Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80

Temat: Q2 vs Quaife QDH6E

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie Q2 vs Quaife QDH6E

    Witam, jaka jest różnica między szperą Q2 a, Quaife QDH6E ??

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Napisz jak się dowiesz konkretów
    Wizualnie to co tam się różnią, ale czy w działaniu i trwalosci odczuwalnie to sam jestem b ciekaw.
    Wizualnie ciut sie różnią te obudowy ich i to co przez dziurki widac. I na schematach wnętrze tez ciut inne, ale jak to się na praktykę przekłada sam bardzo chciałbym wiedzieć.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Zasada działania ta sama, a przynajmniej na taką wygląda. Różnice pewnie wyjdą w trwałości, niezawodności, procentowym spięciu, tylko kto to wszystko ogarnie przy tak małym "rynku"?
    Bierz tańszą, jeśli myślisz o założeniu. A jeśli myślisz a nie "musisz" bo dyfer padł to przemyśl dokładnie po co ci to? Działanie objawia się w ekstremalnych sytuacjach i jest prawie kosmetyczne, nie spodziewaj się jakiś spektakularnych efektów.
    Ja na ten przykład założyłem bo musiałem, i szpera wyszła nawet taniej. To przypadłość V6 tek i używce bym już nigdy nie zaufał. W dieslach chyba nie ma tego problemu, przynajmniej nie tak nagminnie.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  4. #4
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Zasada działania ta sama jedna i druga helikalna. Tak jak slavol piszę pewnie różnica w spięciu. Osobiście uważam że Quaife zalet większym nie ma na polskim rynku gdzie jego dostępność wrazie czego jest marna. Powtórzę to co Andrzejowi pisałem w temacie Q2 jak zabijesz, to bez większego problemu przez weekend wyremontujesz skrzynie i założysz nowe q2 leży ich trochę na półkach w ASO czy już w warsztatach zajmujących się stricte Alfami. A jak zabijesz Quife ?? Chyba że ma ktoś potwierdzone info że Quife jest dużo dużo mocniejszy od Q2
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 06-06-2017 o 05:12

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Ale przecież przy zakładaniu to nie ma różnicy czy Quaifie czy Q2 ? -w sensie że "jak zabije" to trzeba to samo co było zakładać . Można nawet i zwykły mechanizm różnicowy założyć w syt naprawy jak trzeba szybko?

    Co do tego "spięcia" to nie jestem pewien czy się używa tego określenia przy szperach TorSen ? , może @GerzesiekK. jakby miał chwilę to wytłumaczyłby ?

    Co do działania, to ja mam w 156 2,5 Quaifie, ale nie miałem przyjemności z Q2 jeździć (czeka do 166tki to wtedy może coś porównam, choć też nie do końca bo inaczej te auta troszkę się prowadzą)
    Do pucharówki też ma być i właśnie nie wiem czy nie lepiej quafie, cenowo róznica nieduża przy całych nakładach a obrywać bardziej będzie.
    Na schemacie w Quafie te "ślimaki" - zębatki - satelity (?) - są jednej grubości, bez zwężeń :
    https://i.ebayimg.com/thumbs/images/...i4i/s-l225.jpg

    A w Q2 są przewężone w środkowych częściach:
    http://www.alfaromeopress.co.uk/down...3990-a-alf.jpg


    Już nie pierwszy raz się spotykam z określeniem jak slavol napisał - że działanie jest "kosmetyczne" . Tu się nie do końca mogę podpisać pod tym, bo wyraźnie czuję jak się "załącza" , wyraźnie wciąga kierownicę skręcając ją do zakrętu - testem jest świetnym do tego wsadzenie za kółko osoby nie mającej świadomości że cośtam pozmieniane jest. Zaraz zgłosi że się przestraszyła na śliskim zakręcie - najczęściej wolnym, przy ruszaniu , tego lekkiego zacieśnienia.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Tu się nie do końca mogę podpisać pod tym, bo wyraźnie czuję jak się "załącza"
    A ja tego nie czuję (momentu przeniesienia części napędu na zewnętrzne koło) ale jest różnica na wyjściach z zakrętów szczególnie z lekkim lub mocnym gazem wtedy lekko ciągnie do krawężnika, mniej wynosi (można z deka szybciej pojechać).
    Najwięcej zalet na mokrym i śniegu. Zimę przejeździłem na letnich oponach (nowych) i fajnie myszkuje na starcie szukając przyczepności obydwoma kołami.
    I dalej podtrzymuje że gdybym nie musiał to wolałbym tą kasę topić w hamulce i opony bo to podstawa.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    A nie, to inna sprawa - zwłaszcza opony.

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post

    Co do tego "spięcia" to nie jestem pewien czy się używa tego określenia przy szperach TorSen ? , może @GerzesiekK. jakby miał chwilę to wytłumaczyłby ?
    Torsen w Quaife to Typ B/T2, w Alfowskim Q2 siedzi jego rozwinięcie T2R. W przypadku torsena nie powinno się mówić o spięciu, ten mechanizm tylko w warunkach bez poslizgu przenosi moment obrotowy po 50% na każde koło na osi. Przu uslizgu jednego z kół przenosi wielokrotność momentu koła ze słabszą przyczepnością na stronę z lepszym gripem ... stąd zjawisko "dociągania" do wewnętrznej w zakręcie w pewnych warunkach. Na lodzie torsen wiezie prosto, niemal jak zaspawany dyfer Alfowskie Q2 czyli torsen T2R przenosi na koło dociążone do 4x więcej momentu obrotowe niż na koło w uślizgu, torsen t2 do 3x więcej. Torsen T2R ma wstępnie spięte ciernie ze sobą satelity prawej i lewej półosi przez co do momentu do kiedy nie zniknie w skutek zużycia elementów ciernych "preload" szybciej reaguje na uślizg jednego z kół i na podbiciu/całkowitej utracie przyczepności jednego z kół zachowuje jeszcze przekazanie momentu na dociążone koło, torsen t2 w tych warunkach zachowuje się od razu jak otwarty dyfer.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pininfarina
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AR 147 jtdm 150 2006r
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Zasada działania ta sama, a przynajmniej na taką wygląda. Różnice pewnie wyjdą w trwałości, niezawodności, procentowym spięciu, tylko kto to wszystko ogarnie przy tak małym "rynku"?
    Bierz tańszą, jeśli myślisz o założeniu. A jeśli myślisz a nie "musisz" bo dyfer padł to przemyśl dokładnie po co ci to? Działanie objawia się w ekstremalnych sytuacjach i jest prawie kosmetyczne, nie spodziewaj się jakiś spektakularnych efektów.
    Ja na ten przykład założyłem bo musiałem, i szpera wyszła nawet taniej. To przypadłość V6 tek i używce bym już nigdy nie zaufał. W dieslach chyba nie ma tego problemu, przynajmniej nie tak nagminnie.
    Nie ,nic mi nie padło po prostu poczytałem trochę o tym i chciałbym mieć takie cuś Mam sportowy zawias planuje softa u cinka, a lubie pozapie....rniczać po zakretach i jak jest mokro to podsterowność jest masakryczna..

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    Zasada działania ta sama jedna i druga helikalna. Tak jak slavol piszę pewnie różnica w spięciu. Osobiście uważam że Quaife zalet większym nie ma na polskim rynku gdzie jego dostępność wrazie czego jest marna. Powtórzę to co Andrzejowi pisałem w temacie Q2 jak zabijesz to bez większego problemu przez weekend wyremontujesz skrzynie i założysz nowe q2 leży ich trochę na półkach w ASO czy już w warsztatach zajmujących się stricte Alfami. A jak zabijesz Quife ?? Chyba że ma ktoś potwierdzone info że Quife jest dużo dużo mocniejszy od Q2
    Cenowo to około 400zł na korzyść quaife ale tak jak mówisz nie wiadomo jak z trwałością. A to ciekawe a masz jakiś kontak/namiar na takie ASO co mają Q2? Bo nie wiem gdzie tego szukać.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    A ja tego nie czuję (momentu przeniesienia części napędu na zewnętrzne koło) ale jest różnica na wyjściach z zakrętów szczególnie z lekkim lub mocnym gazem wtedy lekko ciągnie do krawężnika, mniej wynosi (można z deka szybciej pojechać).
    Najwięcej zalet na mokrym i śniegu. Zimę przejeździłem na letnich oponach (nowych) i fajnie myszkuje na starcie szukając przyczepności obydwoma kołami.
    I dalej podtrzymuje że gdybym nie musiał to wolałbym tą kasę topić w hamulce i opony bo to podstawa.
    Hamulce w dieslu??? Ja chamuję silnikiem hahaha

    A tak na serio to jakie hamulce byś polecał oczywiście w przyzwoitych pieniądzach bo musi coś zostać na soft i wydech. Na alledrogo są takie za 350 zł Tarcze hamulcowe wentylowane MIKODA 0345 GT średnica 284mm, malowane, nacinane, wiercone, czy opłaca się w takie coś inwestować?

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pininfarina Zobacz post
    Tarcze hamulcowe wentylowane MIKODA 0345 GT średnica 284mm, malowane, nacinane, wiercone, czy opłaca się w takie coś inwestować?
    Zdecydowanie nie. wyglądają ale do zap....dalania absolutnie nie. Gładkie brembo i klocki ferodo (coś z performance) lub tańsze galfer. Sprawdzone, polecane, dobrze wydane pieniądze.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory