Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: 75 project.

  1. #1
    oMULEc
    Gość

    Domyślnie 75 project.

    Wpadłem dziś na dziki pomysł, jako że perspektywa mi się zmieniła lekko. Ale do rzeczy...

    Mam 75 w wersji milano 2.5 z silnikiem 019, czyli identycznym jaki miały GTV6 (europejska 75 2.5 miała delikatnie gorszy ). Auto jest całkiem sprawne, bo było od podstaw remontowane w 2006. Od tamtej pory pewnie jakaś uszczelka lub gumowa rura jest do zmiany. Pewnie też coś w zawieszeniu, do którego już jest zebrane trochę części.

    Pytanie do wszystkich aktywnych w dziale - co wmontowalibyście w 75, gdyby nie ograniczał Was budżet? Aby utemperować Wasze zapędy - samochód ma służyć do turismo, a nie do corse. W związku z tym nie interesują nas specyfikacje, ale dopuszczam fantazje w stylu części od Callaway tudzież zapomnianych fantazji Autodelty. Jeśli będziecie kreatywni, zapodam swoje fantazje, może uda się sklecić coś realnego

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiek3452
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    159 2.0 170 SW i GTV6 83'
    Postów
    82

    Domyślnie

    Hmm ja bym sprawdził czy ten silnik po takich przeróbkach podejdzie http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=211215392 i do tego obowiązkowo sprawna szpera by dało się tym jeździć

  3. #3
    oMULEc
    Gość

    Domyślnie

    Widziałem kiedyś turbo założone przez Noviteca w 156. Wyglądało to trochę mocno... garażowo...

  4. #4
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    to 166 juz poszla? Ja mam kierunke z moja 75 na troche twardsze i ostrzejsze auto na codzien. Wieczorkiem napisze co i jak i moze taka droga Ci podejdzie
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Hmm, jak do turismo to ja zdecydowanie postawiłbym na Webasto wmontowane jakoś zgrabnie w szyberdach(zakładając że klima już jest) i do tego bagażnik na dach np. na rowery.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar maicher
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    156; Giulietta; Spider i jeszcze cośtam
    Postów
    543

    Domyślnie

    Szpera to powinna byc w 75, nie ma co jej montowac, co najwyzej wyremontowac

    Przy tej masie jaka ma 75 to ja bym specjalnie nie szukal - naprawic silnik, jesli jest taka potrzeba, zawieszke, dobre gumy zalozyc i smigac.
    Ew. jakis set na "handling" w zawieszke.

  7. #7
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    jak masz fantazje i siłę mozna by to ugaźnikowić. To takie moja marzenie. V na gaznikach (3x podwójne)
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Cytat Napisał oMULEc Zobacz post
    gdyby nie ograniczał Was budżet?
    He lubię takie tematy choć sensownie nigdy się tym tak dokładniej nie zastanawiałem.
    Silnik. Budował bym 3,6 lub 3,8 cuś w ten deseń
    http://www.youtube.com/watch?v=w_uxq...0A04C059188AE8
    Skrzynia 6 biegowa plus dwutarczowe sprzęgło od Turbo.
    Jeśli ma być turismo to zawieszenie bym zostawił no ewentualnie coli overy od Ron Simona.
    Body albo pakiet EVO ( IMSA na ulice to przesada lub łysa pierwsza seria plus jakieś piękne felgi ( Keskin KT1 Classic na dobrym rancie ).
    Wnętrze Recaro od Limited ( akurat jeśli się nie mylę Ty masz piękną skórkę więc ten temat odchodzi ).
    Do pełni turismo brakowało by mi jedynie szyberdachu gdyż i tak jeździł bym tym autem jedynie w słoneczne dni ( klima to nie to samo ).
    O mocniejszych hamulcach i jakimś skromnym wydechu nie wspomnę bo to podstawa.
    To takie moje na szybko choć jak pisałem nigdy aż tak abstrakcyjne kwotowo myślenie mnie nie interesowało

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-02-2021, 18:18
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-08-2013, 16:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory