczy)." Powyżej pisze, że auto ma 4 lata (sól w PL)a tu przytarcie mu nie przeszkadzało to jak o nie dbał... lał paliwo (LPG) w gaz..... dbałość na poziomie :-) widać mamy różne podejście do pojęcia dbałość...
    5. Kiedy była instalacja zakładana? Ile ma km na gazie przejechane? Gdzie zakładana, jak wygląda serwis LPG?
    6. Z napraw wynika, że sporo włożył w auto i ostatnio (patrz przebiegi) i teraz chce sprzedać za takie pieniądze??????
    7. "Naprawy wykonywane u mechanika ASO Fiat w Rzeszowie prywatnie." a więc nie ma żadnej adnotacji w systemie FIAT.... Paragony można do woli zbierać....
    8. Auto sprzedaje z dobrymi dwoma kompletami kół... :-) dobre... :-)
    9. I te drobiazgi do zrobienia....

    Moja rada dobrze się zastanów... na logikę weź to co gościu pisze , to co widzisz i to czego pragniesz od auta... i za jakie pieniądze...
    Pozdrawiam

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BellaMia
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    POMORSKIE
    Auto
    Alfa Romeo MITO 1.4 TB MA 135 KM TCT + LPG, Rosso
    Postów
    291

    Domyślnie

    Witaj Daroo84
    Ja po prostu napisałem wolne wnioski na podstawie ogłoszenia, które widziałem.
    Taka wyczerpująca informacja z Twojej strony jest jak najbardziej uczciwa i rzetelna.... Gdyby kupujący chciał, to pewnie możesz mu więcej powiedzieć i pokazać.
    Pewnie tak, jak piszesz, tak jest. Tego nie kwestionuje.

    Chciałem, aby kupując podszedł do sprawy bez emocji, bo one są przy kupnie auta najgorszym doradcą...
    A Sprzedający (nie mówię o Tobie), szczególnie handlarze wciskają kupę kitu i stertę kłamstw, byle wyjechać za bramę... a potem martw się człowieku. Tym bardziej, że autor tego wątku jest jak pisze młody i szuka pierwszej Alfy...
    Myślę, że się rozumiemy i nie ma problemu...
    Tobie też życzę szybkiej sprzedaży i zakupou pięknej Alfy
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Witam wszystkich...
    Utworzone przez 99krzysiek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 22:02
  2. Witam wszystkich
    Utworzone przez krepsior w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 12:26
  3. Witam Wszystkich !
    Utworzone przez Tierijeri w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-10-2014, 08:18
  4. Witam Wszystkich !
    Utworzone przez Endriuu w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 18:28
  5. Witam wszystkich
    Utworzone przez Fernando w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 15:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory