Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Porada 2.4 jtdm 210km czy 1.75 TBi

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar marcin_ldz
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.75 Tbi QV
    Postów
    116

    Domyślnie Porada 2.4 jtdm 210km czy 1.75 TBi

    Witam mam ciężki orzech do zgryzienia i praktycznie muszę bardzo szybko podjąć decyzje. Finalnie poszukiwałem 159 w Tbi ale dostepnosc jest niestety bardzo mala...Dziś przez przypadek trafiłem 159 Sw 2.4, przejechałem się, oglądałem itd., auto można powiedzieć idealne, środek jak nowy, silnik nawet najmniejszego zapocenia (poprostu ubrudzony eksploatacyjne, nie myty), lakierowany tylko błotnik przedni na ryske (są zdjecia), przebieg około 160tyś, sprzedający posiada wszelkie ksiazki i faktury dokumentujace przebieg, silnik cyka równiutko, odpala i gaśnie bez najmniejszego szarpniecia... No i teraz potrzebuje waszego zdania czekac na Tbi czy jednak wziąsc 2.4 bo warto? Podajcie jakies plusy i minusy wobec jednego i drugiego to bede mial troszkę jaśniejsza sytuacje ;-) Codziennie raczej pokonuje odcinki krótkie okolo 30km, czasami w weekendy 200km, no i jazda miejska z reguły, z góry dziękuje za wszystkie glosy

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jazda miejska w 2.4 to ponad 10 litrów ON i możliwa masa problemów z DPF i EGR, klapami i innymi wynalazkami, które jazdy miejskiej nie lubią. Ten silnik jest stworzony do klepania tras do jeżdżenia po mieście brałbym TBi

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar marcin_ldz
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.75 Tbi QV
    Postów
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Jazda miejska w 2.4 to ponad 10 litrów ON i możliwa masa problemów z DPF i EGR, klapami i innymi wynalazkami, które jazdy miejskiej nie lubią. Ten silnik jest stworzony do klepania tras do jeżdżenia po mieście brałbym TBi
    Wiesz ze spalaniem tego rodzaju jestem przygotowany. Jeżeli chodzi o diesla to nie jest mi obcy miałem już dwie 159 1.9 150km i 156 ale 2.4 jeszcze nie dlatego trochę mnie kusi... W tbi problem jest taki, że ciężko znalezc, ogadałem dwie i niestety w każdej było słychać łożyska nieszczęsnej skrzyni...

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Moim zdaniem plusem na korzyść TBi powinno być prowadzenie. W 2,4 niestety czuć dużą masę z przodu. Aczkolwiek nie jeździłem TBi, więc nie wiem jak duża jest to różnica.
    Spalanie w TBi pewnie i tak będzie delikatnie wyższe niż w 2,4. Jeśli chodzi o koszty eksploatacji, to myślę, że po usunięciu ekologii w dieselu powinno być podobnie. Pomyśl, czy bardziej Ci odpowiada charakterystyka diesela, czy turbo benzyny.

  5. #5
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Mam 2.4 i szczerze powiem, ze patrząc na ceny tych motorów nie wiem czy odważył bym się to auto kupić do jeżdżenia po mieście. Bo ani nie wykorzystasz tych ponad 200km i 400nm, ani to nie będzie ekonomiczne za to może (ale oczywiście nie musi) przysporzyć problemów. Ten silnik ma masę zalet do auta na trasy i chyba ani jednej zalety do jeżdżenia po mieście.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    TBi jest lżejsze.. z uwagi na mniejszy nacisk na przednia oś, powinien mieć trwalsze zawieszenie.. elastyczność jazdy w mieście jest nieporównywalna z dieslem. Aczkolwiek spalanko ma solidne..... Brałbym TBi. Poszukaj w Niemczech, na autoscoucie czy mobile. Tylko uważaj na Turasów cwanych Najlepiej kup od właściciela.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Osobowe
    Postów
    34

    Domyślnie

    Powoli przymierzam się do zakupu Alfy, i też biorę, a raczej brałem pod uwagę te silniki. Po przejażdżce Brerą z tym dieselem raczej skłaniałbym się w kierunku TBi(ta nieszczęsna niedostępność w Polsce :<), bo czuć było w Brerze wagę tego motoru i trochę gorsze prowadzenie. TBikiem jeszcze nie jeździłem, ale to podobno najlepsza benzyna w 159tce, do tego dochodzą plusy takie jak mniejsza waga. Ja na szczęście z zakupem auta się nie spieszę Mam vw w TDI który jeszcze mnie nigdy nie zawiódł, więc dłuższe oczekiwanie na Alfę mnie raczej nie zaboli


    Znowu zapomniałem napisać o tym, o czym chciałem napisać od początku xd
    Ma ktoś bezpośrednie porównanie właściwości jezdnych 159 w wersjach z Dieslem 2.4 i TBi? Chętnie bym się czegoś dodatkowego dowiedział

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar marcin_ldz
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.75 Tbi QV
    Postów
    116

    Domyślnie

    Temat do zamknięcia...Kupione 2.4 wygrał dzwiek silnika i stan egzemplarza powiedział bym jak nowy, auto bezwypadkowe, do końca serwis, żal było nie wziąć Tbi na prawdę bardzo fajnie jeździ, dobry doł, troszke dużo pali ale troszkę zniechęciły mnie hałasujące łożyska skrzyni M32(myślałem,że coś poprawili) w dwóch oglądanych egzemplarzach i nie chciałem znowu robić zaraz skrzyni po naprawie w 1.9 150...

  9. #9

Podobne wątki

  1. [159] 2.0 JTDM 170km vs 2.4 JTDM 210km Wady/Zalety ??Pomoc w wyborze
    Utworzone przez Nitro w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 04-05-2020, 20:55
  2. [159] 2.4 JTDM 210km - świece żarowe
    Utworzone przez zloty35 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-07-2015, 21:17
  3. [159] Chip-tuning 2.4 JTDM (210KM)
    Utworzone przez Indy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 20-04-2015, 21:36
  4. Była Alfa 166 2.4 JTDm 210km???
    Utworzone przez 145Q w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 07:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory