Strona 1 z 20 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 199

Temat: [156] Projekt 20VT

  1. #1
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie [156] Projekt 20VT

    W tym dziale padały już pytania o turbo do TS'a o możliwe swapy tjuny i inne takie stąd w tym dziale będę opisywał mój projekt który właśnie zaczynam. Druga sprawa że w dziale nasze belle po czasie jest brak możliwości edytowania 1 wpisu a tak bym ten workblog chciał prowadzić.:

    Jak każdemu tak i mi z czasem brakuję mocy pod nogą i myśli co by z ty fantem zrobić: był pomysł wałków od światka był pomysł na tanie turbo (kolektor od JTD i jakaś turbina z demobilu) ale wszystko to nie spełniało by pokładanych w tym wszystkim nadziei a bez worka pieniędzy pewnych rzeczy i tak się nie da osiągnąć.

    Po przeczesaniu najróżniejszych for itd w różnych językach i miejscach globu(BTW Google Translate mimo pewnych nie doskonałości jest nie ocenioną pomocą w okiełznywaniu tak egzotycznych języków choćby jak Bułgarski) odrzuciłem pomysły grzebania w moim silniku i trafiłem na filmik na YT :



    pokaz jak to jedzie na ćwiartke http://www.youtube.com/watch?v=Kyft_M13nbM

    oraz Bułgarską stronę clubu alfy romeo opisującą projekt :

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42848

    Długo się nie zastanawiając padła decyzja powtórzenia tego dzieła na Polskim gruncie.

    Parę ładnych tygodni szukania rozmów etc. i kolega polecony przez MariuszaAutoDS z klubu fiata coupe sprowadził mi dawce do przeszczepu serducha:





    Jest to seria 20VT stan zewnętrzny jak widać podły tym bardziej nie żal takiego ciąć. Plan na najbliższe tygodnie to wyciągnąć wszystko co potrzebne do przeszczepu i dokonać gruntownego przeglądu dawcy, pierwsze oględziny "na słuch" zapowiadają brak większych problemów no ale wsadzić coś co się otworzy po paru km to nie intere. Na pewno wał pojdzie do szlifierza do przemierzenia wraz z panewkami, następnie wymiana wszelkich uszkodzonych uszczelek na nowem,uszczelniacze w głowicy też zostaną zmienione, po rozebraniu również zdecyduje czy pierścienie tłokowe zostaną czy też pokuszę się o ich wymianę. Innymi słowy gruntowny przegląd ze wszystkimi możliwymi wymianami. Turbo mimo że w stanie dobrym i auto nie kopci to zostanie przesłane do regeneracji (tu będę się posiłkował doświadczeniem chłopaków z FCKP i dmuchawa pójdzie do Erniego do Wrocławia www.emp-turbo.pl ).
    To narazie tyle z planów na najbliższy czas. Zostało mi do przemyślenia czy dam rade ogarnąć finansowo jakiś większy intercooler(i przedewszystkim FMIC) wraz z orurowaniem czy narazię skupię się na włożeniu tego co posiadam a potem grzebanie dalsze. Sądzę że pierwsze odpalenie odbędzie przed świętami, jeśli tylko praca zawodowa i kobieta nie przeszkodzą mi grzebać przy kochance . Postęp z prac sukcesywnie będę opisywał tutaj i dodawała kolejne foto.

    -------------------UPDATE------------------ 23.październik

    Brak czasu spowodował że auto z opóźnieniem stanęło w warsztacie no ale teraz już pchamy ten projekt do przodu.
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 23-10-2012 o 19:46

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    A nie byłoby łatwiej takiego swapa dokonać w 2,4 JTD? Blok silnika jest bliźniaczy do tego w 20VT, więc sporo problemów powinno odpaść. Z drugiej strony może trochę więcej przerobisz, ale będzie. Ja się zastanawiałem zawsze dlaczego fiat do 166 wsadzał dwulitrowego tsa zamiast lanciowej pięciocylindrówki, która jednak jest trwalsza.
    166 2.4 JTD '00 - była
    164 2.0 V6 TB '91 - była
    156 1.9 JTDm '04 - już nie
    156 1.8 TS '00 - juz nie ma
    164 2.0 V6 TB '93 - jest
    Spider 2.0 TS '01 - w dobrych rękach
    MIlano Verde 3.0 '87 - Ha!
    Do tego Golf 7, 2xRenault 16, Pontiac Executive, Fiat 127 Sport, 2xMaserati Biturbo, 2xGeo Storm, Mini Classic 35, Datsun Violet, Fiat 124 Spider...

  3. #3
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał premek Zobacz post
    A nie byłoby łatwiej takiego swapa dokonać w 2,4 JTD? Blok silnika jest bliźniaczy do tego w 20VT, więc sporo problemów powinno odpaść. Z drugiej strony może trochę więcej przerobisz, ale będzie. Ja się zastanawiałem zawsze dlaczego fiat do 166 wsadzał dwulitrowego tsa zamiast lanciowej pięciocylindrówki, która jednak jest trwalsza.
    Chociazby z tego powodu że jest problem z rejestracją auta które fabrycznie było dieslem a będzie benzyną ( pewnie komuś gdzieś się udało ale łatwo zapewno nie jest)
    A drugi najważniejszy ja posiadam auto z TSem pod maską które jest maksymalnie dopieszczone przezemnie nie zamierzam szukać materiału na biorce i poświecić mu tyle czasu co aktualnemu wozidle.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wito
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Piastów
    Auto
    156 2.4jtd/Giulietta 1.4 MA
    Postów
    410

    Domyślnie

    Ładnie się zapowiada. Dużo cierpliwości i $$ życzę

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar maciekm88
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Słupsk/Kępno
    Auto
    156 2.4 JTD 2003r
    Postów
    799

    Domyślnie

    Poważne plany z ciekawością będę obserwował postępy. Jakiś czas temu "pablo" wrzucał taki silnik do 145tki

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar 1990mb
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jarocin/Poznan, Poland, Poland
    Auto
    [Była] Alfa Romeo 145 TD 96 r.; [Jest] Alfa Romeo 147 07 r. 1,6 T.S. ; Alfa Romeo 145 1,9JTD++ 99r.
    Postów
    1,111

    Domyślnie

    życze powodzenia przy projekcie i czekam niecierpliwie na efekty.

    Opchniesz troche czesci z tego fiata to zawsze idzie troszke kasy odzyskac

    powodzenia
    Masz zniszczony lakier w swoim aucie???
    Chętnie pomogę
    Szczegóły:
    http://www.forum.alfaholicy.org/wiel...ml#post1379105


  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    Chociazby z tego powodu że jest problem z rejestracją auta które fabrycznie było dieslem a będzie benzyną ( pewnie komuś gdzieś się udało ale łatwo zapewno nie jest)
    A drugi najważniejszy ja posiadam auto z TSem pod maską które jest maksymalnie dopieszczone przezemnie nie zamierzam szukać materiału na biorce i poświecić mu tyle czasu co aktualnemu wozidle.
    Ale ja nie mówię, że głupio robisz. Zadaję pytanie retoryczne, bo pewnie sam tez korzystałbym z bazy, co do której mam przekonanie ( z drugiej strony tak poważny swap i tak pociagnie za sobą wymianę masy elementów). Z rejestracją nie musi być tak trudno, tyle, że każdy WK działa po swojemu i czasem biegania jest ogrom.

    Ja Ci naprawdę kibicuję.
    166 2.4 JTD '00 - była
    164 2.0 V6 TB '91 - była
    156 1.9 JTDm '04 - już nie
    156 1.8 TS '00 - juz nie ma
    164 2.0 V6 TB '93 - jest
    Spider 2.0 TS '01 - w dobrych rękach
    MIlano Verde 3.0 '87 - Ha!
    Do tego Golf 7, 2xRenault 16, Pontiac Executive, Fiat 127 Sport, 2xMaserati Biturbo, 2xGeo Storm, Mini Classic 35, Datsun Violet, Fiat 124 Spider...

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Fajny projekt.
    AR 164 3.0 V6 Super 200 KM 1995 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...12v_super.html - ciągle w odbudowie
    AR 156 2.5 V6 - sprzedam części
    AR 164 3.0 V6 - sprzedam części

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Projekt jak najbardziej ciekawy Będę śledził ten wątek i czekał na efekt finalny
    A teraz pozostaje mi tylko życzyć powodzenia!

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    widzialem, ze w koncu ktos to bedzie chcial zrobic

    jak juz silnik bedziesz mial na wierzchu, to koniecznie WSZYSTKIE uszczelki leca nowe, bez znaczenia czy byla dobra czy nie dobra, bo wiesz pewnie, ze lepiej zrobic raz a dobrze, niby ok, a potem sie okazuje ze trzeba rozbierac, nie przy swapach

    glowice tez mozna lekko liznac i o konkretnej uszczelce pomyslec, bo mocy bedzie i tak malo za chwile, jesli bylyby jakies ciekawe $$ odlozone, to i za tlokami/ korbami moznaby sie rozejrzec

    zachowaj sobie VIN, jakby co, pisz, sluze pomoca
    ..... powered by www.cinsoft.pl

Podobne wątki

  1. swap na 2.0 20vt
    Utworzone przez Nielat w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 23:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory