Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 135

Temat: 1,9JTDM vs 2,0 JTDM ,a może BMW ?

  1. #11
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Ta BMKa na fotce nawet fajna Rybak Zawsze chciałeś 2.0jtdm wiec raczej 1,9jtdm cie nie zadowoli na dłuższą mete.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Ta BMKa na fotce nawet fajna Rybak Zawsze chciałeś 2.0jtdm wiec raczej 1,9jtdm cie nie zadowoli na dłuższą mete.

    Zawsze też chciałem mieć coś większego pod maską .

    Osiagi osiągami,głównie jazda odbywa się w zakresie średnich obrotów,a moc w przypadku 1,9 i 2,0 po programie nie są aż tak przepastnie różne jesli chodzi o ten zakres.Znacząca róznica to mocniejszy dół w 2,0,ale to nie jest dla mnie jakoś nazbyt atrakcyjne,oraz o wiele mocniejsza góra ( od około 3000 obr) ,ale z tego zakresu aż tak często się nie korzysta.Oczywiście opieram się na wykresach róznych tunerów podanych silników,jaka była by róznica w rzeczywistości,tego niestety nie wiem i chyba nie uda mi sie dowiedzieć.

    Optimum to buda 159 i dobre 3,0d pod maską,ale tego niestety nie ma .

    Beemka z foto piekna,ale z dobrą motorownią to może w 100tys bym się wyrobił za taki egzemplarz ;p
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 21-08-2012 o 11:28

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    ja na Twoim miejscu doplacilbym do 2.0 (sam wiesz ze bedziesz dlubal w tym aucie, chip itp, 1.9 moze Ciebie nie usatysfakcjonowac jak sie przesiadziesz z mocnej 156tki. W duzej mierze sam wyzej odpowiedziales sobie dlaczego warto doplacic i co jest zmienione w mlodszej siostrze


    ew moze zbieraj na cos w ten desen http://www.revmods.com/mw-design-bmw-e92-m3-darth-maul/

    e92 / e93 to modele ktore rozwazalem przed zakupem 159 i malo brakowalo ...
    w wersji ze zmienionymi zderzakami wygladaja super.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 21-08-2012 o 11:56

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Powoli aktualna alfa wybiera się na sprzedaż.Dalsze modyfikacje nie mają żadnych uzasadnień ekonomicznych ,czy też osiągowych.1,9 16v to wspaniały motor,ale nieco już przestarzały tak jak i sama 156,choć nadal grzeje serca.Przezyłem z nią piekne chwile ,ale czas na następcę.

    Od zawsze podobała mi się 159.Brak jej zakupu tłumaczyłem sobie przy duzą wagą,ale po kilku odbytych przejazdach z róznymi jednostkami przekonałem się do niej niemal w 100%.Na poczatku byłem usilnie zdecydowany na jednostkę 2,0.Wielki potencjał tuningowy,lżejsza karoseria,lepsze hamulce, gdyby nie te ceny... Zadbana 159 2,0 z 2009 roku ,oscyluje w granicach 55-60 tyś
    Wcale nie. Zmieścisz się w 50 tysiącach (Euro trochę potaniało).
    Jeśli masz zamiar coś z tym autem dalej robić, to potencjał 1.9 skończy się dużo wcześniej niż 2.0 JTDm i wg mnie bez sensu jest wsiadać ze 156-ki 1.9 po dobrym chipie do 159-ki 1.9 16V...

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    1,9 16v gdzie dobrze utrzymana kosztuje 40-45tyś ( 2007-2008),a za niewiele więcej mozna kupić wypaśną wersję TI
    JEśli weźmiesz wersję 1.9 Ti i 2.0 JTDm nie Ti, to obstawiam, że auta z podobnym przebiegiem będą kosztowały dokładnie odwrotnie, niż piszesz - czyli droższa będzie Ti.

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Ktoś może powiedziec, że jest jeszcze 2,4 , ale ja sobie odpuszczam tą wersję całkowicie.
    Nie do końca słusznie...

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Gdyby i tego problemu było mało,pojawia się dawne marzenie posiadania BMW serii 3 e90.Może nie tak piekne,agresywne ( choć z lampami i zderzakiem od wersji M wygląda nieporównywalnie lepiej),ale z wreszczie właściwym napędem i ciekawymi motorami ,zwłaszcza 3,0 d.
    To przyszykuj sobie tak z 65 tysięcy conajmniej na zadbane E90 3.0d.
    2.0d za 50 tysięcy będzie miało pod 200 tysięcy przebiegu i nie jest to samochód, który nie wymaga inwestycji - wcześniej czy później pojawi się problem DPF-u, nie wycina się go tak tanio i szybko jak w 159-ce, kolektory ssące mają te same problemy co w 159, wykończenie wnętrza wg mnie wcale nie powala na kolana, nagłośnienie jest koszmarne, co ciekawe - za praktycznie te same pieniądze kupuje się serię 5 E60 / E61.

    Moje pytania do panów/pań:

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    -warto przepłacać za wersję 2,0 w stosunku do 1,9 ,gdzie 1,9 ma rozpoznane wszelkie bolączki,a 2,0 jednak dopiero zaczyna świadczyć o swojej niezawodności?
    -może szukać maxymalnej wersji TI 1,9 ?
    -wybrać opcję BMW 2,0d ,gdzie po programie mamy mniej więcej to samo co w 1,9 16v,ale z "M" pakietem ?
    -Wstrzymać się do wiosny 2013 i wtedy oszacować ceny 2,0 159/ 3,0 e60 ?
    Jeśli chcesz wyciągnąć z tego samochodu moc, która pozwalałaby na jazdę w stylu zbliżonym do Twojej 156 - to praktycznie tylko 2.0 JTDm albo 2.4 JTDm 210KM wchodzą w grę. Za zadbane 1.9 Ti zapłacisz więcej niż za 2.0 JTDm. BMW 320d kijem bym nie tknął - mają bezsensownie wywindowane ceny, nie dając tak naprawdę nic szczególnego za te pieniądze. Jak jeszcze do tego dodasz M-pakiet, to Ci zostanie parę modeli na rynku do wyboru, część ze "znikniętym" VAT-em, część z poprawianym przebiegiem, część mocno bita...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Ciekawe co piszecie,dzięki za uwagi.

    Tomek,może wypowiesz sie szerzej o samych jednostkach 2,0 JTDm tzn.o ich awaryjności ,przypadlościach ? Nigdzie nie mogę nic się dowiedzieć o jakichkolwiek problemach,ale to również chyba nie znaczy,że ich nie ma,chyba że się myle.

    Czyli ,że w kwocie 50 tys jestem w stanie na dziś dzien kupić pewną 159 2,0 z przebiegiem w okolicy 100 tyś z rocznika 2009? Najbardziej interesowała by mnie wersja SPORT + ,dużo droższe są te wersje od zwykłego sporta?

    Wersje 1,9 TI ,przynajmniej z obserwacji,kosztują w okolicach 50 tys ( 2007-2008) stąd moje wnioski.Dotychczas 2,0 było droższe o conajmniej 5-10 tyś.

    2,4 odpuszczam sobie.Nie jeździłem wersją 210,ale miałem do czynienia z 200.Słabawo to jedzie,a masa jest mocno odczuwalna.Program raczej nie za wiele by tu pomógł.Serwis takiego 2,4 jest sporo droższy,potencjał 210 niezły,ale bardzo podobny do 2,0 gdzie mamy duzo niższa masę no i spalanie.Nie szykanuję 2,4 ale jesli miałbym juz miec większa pojemnosc pod maska,to niech to będzie 3l. 5 cylindrów to taki pomost między dużą i małą pojemnością,a ja nie chce mieć półśrodka,poza tym u rogala widziałem dosyć często 159 z tymi motorami i róznymi przypadłościami.Jeszcze jedno,cokolwiek zrobić w 2,4 ,czy to wydech/cooler/turbo to jest jedna wielka rzeźba i koszta mocno powiększone o robocizne.

    O kolektorach w 2,0 d bmw słyszałem,ale akcja jest podobna jak w 1,9 JTDm,sprawa dpfu jest mi obca.

    Wspomniana była seria 5; auto piekne i o klasę wyższe.Wykonanie bajka,ale za 50 pare tyś chyba raczej nie uda mi sie kupić czegoś ciekawego z 3,0 pod maską,no i serwis.A może jednak nie ma się czego ,aż tak bardzo bać się ?
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 22-08-2012 o 09:14

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o BMw to z tego co mi wiadomo przy jego naprawie zostaje Ci tylko serwis. Kolega ma 530 XD z 2006 roku na dobrym wypasie. Padła mu ostatnio jakas pompa od zawieszenia - 3,5 tys zł plus orbota. Wahacze tylko serwis i też mocne koszta. Kolektor tez miał robiony i góra silnika wymienianą ( klapaka sie urwała ale auto było jeszcze na gwarancji ) także utrzymanie BMW serii 5 z tych roczników jest drogie. Ogólnie prawda jest taka że jak sie zacznie psuć to kazde jest drogie. komfort jazdy jaki oferuje " piona" jest nieprzecietny i te 230 kucy pod machą dają radę.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post

    O kolektorach w 2,0 d bmw słyszałem,ale akcja jest podobna jak w 1,9 JTDm,sprawa dpfu jest mi obca?
    Bo to najprawdopodobniej ten sam producent kolektorów
    obstawiam jakiegoś Pierburga albo Bosha . Audi też ma kiepskiej jakości kolektory ( przynajmniej te łaczone z silnikami TFSI ) takie info dostałem z ASO .
    Odnośnie Twojej rozterki , to gdzieś już na forum pisałem ,mnie lepiej jeździło się BMW 320 D niż 159 1.9 JTDM , biorąc pod uwagę układ jezdny obu aut ,może wynikało to z różnicy mas ( trójka jest 100 kg lżejsza ,piszę o MY 2005 do 2007) i ciut wiekszej mocy . Wybór padł na 159 ze względu na design i cenę ,ale gdyby ktoś powiedział wybierz auto ,którym ci sie lepiej jeździło wybór byłby inny .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Optimum to buda 159 i dobre 3,0d pod maską,ale tego niestety nie ma .
    Tez mi brakowalo wlasnie takiej opcji przy wyborze auta...

    Porownujac 159 i E90 wzialbym BMW, ale pod warunkiem, ze silnik tez mialby byc mocny (czyli 330i lub 330d). Alfa jest bardzo ladna zarowno z zewnatrz jak i wewnatrz, jednak prowadzenie, osiagi oraz jakosc wykoczenia lepsze w BMW. Natomiast przy wyborze do 2.0d wole 159, a i zima bedzie latwiej sie jezdzic
    Chyba, ze robisz duzo tras wtedy E90 jest fajne, bo bardzo cicho w srodku i 6 bieg jest bardzo dlugi, a no i spalanie w przypadku diesli BMW jest baardzo male (w 320d (143KM) mialem mniejsze niz w GT srednio gdzies o 0,5-1l)

    Audi A4 B8 tez jest dobra opcja, ale tylko w wersji Quattro. No ale z racji, ze dopiero od 2008 roku je robia to 3.0tdi wychodzi rzeczywiscie drozej.
    Pozdro,
    Bartas

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seba_css
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    w drodze
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY20
    Postów
    342

    Domyślnie

    No nie wiem czy jakość wykończenia e90 jest aż tak lepsza niż w 159, osobiście jak dla mnie jest dość ubogo i ascetycznie. W alfie bardziej mi się podoba i lepiej się w niej czuję. Za to kierownica, na której nie czuć żadnych drgań to bajka Kuzyn chce sprzedać swoją e90 (318i) - powodem jest to, że w zimie nie da rady podjechać pod dom Kilkanaście razy musiał zostawić na dole i drałować, a taki caddy, czy doblo wjeżdża bez problemu

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    seba_css, chodzi mi o jakosc materialow i ich spasowanie. Nie o estetyke, bo w tej kwestii Alfa bije BMW na glowe
    No tak, RWD zima nie jest najlepszym rozwiazaniem, ale cos za cos. Zawsze mozna wybrac wersje 4x4
    Pozdro,
    Bartas

Podobne wątki

  1. [159] Pompa paliwa 159 JTDM pilnie szukam - może być martwa :)
    Utworzone przez Mr_Kain w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-08-2015, 11:58
  2. [Brera] 2.4 Jtdm. Wyciek oleju, co może być przyczyną?
    Utworzone przez samsung w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-10-2014, 11:48
  3. [159] Zakup AR 159 1.9JTDM a może jednak 2.2 JTS ?
    Utworzone przez R-Y w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 20:53
  4. [159] Stuki w 1.9 JTDm 16v 136 KM (filmik), co to może być?
    Utworzone przez pitt24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 09:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory