Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 80

Temat: Q2 vs Quaife QDH6E

  1. #71
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tofik21
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Warszawa / Zawiercie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 167KM :)
    Postów
    317

    Domyślnie

    Rozebrane bo kontroli czy w środku wszystko ok a i z ciekawości jak to jest zrobione [emoji16]

    A może tak:

    Po wyjęciu mechanizmu że skrzyni na stole włożyłem do niego dwie półosie i delikatnie kręcąc nimi na przemian wyraźnie czuć luz (chyba że tak ma być a ja jestem przewrażliwiony). Wtedy podjąłem decyzję o inspekcji wewnątrz. Po rozebraniu koła zębate nie wykazują zużycia lecz zaniepokoiły mnie podkładki a dokładnie kolor jaki mają trzy z nich (kolor ciemnej miedzi jest tylko na jednej stronie jednej podkładki od wewnętrznej strony gdzie styka się z drugą podkladka). Koledzy wcześniej pisali że tak nie powinno być to też próbuję kupić takie podkładki. Chyba że kolor ciemnej miedzi jest ok, ale to musiał by się ktoś wypowiedzieć co taki mechanizm rozbierał.


    Dla ciekawskich [emoji39] miałem problemy ze skrzynią więc załatwiłem sobie inną i podmieniłem a uszkodzona skrzynia leżała sobie w garażu aż do momentu kiedy miałem więcej czasu i postanowiłem zrobić oględziny skrzyni.
    Dobrze że jej nie wywaliłem [emoji39][emoji41]

    Załączam zdjęcia:


    Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez tofik21 ; 14-06-2018 o 06:39
    my car gives me more energy than redbull



    Było:
    Daewoo Nexia 1.5
    Ford Focus mk2 - 1.6 TDCI

  2. #72
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał tofik21 Zobacz post
    Rozebrane bo kontroli czy w środku wszystko ok a i z ciekawości jak to jest zrobione [emoji16]

    A może tak:

    Po wyjęciu mechanizmu że skrzyni na stole włożyłem do niego dwie półosie i delikatnie kręcąc nimi na przemian wyraźnie czuć luz (chyba że tak ma być a ja jestem przewrażliwiony). Wtedy podjąłem decyzję o inspekcji wewnątrz. Po rozebraniu koła zębate nie wykazują zużycia lecz zaniepokoiły mnie podkładki a dokładnie kolor jaki mają trzy z nich (kolor ciemnej miedzi jest tylko na jednej stronie jednej podkładki od wewnętrznej strony gdzie styka się z drugą podkladka). Koledzy wcześniej pisali że tak nie powinno być to też próbuję kupić takie podkładki. Chyba że kolor ciemnej miedzi jest ok, ale to musiał by się ktoś wypowiedzieć co taki mechanizm rozbierał.


    Dla ciekawskich [emoji39] miałem problemy ze skrzynią więc załatwiłem sobie inną i podmieniłem a uszkodzona skrzynia leżała sobie w garażu aż do momentu kiedy miałem więcej czasu i postanowiłem zrobić oględziny skrzyni.
    Dobrze że jej nie wywaliłem [emoji39][emoji41]

    Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
    [MENTION=35677]tofik21[/MENTION], miałeś jakieś objawy podczas jazdy? ja się mocno męczę z luzem gdzieś w układzie napędowym który powoduje nieprzyjemne walnięcię przy zesprzęglaniu. Skrzynia była wyciągana dwa razy, przeguby wszystkie 4 nowe i dalej brak rozwiązania.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  3. #73
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddudek Zobacz post
    [MENTION=35677]tofik21[/MENTION], miałeś jakieś objawy podczas jazdy? ja się mocno męczę z luzem gdzieś w układzie napędowym który powoduje nieprzyjemne walnięcię przy zesprzęglaniu. Skrzynia była wyciągana dwa razy, przeguby wszystkie 4 nowe i dalej brak rozwiązania.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
    [MENTION=38773]ddudek[/MENTION] - a poduszki silnika masz nowe ? ja jak kiedyś pisaliśmy też się wkurzałem niepłynną, z szarpaniem zmianą biegów czasem, właśnie jak walnięcia (166 3,2) .
    Założyłem nowe koło dwumasowe, nowe sprzęgło i - poduszki silnika, wszystkie, no i Q2 ale to bez wpływu raczej. Wszystko to razem pomogło. Poduszki myślę w istotnym stopniu.

  4. #74
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Poduchy nowe, wszystkie.

    Moze jednak dała Ci coś ta wymiana Q2? ;-) też miałem taki pomysł, nawet q2 już było gotowe, ale jednak Kuba rozebrał moje na części, stwierdził brak zużycia i nie było motywacji do wymiany

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  5. #75
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Po tym jak ASO odmówiło zbadania mojego seryjnego dyferencjału pod kątem zużycia ("oni się tym nie zajmują"), wymieniłem go na Q2- zmiany są niewielkie, może przy ostrym przyspieszaniu kontrolka trakcji miga trochę mniej, poza tym wielkich zmian nie zauważyłem. Ale trzeba uważać na niebezpieczne zjawisko zacieśniania skrętu przy dodawaniu gazu, -przy wyprzedzaniu kogoś i wjeżdżaniu przed niego może się skończyć tym że zawadzimy o wyprzedzane auto, trzeba zachować większy dystans od wyprzedzanego auta, gdy będąc w skręcie i dając gazu blisko obok niego przejeżdżamy. A żeby było śmieszniej- obejrzałem zdemontowany seryjny dyferencjał- nie było żadnych luzów i objawów zużycia, cała operacja "Q2" kosztowała 4000 zł, ale naczytałem się wcześniej horrorów o rozpadających się dyfrach, uszkadzających skrzynię.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 14-06-2018 o 12:17

  6. #76
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddudek Zobacz post
    Poduchy nowe, wszystkie.

    Moze jednak dała Ci coś ta wymiana Q2? ;-) też miałem taki pomysł, nawet q2 już było gotowe, ale jednak Kuba rozebrał moje na części, stwierdził brak zużycia i nie było motywacji do wymiany

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
    Raczej to efekt nowych poduszek i pewnie tej dwumasy (cięższa jest no i "amortyzowana" ) . Efekt q2 jest znikomy dość w jeździe i na szarpania się nie przekłada, najmocniejszy efekt to jak alfist pisze - w pewnych syt brak odprostowywania się samej kierownicy czy wręcz wrażenie zacieśniania.
    A co QBA na te szarpania ?

  7. #77
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A co QBA na te szarpania ?
    Dwoił się i troił i nie poradził niestety. Jeszcze planuje do niego sie odezwac jak mi budżet urośnie, ale fajnie byłoby mieć jakiś plan.

    Co do wpływu wymiany Q2 - miałem na myśli rozwiązanie problemu stukania przy zesprzęglaniu. Bo u siebie przerobiłem teoretycznie wszystkie kroki co Ty oprócz wymiany Q2 (przeguby, poduchy, wcześniej sprzęgło ale u mnie jednomasa), i problem pozostał.

    No ale nie mam przekonania, jedynie nadzieje ze da się jednak ten problem rozwiązać, a nie że "ten typ tak ma".

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez ddudek ; 14-06-2018 o 12:51

  8. #78
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    W Niedziele będę po 14 na "Wschodzącym Białymstoku" będziesz miał czas to podleć- może mnie to jakoś znajomo zabrzmi, bo chyba jeździł nie będę.
    Tak ogólnie to miałem chyba wszystko w zespole napędowym pourywane to może coś wpadnie mi do łepetyny

  9. #79
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo 166 TI 2.4 175KM '05r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Jeśli dostałem taki komplet kupując Q2 to do montażu w 166 oprócz oleju co mi jeszcze potrzeba? Cały komplet jak u taniegofiata: https://allegro.pl/oferta/alfa-romeo...nie-7638096952 czy łożyska są takie same i wystarczą tylko pierścienie i uszczelniacze? Bo kupując te elementy osobno na Autosklep24.pl i prawy uszczelniacz na IDBJ.PL wychodzi prawie 250zł taniej co nie ukrywam nie jest dla mnie bez znaczenia a te łożyska jak dla mnie są ok jak mam to w ręce (ale to jeszcze by mechanik zweryfikował dla pewności).

    Ostatnio edytowane przez Krzemol ; 25-02-2019 o 22:38

  10. #80
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    kappa 2,0 20 V turbo
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Mam zapytanie do kolegów w sprawie ,,viscodrive,, zwane inaczej szperą. Mam takie coś w swoim samochodzie (lancia kappa 2,0 20 turbo). Jestem raczej pewny że awarii uległ właśnie dyferencjał. Objawy były takie że po nagrzaniu silnika sprzęgło jakby się ślizgało. Po zmniejszeniu obrotów samochód zaczął coś ciągnąć. Typowy objaw ślizgającego się sprzęgła. Sprzęgło zostało wymienione na nowe a objawy zostały te same.
    Pytanie jaki to rodzaj dyferencjału i jak zweryfikować co się uszkodziło? Koledzy mają dużą wiedzę więc może ktoś mógłby pomóc.
    Pozdrowienia

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory