Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 108

Temat: 159 2.4 q4 gtb :)

  1. #41
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Dobrze Rybak, ale tam jest 1.9 ASZ czyli seria 130 koni. Sam mam taki silnik i bez tak grubych modów jak tam mam 224 konie.
    Nie porównuj 2.4 do 1.9. Zestaw sobie 1.9 jtdm z 1.9 tdi. Wtedy pogadamy:-) Bo równie dobrze możemy rozmawiać o 2.4 vs 2.7 tdi;-)
    Lub, pokaz mi 2.4 z przyrostem 100%;-)
    Ostatnio edytowane przez marti ; 10-08-2014 o 21:53

  2. #42
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Cytat Napisał marti Zobacz post
    Dobrze Rybak, ale tam jest 1.9 ASZ czyli seria 130 koni. Sam mam taki silnik i bez tak grubych modów jak tam mam 224 konie.
    Nie porównuj 2.4 do 1.9. Zestaw sobie 1.9 jtdm z 1.9 tdi. Wtedy pogadamy:-) Bo równie dobrze możemy rozmawiać o 2.4 vs 2.7 tdi;-)
    Lub, pokaz mi 2.4 z przyrostem 100%;-)
    Dokładnie o to chodzi.

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Ok,teraz popatrz jaki zakres modyfikaci ma ta ibiza ,a jaki zakres ma ta 159.w 159 ledwie samo turbo wymienione
    Życzę sobie i innym aby takie mody w Alfach powstawały. Co najmniej z podwojeniem mocy.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  3. #43
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Ciesze się ze choć jeden Alfista się ze mną zgadza;-)

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Już chyba normalnym jest, że pokazanie czegoś nowego w zakresie modyfikacji prowadzi do jałowej dyskusji tak jak to było z 156 20V 280ps w przypadku której, najistotniejsza była zmiana nazwy tematu z gta na demon bo ktoś się czuł urażony...
    Ktoś kto jest świadomy problemów z jtd/mjtd (dzięki rybak) wie jak wesołym jest ugranie wysokich mocy w tych silnikach z racji układu paliwowego i innych ciekawostek związanych z ecu.
    Przypomnę, że przedstawiony przez Leszka setup 159 obecnie 272 i 570nm osiągnięty został tylko po zmianie turbiny i koniecznej modyfikacji DP - cała reszta pojazdu jest jeszcze seryjna.
    Ad potencjału jednostek mjtd - 1.9 16V z vklr + dp + większy rdzeń coolera w nuova bravo dało 232ps i 420nm - czy to też mało jak na zakres modyfikacji?
    Ad porównań do tdi pd - silniki te różni najistotniejsza sprawa - system zasilania; zauważcie proszę, że dużych modów w tdi cr jakoś specjalnie nie ma (w znaczeniu o którym się tu pisze 2x seria itp); Wojtek coś pokazał za co chylę czoła.

    Pozdrawiam
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  5. #45
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinek_ Zobacz post
    Już chyba normalnym jest, że pokazanie czegoś nowego w zakresie modyfikacji prowadzi do jałowej dyskusji tak jak to było z 156 20V 280ps w przypadku której, najistotniejsza była zmiana nazwy tematu z gta na demon bo ktoś się czuł urażony...
    Ktoś kto jest świadomy problemów z jtd/mjtd (dzięki rybak) wie jak wesołym jest ugranie wysokich mocy w tych silnikach z racji układu paliwowego i innych ciekawostek związanych z ecu.
    Przypomnę, że przedstawiony przez Leszka setup 159 obecnie 272 i 570nm osiągnięty został tylko po zmianie turbiny i koniecznej modyfikacji DP - cała reszta pojazdu jest jeszcze seryjna.
    Ad potencjału jednostek mjtd - 1.9 16V z vklr + dp + większy rdzeń coolera w nuova bravo dało 232ps i 420nm - czy to też mało jak na zakres modyfikacji?
    Ad porównań do tdi pd - silniki te różni najistotniejsza sprawa - system zasilania; zauważcie proszę, że dużych modów w tdi cr jakoś specjalnie nie ma (w znaczeniu o którym się tu pisze 2x seria itp); Wojtek coś pokazał za co chylę czoła.

    Pozdrawiam

    Co nie zmienia faktu że jest też 1.9 JTD z przyrostem ponad 100%. .
    SCYZ-GUM , Myślenice , 3-go Maja 22
    Modyfikacje Mechaniczne, Serwis, Sprzedaż AR

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał marti Zobacz post
    Zestaw sobie 1.9 jtdm z 1.9 tdi. Wtedy pogadamy:-)
    A prosze uprzejmie: ASZ ma 130km JTD 16v - 140/150.ASZ po programie to 170km i tak samo JTD.W ASZ wymieniasz cooler i masz jakies 180km,w JTD już ponad 190,a nie którzy mieli i rowne 200.W asz wymieniasz turbo ,ale nie masz paliwa,w JTD wymieniasz turbo i masz okolice 210-220km .Możesz powiedzieć ,że jest jeszcze ARl,ale tam sprawa ma sie tak samo.

    Przewagą niemieckich jednostek jest to ,że są już rozkminione dzięki popularności.JTD coś tam drgneło,ale nigdy nie bedzie tak popularnie modyfikowane jak TDi. Nowe CR-y niemieckie dopiero są ruszane,a przecież pare lat są już na rynku.

    Poza tym tak jak Cinek pisze: zrobić moc w common reil a w PD czy VP to zupełnie inna bajka.

    Nie porównuję 2.4 do jakiegokolwiek 1.9, mam tylko na mysli,że z seryjnych 210km,zmieniamy sobie turbo i Dp, i po programie wychodzi nam ponad 270km ,a to już moc całkiem znacząca, biorąc pod uwage nie wielki zakres przeróbek.

    Nie piję do niemieckich konstrukcji, ba sam jestem nimi bardzo zainteresowany i bardzo szanuje każdego, kto chce przeznaczyć pieniążki na modyfikacje swojego auta.

    PS.Marti a co powiesz na to: seryjnie miałem 136km ( hamownia 145/370) ,a po programie i wycieciu dpf 225 /470
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 11-08-2014 o 08:21

  7. #47
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    A prosze uprzejmie: ASZ ma 130km JTD 16v - 140/150.ASZ po programie to 170km i tak samo JTD.W ASZ wymieniasz cooler i masz jakies 180km,w JTD już ponad 190,a nie którzy mieli i rowne 200.W asz wymieniasz turbo ,ale nie masz paliwa,w JTD wymieniasz turbo i masz okolice 210-220km .Możesz powiedzieć ,że jest jeszcze ARl,ale tam sprawa ma sie tak samo.
    I tutaj mogę wdać się z Tobą w polemikę, ale z racji zagorzałych "fanów" jtdm odpuszczę:-)
    Z tymi wariantami nie masz do końca racji. Niestety.
    Jeśli już porównujesz dwa silniki, to porównuj o podobnych parametrach Jtdm vs ARL. A nie na starcie juz dokładasz dla Jtdm 20 koni przewagi ;-) ASZ ma bardzo duży potencjał, po modyfikacjach.
    ASZtem po programie wyciągniesz spokojnie te 180 jaki i nie więcej. Tylko wszystko musi być robione z głową. Sam jestem tego najlepszym przykładem.
    A ARL to już inna historia:-)
    Ale tak jak pisałem, to nie miejsce na tego typu wymianę zdań. Fanatycy jtdm zaraz się zbiegna i będą gadać ze tdi to zlom;-)


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez marti ; 11-08-2014 o 08:29

  8. #48
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Porównałem JTD ,a nie JTDM. JTDm to nowsze generacje JTD i tu już w zasadzie nie ma co porównywać.

    ARl ma potencjał na ponad 190km po programie,na wiecej potrzeba wiecej paliwa.W jtd 16v wystarczy zmiana turbo.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 11-08-2014 o 08:43

  9. #49
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinek_ Zobacz post
    Ad potencjału jednostek mjtd - 1.9 16V z vklr + dp + większy rdzeń coolera w nuova bravo dało 232ps i 420nm - czy to też mało jak na zakres modyfikacji?
    No właśnie tu jest już coś.


    To żeby nie robić dalszej jałowej dyskusji. Spytam się co z wałem?

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Ostróda
    Auto
    Ford Mondeo MkIII 2.0TDCI
    Postów
    29

    Domyślnie

    credo dyskusji TDI PD vs JTD/mJTD jest to o czym napisał Cinek - pompowtryski zawsze będą miały przewagę ze względu na inny system zasilania...

    modyfikacje 2.0 TDI CR już jakoś nie powalają wynikami...

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory