Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Zmiana swiateł do jazdy dziennej. Alfa 166

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    Alfa 166 2.4jtd 175KM
    Postów
    122

    Domyślnie Zmiana swiateł do jazdy dziennej. Alfa 166

    Witam
    Posiadam xenon (D1S) w swojej Alfie i jest on ustawiony do jazdy dziennej. A chodzi mi o to czy można jakoś zamienić żeby on działał jako światła długie? a te co są używane jako długie, były do jazdy dziennej z mniejsza mocą?

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ScorpioPL
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Mini Cooper S Kuga 2.5T
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cos namieszales , masz 166 po lifcie masz bixenon bo tylko tak wystepowaly i to sa te na soczewce , te boczne to nie długie tylko "mrugacze" i tam można dzienne zrobić na 30%.
    było Giulietta 1.8 '83 LPG, 164 2.0TS '94 LPG, 166 FL V6 2.5 24v LPG , 159 2.0JTDm 170km
    jest Mini Cooper S 170 KM, Kuga 2.5T 250KM bo benzyna musi mieć doładowanie

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    Alfa 166 2.4jtd 175KM
    Postów
    122

    Domyślnie

    No dokładnie o to mi chodzi, nie wiedziałem dokładnie jak to opisać. Wiec jak można to ogarnąć aby działały jak piszesz?

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    74

    Domyślnie

    Koledzy czy nie lepiej poszukać czegoś co pasuje w miejsce świateł przeciwmgłowych? Wsadzanie sterownika, który zmniejsza moc długich nie jest zbyt dobrym pomysłem. Światła długie są skierowane dość wysoko, i nawet przy 30% mocy potrafią oślepiać. Na drodze od razu widać kto używa takiego rozwiązania.

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    KUTNO/ Łódź
    Auto
    166 2,5v6 2002r.
    Postów
    599

    Domyślnie

    Nie zgodze sie z Toba swiatla drogowe sa skierowane na wprost tak samo jak swiatła dzienne. W wielu autach takie rozwiazanie jest stosowane fabrycznie.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    74

    Domyślnie

    Zadra66 w jakich autach jest to stosowane fabrycznie? Z tego wiem, to do jazdy dziennej używa się świateł mijania o zmniejszonej mocy, np. w fordach bez ledów. Przyjrzyj się dobrze światłom drogowym (tzw. długim). One świecą także w górę co doskonale widać po drzewach na samochodem. Te światła nawet z mniejszą mocą nadal świecą w górę co oślepia nawęt w ciągu dnia.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    BMW E46 330i
    Postów
    220

    Domyślnie

    Zmartwię Cię Strzeszku ale światła dzienne mają za zadanie świecić w oczy. Tylko świecić na tyle słabo, aby nie powodować oślepienia - podobnie jak żarówki postojowe czy kierunkowskazy.
    Jeśli moc światła jest ustawiona odpowiednio nisko to nie oślepia, przykład? Znalezione w google:

    Jeśli dało się zrobić zdjęcie tak że bez problemu wszystko widać to nie będzie też oślepiało ludzi z naprzeciwka.
    Żeby takie coś osiągnąć wystarczy zamontować np: http://allegro.pl/modul-swiatel-dlug...242241926.html do tego jeśli masz bixenon to można byłoby zastosować żarówkę LED (są żarówki H1 czy H7 ledowe, które nie nadają się do oświetlania drogi, ale w sam raz na światła do jazdy dziennej) i szanse że kogokolwiek oślepisz są małe, oszczędzasz palniki, soczewkę, płyn do spryskiwaczy.
    Ale są i minusy, bardzo poważne.
    Całe wspomniane rozwiązanie jest nielegalne, policjant podczas kontroli może zabrać dowód rejestracyjny, przeglądu samochód nie przejdzie z zamontowaną w taki sposób instalacją, a w razie kolizji jeśli druga osoba stwierdzi że została oślepiona przez Twoje światła, może być zasądzona Twoja wina spowodowania kolizji, a i ubezpieczyciel może się wyprzeć wypłacenia pieniędzy (w przypadku AC, w przypadku OC ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanemu, i będzie ściągał później koszty ze sprawcy jeśli w warunkach umowy było, że auto powinno być w pełni sprawne technicznie).
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	55957d1337107621-montaz_modulu_drl_czyli_swiatla_dzienne_ze_swiatel_drogowych-bikepics_2401587_8.jpg
Wyświetleń:	594
Rozmiar:	37.3 KB
ID:	131991  

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barsliw
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6
    Postów
    442

    Domyślnie

    Swoją drogą skąd się obecnie bierze takie parcie na te światła dzienne? Najczęściej jest tak, ze osoba z tym rozwiązaniem wjeżdża np do tunelu i tyle go było widać z tyłu. Albo w deszczu,bo zapomniał włączyć mijania.

    Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Dla mnie w kolejnosci zaslug:
    1. wygoda
    2. lepiej widac w jasny dzien ze auto hamuje, szczegolnie jak sie jedzie ze sloncem
    3. oszczednosc zarowek
    4. wygoda
    5. w tunelach pamietam o zapaleniu swiatel
    6. podswietlenie tablicy swieci jasniej niz przy zapalonych normalnych swiatlach
    7. dodatkowa f-cja typu follow me home
    8. i zawsze powod do pogrzebania przy aucie

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barsliw
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6
    Postów
    442

    Domyślnie

    Jaka tu wygoda...ale okej,skoro tak mówisz. Pkt 2...? Pkt 3 też mnie dziwi, bo jednak 166 to auto premium,więc trzeba czasem dopłacić. Jeśli pamiętasz o tunelach to okej. Niestety większość ma to w... nosie.

    Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Światła do jazdy dziennej.
    Utworzone przez demon7791 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 09:26
  2. Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 186
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 16:51
  3. Moze zmiana swiateł ??
    Utworzone przez paulowr w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-08-2013, 22:07
  4. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 07:47
  5. Światla do jazdy dziennej.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-10-2007, 15:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory