Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Moja pierwsza Alfa

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    jeszcze nie ma
    Postów
    2

    Domyślnie Moja pierwsza Alfa

    Witam wszystkich!

    Od jakiegoś miesiąca chodzę z zamiarem kupna nowego auta, przymierzałem się już do golfa V, seata leona 1P, A4B6. Golf- nudny jak ..,Seat Leon- fajne auto, ale wnętrze mnie trochę odrzuca, poziom wyciszenia oraz zawieszenie nie spełniają moich oczekiwań, A4B6- wszystko fajnie, ale żeby wydawać 25k na auto z 2003-4 roku, często zajechane, które już nie wygląda to jak dla mnie za dużo, a poza tym nie wiem czemu właściciele Audi wydają mi się zadufani w sobie i myślą, że jak jeżdżą Audicą to im wszystko można na drodze. Do sedna, zdecydowałem się na 159, z tego co czytałem kiedyś o tym aucie, to wcale nie są to takie awaryjne auta, jak to wszyscy mówią, podzielacie to zdanie? Serwis takiego auta jest droższy niż np. wspomnianego wcześniej Golfa? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? I jaki lepiej wybrać silnik, diesel czy benzynka biorąc pod uwagę, że rocznie robię niecałe 20k km? Mój budżet to max. 27 tysięcy, znajdę coś ciekawego w tych pieniądzach?

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar zapsu
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    w planach
    Postów
    206

    Domyślnie

    Wypowiedzi o właścicielach Audi nie skomentuje bo pachnie stereotypowym myśleniem.

    Siedzę tu na forum i na A4 Klub i niestety tylko tutaj jest ferment na inne marki w takiej postaci jak napisałeś. Żal czytać.

    Na wszystkie pytania masz odpowiedzi w innych wątkach. Wystarczy odrobine sie wykazać i wszystkie sobie znajdziesz.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Cytat Napisał zapsu Zobacz post
    Wypowiedzi o właścicielach Audi nie skomentuje bo pachnie stereotypowym myśleniem.
    Tyle że te stereotypy biorą się w tym wypadku z drogi, nawet w top gear zauważono "modę" w pewnych kręgach na auta z czterema 0 w logo. Zresztą przez te stereotypy jeździmy innymi od w/w autami chociaż to bardzo fajne auta.
    Byla 156 2,0 TS,
    była 156 2,4 20V
    była 156 1,9 16V
    jest 159 1,9 16V
    jest giulietta 2,0 IMOLA

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Nie mam
    Postów
    27

    Domyślnie

    Bezstronnie dodam że audi A4 B6 było najchętniej kupowanym autem używanym w Polsce w 2015 roku
    Z założenia można dodać że nikt wśród nas nie wybrałby audi, nie głosował by na P... , a jednak i audi i P... wygrały w pewnych kręgach.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Cytat Napisał moto-zakup Zobacz post
    wygrały w pewnych kręgach.
    Dokładnie się z tobą zgadzam tak jak napisałeś "w pewnych kręgach" zupełnie nic dodać nic ująć.
    Byla 156 2,0 TS,
    była 156 2,4 20V
    była 156 1,9 16V
    jest 159 1,9 16V
    jest giulietta 2,0 IMOLA

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Audi wygrały w kręgach ... które nie wiedzą jak zmieniła się motoryzacja made in germany (patrz silnik 2,0 z wycierającym się kołem (niewymiennym trzeba wymienić cały wał) zębatym napędzającym pompę olejową. Trudno się dziwić że arogancja (i zachłanność) P.......y (cyt (...) to Państwo nie istnieje(...) ) doprowadziła do wyboru innego ugrupowania na literę P
    Pozdrawiam forumowiczów

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar zapsu
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    w planach
    Postów
    206

    Domyślnie

    Rzucacie stereotypami aż miło.

    Ciekawi mnie jaka grupa kupuje Alfy, bo znam masę osób które posiadają samochodu obu marek. Gdzie ich zakwalifikować?

    Generalnie segregowanie ludzi względem samochodu jakim jeżdżą jest niepoważne.

    Dzisiaj klient Alfa wyskoczył mi na czołowe - czy mam szkalowac kierowców Alf za styl jazdy? Bądźmy poważni.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar zapsu
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    w planach
    Postów
    206

    Domyślnie Moja pierwsza Alfa

    Cytat Napisał www156 Zobacz post
    Zresztą przez te stereotypy jeździmy innymi od w/w autami chociaż to bardzo fajne auta.
    Wiesz, akurat samochód ma sprawiać radość kierowcy, a nie otoczeniu. Nie interesują mnie stereotypy. Dobrze sie czuje w BMW, Audi czy Alfie. Ważne, zeby dla mnie samochód był atrakcyjny.

    Ogólnie czytając rożne fora zauważyłem, ze często kierowcy Alf czuja sie lepsi, bardziej świadomi od właścicieli innych marek. Wypowiedzi w tym temacie są tego najlepszym przykładem. Udowadnianie swojej racji pokazując wady innych. Trochę to wyglada jak kompleksy. Dziwne.
    O dziwo na forum Audi tego nie widzę. Może po prostu tam nic nie trzeba udowadniać? Nawet można poczytać chwalebne opinie o innych markach.

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez zapsu ; 22-01-2016 o 22:45

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Nie będę się z tobą zapsu przekomarzał bo nie to tu chodzi zresztą widzę, że swoją drogę masz już wytyczoną.
    Byla 156 2,0 TS,
    była 156 2,4 20V
    była 156 1,9 16V
    jest 159 1,9 16V
    jest giulietta 2,0 IMOLA

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Jarocin, Poznan
    Auto
    Alfa 147 1.9 jtdm 16v 150km fl, Alfa Giulietta 2016 1.4 M-Air.
    Postów
    107

    Domyślnie

    Za 27 tysięcy możesz już poszukać przyzwoitego egzemplarza. Z silników benzynowych to najlepiej 1750 tbi ale on jest po za Twoim budżetem. Najlepszym wyborem będzie chyba 1.9 jtd 150 Km. Wyrzucasz w nim dpf, zaślepiasz egr oraz eliminujesz klapki wirowe z kolektora przy okazji zmiany rozrządu. Oczywiście musisz też sprawdzić stan ogólny podzespołów typu turbo, wtryski, sprzęgło oraz stan koła dwumasowego( jak karoserią samochodu mocno trzęsie to coś z nim jest już nie tak). Problematyczna okazuje się też skrzynia m32 warto w niej częsciej zmieniać olej i zalewać jego większą ilość. Serwis naturalnie jest droższy od Golfa wyższa klasa auta. Szukaj auta z zimną głową i będziesz moim zdaniem zadowolony. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Moja pierwsza Alfa
    Utworzone przez fornakter w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2015, 18:50
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 13:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory