Strona 2 z 48 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 471

Temat: 147 1.6 TS Turbo---> 2.0 TS Turbo

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    jak przeczytałem to co napisałeś o "strojeniu" to mi się słabo zrobiło... albo się zastuka, albo się tłoki potopią, albo korba bokiem wyjdzie. zresztą co to za bzdura pt. ściąganie limitów z mapy przepływki? kto ma to niby robić?

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    To było opisane w dużym skrócie. Oczywiście nie zależy mi na tym żeby silnik się stopił itp. Co do mapy przepływu powietrza, to jeśli będzie zarejestrowany zbyt duży przepływ powietrza ( a musi być bo będzie turbo) to Motornic najpierw przymknie przepustnicę do 70% a później do 30% i koniec jazdy. Teraz w szczycie jest na AFS 300kg/h. W zalezności od zakresu obrotów i wyliczonego obciążenia 15-20 % więcej powietrza i jest tryb awaryjny.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Tak tylko dodam od siebie że z przyjemnością posłucham dobrych rad i wskazówek. Co dwie, trzy głowy to nie jedna

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    jedyna opcja to normalne strojenie u kogoś, kto ma pojęcie jak to ogarnąć tak, żeby to działało. pomijam fakt, że czytając opis samych modów jestem prawie pewny, że to nie będzie jeździć...

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Siewcu, napisz co jest źle i dlaczego.

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    -kolektor wydechowy - pewny jesteś, że nie będzie wąskim gardłem dla spalin na wysokich obrotach?
    -przypadkowy dobór turbo, pewnie na zasadzie, że skoro działa w innym 1.6 to w tym też zadziała...
    -katalizator - po co to? jesteś w stanie w ogóle uzasadnić jaka będzie jego funkcja?
    -większa przepustnica - masz świadomość tego, że to już wymaga strojenia?
    -intercooler do wybrania losowo przemilczę
    -strojenie - już pisałem
    -wysokość doładowania - też kwestia przypadku na zasadzie "wydaje mi się, że będzie dobrze"?
    -wtryski - no fajnie, nawet nie przeliczyłeś zapotrzebowania silnika na paliwo przy doładowaniu, no ale w sumie czego się spodziewać przy losowym doborze wszystkich komponentów systemu
    -pompa paliwa pewnie też nie wiesz czy wyrobi, ale szkoda pewnie kasy na coś wydajniejszego, bo po co, skoro wtryski większe o tylko 17% wystarczą...
    do tego pewnie dochodzi fakt, że nie zgłębiłeś się jakkolwiek w tematykę uturbiania silników wolnossących, tylko stwierdziłeś, że pewnie się uda i zacząłeś losowo kombinować, na zasadzie coś dzwoni ale nie wiadomo w którym kościele - z tym że dla mnie to wygląda tak, jakbyś wiedział, że dzwoni ale nie wiedział co dzwoni...

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    -Kolektor wydechowy ma średnicę wyjścia na turbo taką jak 1.6 Ecoboost. Domyślam się że jak 180KM w fordzie ogarnia to u mnie będzie jeździć. Pola przekroju portów większe niż w Ecoboost
    -hmmm, mógłbym dobrać np. Garrett http://www.turbobygarrett.com/turbobygarrett/ Wtedy byłoby dobrze? Np GT2052
    -Katalizator - emisja. Tylko po to
    -Przepustnica - tak mam świadomość. Strategię sterowania przepustnicą w Motornicu ME7 znam. Wiem co powoduje większe pole przekroje i jak ono się zmienia w zależności od kąta uchylenia przepustnicy
    -intercooler ma mieć odpowiednią przepustowość. Tak? Czyli np. przepuścić przez godzinę 450kg powietrza nie powodując spadków ciśnień.
    -doładowanie Tutaj nie rozumiem o co Ci chodzi. Założenie jest żeby nie przekraczać 0.45 bara.
    -zapotrzebowanie na paliwo policzyłem..Przy moich założeniach 0 280 156 021 dadzą radę
    -Pompa paliwa jest taka jak w 2.0 TS

    Siewcu, w samochodach i motocyklach siedzę od dawna. To, że opisałem to dosyć zdawkowo to nie znaczy że jestem idiotą. Nie wiem czy kojarzysz profesora Rawskiego. Wiele godzin spędziłem z nim na hamowni podczas badań eksperymentalnego silnika zasilanego uwarstwionym ładunkiem. Wyobraź sobie że potrafię to wszystko policzyć, wykonać praktycznie wszystko sam (łącznie z toczeniem, frezowaniem itp. itd).

    - - - Updated - - -

    PS Może ułozysz własną liste gratów do tego projektu?

  8. #18
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Siewcu - no odpuśc gosciowi - jest nielicznym któremu się chce i nie skończył na gadaniu. Czekam z niecierpliwością co z tego bedzie i liczę na to że to 1.6 to tylko preludium
    Ps. Nawet jak skonczy się na urwanych półkach czy tłokach w misce czy innych fuck upach to szacun za sam fakt przecierania scieżki zasługuję na uznanie, bez tego scena tunnigowa AR będzie taka jaka jest czyli żadna. Powodzenia !!! Jak będzie to z głową wystrojone to myśle że to będzie dobry materiał na dalsze mody
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 03-06-2015 o 21:58

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Oj tam oj tam, niech Siewcu daje dalej tylko najlepiej od razu z konkretami pt. do tego silnika należy założyć to, to i to i będzie działać...
    Ten projekt raczej nie będzie rozwojowy bo dalej to już trzeba wjechać z kutymi tłokami, innymi korbowodami itp. W sumie jakby ktoś miał na półce korbowód od 1.6 TS i jeszcze wiedziałby przypadkiem z jakiego materiału jest odkuty to można policzyć przy jakiej sile nastąpi wyboczenie i będzie wiadomo gdzie jest ich limit.
    To że coś się może wysrać jest do przewidzenia. Ale nie próbując pozostajemy w sferze domysłów i wątków typu "Czy da się założyć turbo do 1.6 TS". I odpowiedzi typu sprzedaj to, zmień silnik itp.
    Jest ryzyko, jest zabawa
    Myślę że w piątek wyspawam downpipe, założę zasilanie oleju do turbo (uprzedzając pytania, restryktor jest na wejściu do turbo), miska w dół w celu montażu spływu oleju i na przyszły tydzień zostanie dolot.
    Na przewody wodne, olejowe i klimy w okolicy turbo zakupiłem rękawy termoizolacyjne.
    Jaki bandaż polecacie na wydech? Osłony z blachy nie zmieszczę wiec trzeba będzie owijać downpipe w okolicy turbo

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Mała aktualizacja, żeby nie było że nic się nie dzieje. Turbo już się kręci, pięknie silnik brzmi po odjęciu gazu. W przyszłym tygodniu mam nadzieję że ogarnę temat do końca żeby można było tym się przejechać.

Podobne wątki

  1. Bi-turbo :) Czyli problem z turbo w 2.4 JTD
    Utworzone przez djkubas w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 20:02
  2. Turbo do 156
    Utworzone przez bastersebek w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 19:56
  3. Gaz w 2.0 V6 TURBO?
    Utworzone przez jarzit w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 17:06
  4. Swap z 2.0 V6 turbo na 2.5 V6 turbo
    Utworzone przez Fred w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 17:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory