Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: Wiarygodność pomiarów na hamowni - elektronicznie sterowane przepustnice

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Najlepiej znaleźć hamownie u człowieka bawiącego się w w przeróbki auto do wyścigów, a nie u żadnych tunerów.
    Coś a'la http://jurczakautosport.pl/ u takich gości pomiar będzie najdokładniejszy
    a co to za bzdura? jakie ma znaczenie w jakiej firmie stoi hamownia? idąc tym tropem, jeśli ja jako prywaciarz kupię sobie najwyższy model MAHA to będzie on pokazywał bzdury, bo nie przerabiam aut do wyścigów.

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,308

    Domyślnie

    Firma dobra (serwisują co mnie zaskoczyło i kilka Porsche z serii GT3, wozy serwisowe z którymi na tory jeżdżą itp.) .
    Ale i jednocześnie optyczny tuning typu felgi/dystanse itp, choć z top pólki w tym cenowej często. A sama hamownia rzeczywiście stara i jako zupełnie poboczna działalność, i jak sami mówią - raczej do porównywania jak było przed i jak po jakiejś zmianie.
    Ok, jak kiedyś sprawdzę na innej to tu dopiszę rezultat porównania.

  3. #13
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    najlepiej to by było gdybyś dorwał dynometa. www.gregor10.pl u niego zapytaj, pomiar na drodze przy dobrze zważonym aucie będzie najbardziej realny.

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Dokładnie. Polecam również Gregora. Bardzo duża wiedza, doświadczenie. Przed próba dokładnie pomiar auta na wadze.
    Wynik bardzo dokładne i oddające realne wartości.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez marti ; 26-09-2015 o 18:41

  5. #15
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    a znasz go w ogóle, że polecasz?

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    a co to za bzdura? jakie ma znaczenie w jakiej firmie stoi hamownia? idąc tym tropem, jeśli ja jako prywaciarz kupię sobie najwyższy model MAHA to będzie on pokazywał bzdury, bo nie przerabiam aut do wyścigów.
    Siewcu tobie trzeba tłumaczyć łopatologicznie
    Moja logika jest taka że oni maja konkretne moce do roboty i jak przekroczą to dyskwalifikacja, a tunerzy im więcej pokaże tym lepiej i banan na twarzy klienta większy
    Zajedź w stolicy do ....... ... i zaraz potem na drugi pomiar do Rogala, przez te kilka kilometrów moc spadnie o kilka kucy, to ci gwarantuję, ot taka to teoria.

    Ogólnie to jak w kolejny weekend się będę nudził, a oni będą pootwierani to będę miał takie dwa wykresy z Audi

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    a znasz go w ogóle, że polecasz?
    Obstawiam że tak
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 26-09-2015 o 20:15

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    a znasz go w ogóle, że polecasz?
    A Ty polecasz tunera o którym nie masz zielonego pojęcia i którego pracy, projektów w ogóle nie znasz i nie miałeś z nimi do czynienia?? Domyślam się, że nie.
    Polecam Gregora bo to fajny miły gość ;-)
    Może być?;-)

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Siewcu tobie trzeba tłumaczyć łopatologicznie
    Moja logika jest taka że oni maja konkretne moce do roboty i jak przekroczą to dyskwalifikacja, a tunerzy im więcej pokaże tym lepiej i banan na twarzy klienta większy
    Zajedź w stolicy do ....... ... i zaraz potem na drugi pomiar do Rogala, przez te kilka kilometrów moc spadnie o kilka kucy, to ci gwarantuję, ot taka to teoria.

    Ogólnie to jak w kolejny weekend się będę nudził, a oni będą pootwierani to będę miał takie dwa wykresy z Audi


    Obstawiam że tak
    a myślisz że dla normalnego tunera zrobienie mocy X jest problemem? nie masz pojęcia o tym co piszesz, takie lanie wody udając, że się znasz. auta do wyścigów robi się wg wytycznych homologacji dla konkretnego samochodu, a nie na zasadzie "moc maksymalna X". a gwarancję spadania mocy w czasie przejazdu między tunerami możesz sobie wsadzić, jeśli zagwarantujesz idealnie te same warunki pomiaru na tej samej hamowni u tunera X i u tunera Y to możemy rozmawiać o spadkach mocy.

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    a myślisz że dla normalnego tunera zrobienie mocy X jest problemem? nie masz pojęcia o tym co piszesz, takie lanie wody udając, że się znasz. auta do wyścigów robi się wg wytycznych homologacji dla konkretnego samochodu, a nie na zasadzie "moc maksymalna X". a gwarancję spadania mocy w czasie przejazdu między tunerami możesz sobie wsadzić, jeśli zagwarantujesz idealnie te same warunki pomiaru na tej samej hamowni u tunera X i u tunera Y to możemy rozmawiać o spadkach mocy.
    No dobra to ile ma WRC koni, jak złożą to zgodnie z homologacja to wychodzi równiutko te 300, czy muszą to zbić w dół, bo mi się zdaje że tak i do tego dobra hamownia się przydaje. Zaraz usłyszymy że na tej hamowni, którą podałem nie było nigdy WRC i takie tam bzdety, dla mnie taka hamownia jest najlepsza, bo jej wykres jest najbliżej prawdy.
    A tak przy okazji, kto ustawia hamownię??????
    To teraz uświadom sobie że jak ustawi tak ma, nie ustawia tego jedna osoba w Polsce, jak dla ciebie każda hamownia w kraju pokazuje to samo to gratuluję pomyślunku

    I teraz jak mi wytłumaczysz 260 koni u Rogala i 276 na tej drugiej, odstęp 20 minut, różnica temperatur 0,4 stopnia?????????
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 26-09-2015 o 22:17

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Polecany wcześniej (nim przez mnie) dynomet ma 1 zasadniczą wadę.
    Istnieje ryzyko utraty prawka.

Podobne wątki

  1. 156 1.9 jtd 16v - wysokie spalanie, logi z pomiarów
    Utworzone przez pawel9610 w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 25-05-2014, 08:11
  2. Serwisowanie auta w ASO, a wiarygodność przebiegu.
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 13:53
  3. [GTV] Jak sprawdzić wiarygodność przebiegu?
    Utworzone przez ArekD w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-11-2012, 10:38
  4. FES interpretacja pomiarów
    Utworzone przez Dawid_Zielu w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 08:22
  5. [155] Elektronicznie sterowane amortzatory
    Utworzone przez olek_jaw w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 11:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory