Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 80

Temat: Q2 vs Quaife QDH6E

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Zdecydowanie nie. wyglądają ale do zap....dalania absolutnie nie. Gładkie brembo i klocki ferodo (coś z performance) lub tańsze galfer. Sprawdzone, polecane, dobrze wydane pieniądze.
    A dlaczego gładkie a nie nacinane?? A kupować tylko na przód?

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Czy można jakoś to co Grzesiek napisal wężykiem i podpiąć w dziale tuning?

    Czyli Q2 lepsze!
    Tylko co to znaczy to zużycie i zniknięcie efektu dopasowania...

    Pininfarina - q2 szukaj u sprzedawcy tanifiat na allegro, właśnie niedawno kupiłem za 2800 plus lozyska i podklafki i uszczelniacze.
    Albo na forum QBA w podobnej cenie pisal. Quaifie drożej , gdzie widziałeś taniej?

    Hamulce to jeden z tematów rzeka ale generalnie najwieksza robotę robią porządne klocki , tsrcza gladka wystarcza spokojnie.
    A podsterownosc to w największym stopniu kwestia wyważenia, zawieszenia, ogólnie kolejny temat rzeka

    Grzesiek - napisz jakaś książkę poradnik , na pniu sie sprzeda! albo otwórz szkole tunerow i wydawaj certyfikaty z licencją po egzaminie u Ciebie

  3. #13
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Proszę przeniesiony i przyklejony

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pininfarina Zobacz post
    A dlaczego gładkie a nie nacinane??
    Bo hamulca trzeba umieć używać i mieć SPRAWNY wtedy nawet bez BBK będziesz hamował pewnie i skutecznie.

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post

    Czyli Q2 lepsze!
    Tylko co to znaczy to zużycie i zniknięcie efektu dopasowania...
    95% użytkowników Q2 nie wyłapie tego że t2r zgubiło preload na elementach ciernych - zresztą nie jest on jakiś duży też, góra 30Nm. Daje się jego brak odczuć dopiero na bardzo śliskiej nawierzchni i to też musi być wjeżdźony w auto kierowca a nie pierwszy lepszy misio za kółkiem, nawet jak preload ucieknie Q2 nadal działa bardzo dobrze. Co do Q2 i tego że ktoś napisał że działa kosmetycznie. Wręcz odrotnie - działa bardzo dobrze tylko ... bardzo płynnie powiększa stosunek przeniesionego momentu obrotowego na dociążone koło przez co nie szarpie układem kierowniczym i posadzona przypadkowa osoba nie będzie nawet świadoma że w aucie siedzi q2. To zachowanie Q2 to zdecydowanie zasługa dużej ilości współpracujących ze sobą par "slimaków" jak to Andrzej nazwał i kąta przyporu zębów na "slimaku" Od ilości i kontrukcji tych elementów właśnie zależy charakterystyka torsena.

    W czasach gdy miałem swoją 156 i upalałem ją na slicku 240mm szerokości A005 - włożenie Q2 przy mega przyczepności tej opony spowodowało takie zacieśnianie promienia skrętu w łuku że ciężkie przodem V6 wchodziło bez najmniejszego problemu w nadsterowność.
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekK. ; 06-06-2017 o 08:36
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Czy można jakoś to co Grzesiek napisal wężykiem i podpiąć w dziale tuning?

    Czyli Q2 lepsze!
    Tylko co to znaczy to zużycie i zniknięcie efektu dopasowania...

    Pininfarina - q2 szukaj u sprzedawcy tanifiat na allegro, właśnie niedawno kupiłem za 2800 plus lozyska i podklafki i uszczelniacze.
    Albo na forum QBA w podobnej cenie pisal. Quaifie drożej , gdzie widziałeś taniej?

    Hamulce to jeden z tematów rzeka ale generalnie najwieksza robotę robią porządne klocki , tsrcza gladka wystarcza spokojnie.
    A podsterownosc to w największym stopniu kwestia wyważenia, zawieszenia, ogólnie kolejny temat rzeka

    Grzesiek - napisz jakaś książkę poradnik , na pniu sie sprzeda! albo otwórz szkole tunerow i wydawaj certyfikaty z licencją po egzaminie u Ciebie
    Na allegro jest obecie tylko za 3250.. No to Ci się trafiło a kiedy ją kupiłeś? Quaife znalazłem za 2880 na ebay i na włoskiej stronie.
    Rozumiem, akurat w sprawie hamulców jest zielony totalnie Klocki mówisz, a ja myślałem że tarcze, choć cena dobrych klocków mówi sama za siebie.

  7. #17
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pininfarina Zobacz post
    Na allegro jest obecie tylko za 3250.. No to Ci się trafiło a kiedy ją kupiłeś? Quaife znalazłem za 2880 na ebay i na włoskiej stronie.
    Rozumiem, akurat w sprawie hamulców jest zielony totalnie Klocki mówisz, a ja myślałem że tarcze, choć cena dobrych klocków mówi sama za siebie.
    Mógłbyś link do tego ebay'a podać? jakoś nie umiem znaleźć :-/

    Pisz do 'tanifiat' - miał jedną, kupiłem tydzień czy dwa temu, może będzie mieć kolejne. Albo do QBA z Forum. Ta co mówisz to chyba 'akuki' .

    Grzesiek - czyli to że w Quaifie odczuwam to wada, wolałbym właśnie nie odczuwać, tak jak opisujesz Q2 (w sensie tego 'załapania') . Czyli 166tka nie dostanie Q2 tylko Pucharówka

    A trwałość ? - Quaifie pisze o "dożywotniej gwarancji" ? inna sprawa, że jak ją wyegzekwować w razie czego.

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post

    A trwałość ? - Quaifie pisze o "dożywotniej gwarancji" ? inna sprawa, że jak ją wyegzekwować w razie czego.
    W motorsporcie realnie nie istnieje coś takiego jak gwarancja mimo niby udzielania jej. Gripper też daje gwarancję na swoje przełożenia główne, ale jak co do czego po czasie to uszkodzenie z winy montażu lub normalne zużycie eksploatacyjne Moje Q2 przez 2 sezony chłostane bylo na pełnym slicku w mojej 3 litrówce, z tego co wiem do dziś jeździ bez żadncych problemów u Piotrka.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Mógłbyś link do tego ebay'a podać? jakoś nie umiem znaleźć :-/

    Pisz do 'tanifiat' - miał jedną, kupiłem tydzień czy dwa temu, może będzie mieć kolejne. Albo do QBA z Forum. Ta co mówisz to chyba 'akuki' .

    Grzesiek - czyli to że w Quaifie odczuwam to wada, wolałbym właśnie nie odczuwać, tak jak opisujesz Q2 (w sensie tego 'załapania') . Czyli 166tka nie dostanie Q2 tylko Pucharówka

    A trwałość ? - Quaifie pisze o "dożywotniej gwarancji" ? inna sprawa, że jak ją wyegzekwować w razie czego.
    Niestety tanifiat podniósł ceny i kosztuje 2980 a jeszcze nie ma na stanie.. a QBA nie odpisuje

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pininfarina Zobacz post
    Niestety tanifiat podniósł ceny i kosztuje 2980 a jeszcze nie ma na stanie.. a QBA nie odpisuje
    A na ebay sie chyba skończyla aukcja, tu masz włoską stronę:
    https://newalfaparts.co.uk/modificat...47&results=171

  10. #20
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pininfarina Zobacz post
    Niestety tanifiat podniósł ceny i kosztuje 2980 a jeszcze nie ma na stanie.. a QBA nie odpisuje

    - - - Updated - - -



    A na ebay sie chyba skończyla aukcja, tu masz włoską stronę:
    https://newalfaparts.co.uk/modificat...47&results=171
    Bez przesady , stówkę raptem podniósł tą cenę. Nie ma na stanie ale za kilka dni będzie. I to cena brutto, nie wiem czy rozliczasz wydatki na auto. I tak super (ten termin za kilka dni) jak na dostawę z Italii. Na kółko pasowe czekam chyba z miesiąc i nie wiadomo czy/kiedy będzie. Się zaczynają braki już w dostępnościach :-/

    (ceny i źródło Quaifie to znam, chodziło mi o tanie źródło Q2)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory