Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 80

Temat: Q2 vs Quaife QDH6E

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał culmen Zobacz post
    Bo hamulca trzeba umieć używać i mieć SPRAWNY wtedy nawet bez BBK będziesz hamował pewnie i skutecznie.
    Nie chce pisać nowego posta więc podepnę tutaj. Zrobiłem dziś test hamulców rozpedzilem się do 140 i na maksa zahamowałem do zera potem rozpedzilem się do 120 i znowu do zera. I bardzo się zdziwiłem bo wyprzedziła mnie chmura białego dymu o dziwo z klocķow a nie z opon. Pedal stał się miękki a hamulce aż skwierczaly od gorąca... Czy to wina gównianych klocķow? Czy pełna regeneracja i wymiana na klackow i płynu na te ż wyższej półki może pomóc ? Pozdrawiam.

  2. #42
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Uuu, dwa hamowania z nie tak znów dużych V i takie hece, oj... to na razie się wstrzymaj ze szperą i raczej inny wątek załóż, bo tu i tak rozmyliśmy gadaniną trochę te konkrety co Grzesiek napisał a podwieszony to jest wątek.

  3. #43
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pininfarina Zobacz post
    Nie chce pisać nowego posta więc podepnę tutaj. Zrobiłem dziś test hamulców rozpedzilem się do 140 i na maksa zahamowałem do zera potem rozpedzilem się do 120 i znowu do zera. I bardzo się zdziwiłem bo wyprzedziła mnie chmura białego dymu o dziwo z klocķow a nie z opon. Pedal stał się miękki a hamulce aż skwierczaly od gorąca... Czy to wina gównianych klocķow? Czy pełna regeneracja i wymiana na klackow i płynu na te ż wyższej półki może pomóc ? Pozdrawiam.
    To ty zamiast Q2 to się zacznij interesować heblami, bo na ta chwilę to masz dno, ja nie pojechałem na Jastrzębia jak mi pedał wpadł w podłogę po 6- 8 hamowaniach , gdzie każde to było 160+. Daj temat w odpowiednim dziale i pokaż co tam masz- standardowy zacisk zazwyczaj umożliwia podgląd klocków, ale przy takim czymś to wszystko do wymiany raczej, bo pewnie i tarcza granatowa była

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie

    No to, żeby nie zaśmiecać to tylko dodam, że regeneruję seryjne hamulce albo kupuję nowe na przód. A co do Q2 to można kupić q2 i hamulce

  5. #45
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Napisz ten temat o hamulcach oddzielny, przyda się i innym, a tu poproś moderatora o usunięcie postów nie związanych ze szperą i będzie wszystko jak należy i będziesz miał porady co do hamulców.
    Regeneracja to może wszystko znaczyć łącznie z malowaniem zacisków , objawy masz zapowietrzenia/gotowania płynu - pedał w podłogę. A reszta to dopiero jak płyn będzie czysty nowy w całości wymieniony i odpowietrzony.

  6. #46
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    95% użytkowników Q2 nie wyłapie tego że t2r zgubiło preload na elementach ciernych - zresztą nie jest on jakiś duży też, góra 30Nm.
    Skąd wogóle wiesz, że jest preload na elementach ciernych? I które to są dokładnie te elementy cierne? Jak oszacowałeś te 30Nm?
    Pozdrawiam,
    Adam

  7. #47
    Użytkownik Świeżak Avatar Thoo24Mass
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    Alfa Romeo 156 V6 Berlina, Toyota Celica GTi V gen
    Postów
    152

    Domyślnie

    Ja jestem ciekawy jaka jest szacowana żywotność preloada.

    Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

  8. #48
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał alterro Zobacz post
    Skąd wogóle wiesz, że jest preload na elementach ciernych? I które to są dokładnie te elementy cierne? Jak oszacowałeś te 30Nm?

    Rozbierz Q2 i zobaczysz między L i P satelita półosi podkładki które wytwarzają moment hamujący między satelitami, oraz taki sam układ pomiędzy każdą z satelit a obudową. Jak oszacowałem ? Zmierzyłem na swoim nowym dyfrze po uprzedni rozkręceniu go i przesmarowaniu olejem skrzyniowum, zanim wpadl do skrzyni, to nie lot w kosmos
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  9. #49
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Küsnacht ZH/Warszawa/Puławy
    Auto
    AR 156 3.0 V6 '02
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Rozbierz Q2 i zobaczysz między L i P satelita półosi podkładki które wytwarzają moment hamujący między satelitami, oraz taki sam układ pomiędzy każdą z satelit a obudową. Jak oszacowałem ? Zmierzyłem na swoim nowym dyfrze po uprzedni rozkręceniu go i przesmarowaniu olejem skrzyniowum, zanim wpadl do skrzyni, to nie lot w kosmos
    Chcesz powiedzieć, że te podkładki trą o satelity i obudowę? Nie ma tam oleju, który je smaruje?
    Pozdrawiam,
    Adam

  10. #50
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał alterro Zobacz post
    Chcesz powiedzieć, że te podkładki trą o satelity i obudowę? Nie ma tam oleju, który je smaruje?
    Jest ale po montażowo zanim tam olej wcieknie - chwile to lata bez oleju. Rozbiera się smaruję się wkłada i całość jest smarowana od samego poczatku. Ot taka stara dobra szkoła której się dawno nie praktykuje w większości warsztatów i wkłada na sucho.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory