Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: [145] 145 QV 2.0 - co można tutaj zdziałać ?

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Artas 155
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT
    Postów
    1,155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amadi90 Zobacz post
    co masz na mysli mówiąc nic nie będzie ?
    To mam na myśli że jakby wszystkie projekty modzonych tutaj TS-ów doszłyby do skutku to dział projekty pękałby w szwach wszystko zależy co chcesz osiągnąć i do czego to ma służyć.I tak jak napisałeś,głowica(wałki dobrze żeby były w jakiś sposób dobrane do potrzeb w jakich auto będzie używane),wydech(tu mogę polecić kolektor wydechowy od Fiata pod wydech 4x1) i strojenie(fajnie jakby to postawić na emu).Powodzenie i wytrwałości!czekam na wieści jak idą prace.

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    E, no wcale tak dużo "projektów modzonych TSów" to tu nie było. Kompresor w 1,8 - pęknięta półka tłoka (program? materiał?), turbo w 1.6 i ... tyle ? gdzieś tam kiedyś też jakieś turbo chyba w 2.0.
    Wolnossących nikt nie rusza . A szperając natknąłem się na wyniki z obróbki samej głowicy w 2.0TS wałki seryjne i coś 170KM, ale ile/czy to pojeździło nie wiem.
    Chyba się każdy boi tego TS'a ruszać. Z drugiej strony tych wałków rozrządu samych trochę jest w ofertach więc o coś są. Catcams, pipercross, colombo bariani - takie póki co przeglądam bo też tak wstępnie się tematem interesuję, każda z tych firm ma kilka wersji od zastosowań drogowych mniej/bardziej po jakieś wyczynowe wymagające zmian w popychaczach i zwiększania np. zakresu obrotów do 8tys).
    Ten wydech od fiata to co miałby dawać - w sensie o kolektor wydechowy chodzi ? bo oryginalny od 2.0TS wydaje się nienajgorszy chyba ? (kolektor)

    Grzesiek - co tam trzeba liczyć do takich bardziej 'cywilnych' wałków np. takich:
    http://www.pipercams.co.uk/pipercams...an=1&engine=23
    tych dwóch pierwszych : 'fast road' czy 'ultimate road' to trzeba coś z dolotem (wkład bawełniany po prostu zamiast filtra i ew usunięcie rezonatora przed puszką i rura zamiast niego średnicy wejścia do puszki) zmieniać? (w TS dolot ma raczej dobre umieszczenie puszki - daleko odsilnika, wlot też chodnego powietrza) . Czy z wydechem jak już jest bez katalizat. i prosty z kolektorem standardowym?

  3. #13
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post

    Grzesiek - co tam trzeba liczyć do takich bardziej 'cywilnych' wałków np. takich:
    http://www.pipercams.co.uk/pipercams...an=1&engine=23
    tych dwóch pierwszych : 'fast road' czy 'ultimate road' to trzeba coś z dolotem (wkład bawełniany po prostu zamiast filtra i ew usunięcie rezonatora przed puszką i rura zamiast niego średnicy wejścia do puszki) zmieniać? (w TS dolot ma raczej dobre umieszczenie puszki - daleko odsilnika, wlot też chodnego powietrza) . Czy z wydechem jak już jest bez katalizat. i prosty z kolektorem standardowym?

    Ja się w jakieś gówniane fast roady nie bawię ale jak mi dasz dane wałków (czasy, timing wzniosy) i dane głowicy(zawory, długości kanału w czapie) to Ci jestem w stanie bardzo dokładnie policzyć co na tych wałkach wyjdzie.

    Dla danego wałka rozrządu liczy się/symuluje dokładny zakres strojenia dla zjawisk falowych w dolocie i wydechu, średnice rur, stopniowanie, długości sekcji, typ wydechu i działaniem wydechu i zakresem rpm na jaki stroi się peak mocy i zakresami działania wydechu i ssaka modeluje krzywą silnika jakiej oczekujemy, powiem więcej liczysz wymagane przepływy głowicy pod wałki, CSA portu ssącego głowicy i dopiero po tym wykonujesz porting głowicy. Np. na wałku ~290 stopni silnik 2000cm3 zmienijaąc zakres strojenia silnika jesteś w stanie nawet i 20KM więcej wykrzesać.
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekK. ; 04-12-2015 o 16:00
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artas 155 Zobacz post
    To mam na myśli że jakby wszystkie projekty modzonych tutaj TS-ów doszłyby do skutku to dział projekty pękałby w szwach wszystko zależy co chcesz osiągnąć i do czego to ma służyć.I tak jak napisałeś,głowica(wałki dobrze żeby były w jakiś sposób dobrane do potrzeb w jakich auto będzie używane),wydech(tu mogę polecić kolektor wydechowy od Fiata pod wydech 4x1) i strojenie(fajnie jakby to postawić na emu).Powodzenie i wytrwałości!czekam na wieści jak idą prace.
    po co emu, skoro na seryjnym ecu można ogarnąć?

  5. #15
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Ja się w jakieś gówniane fast roady nie bawię ale jak mi dasz dane wałków (czasy, timing wzniosy) i dane głowicy(zawory, długości kanału w czapie) to Ci jestem w stanie bardzo dokładnie policzyć co na tych wałkach wyjdzie.

    Dla danego wałka rozrządu liczy się/symuluje dokładny zakres strojenia dla zjawisk falowych w dolocie i wydechu, średnice rur, stopniowanie, długości sekcji, typ wydechu i działaniem wydechu i zakresem rpm na jaki stroi się peak mocy i zakresami działania wydechu i ssaka modeluje krzywą silnika jakiej oczekujemy, powiem więcej liczysz wymagane przepływy głowicy pod wałki, CSA portu ssącego głowicy i dopiero po tym wykonujesz porting głowicy. Np. na wałku ~290 stopni silnik 2000cm3 zmienijaąc zakres strojenia silnika jesteś w stanie nawet i 20KM więcej wykrzesać.
    O kurcze, żałuję że zapytałem
    Oczywiście prawie nic nie zrozumiem bez zagłębiania bardzo głębokiego, ale powierzchownie to rozumiem tylko, że te amatorskie fast road'y nie wymagają takich cudów jak "zmiany długości sekcji" i wszystko inne magiczne co napisałeś, bo daleko im do 290 stopni (rally i race wałki z w/w firm wymagające przeróbek popychaczy i in.) ? - z grubsza tak ?
    Czy chcesz mnie zniechęcić żeby Alfa nie była szybsza od Renault ? - nie zniechęcaj, i tak nie będzie

    Te parametry wałków Pipercams Ultra road :



    oryginalne znalazłem że takie są :
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek01.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	30.3 KB
ID:	185025   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek02.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	21.8 KB
ID:	185028  

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Andrzejsr jesteś w stanie zmierzyć długość runnera kolektora ssącego (pojedynczy kanał - długość od styku z głowicą do wejścia w zbiorcze plenum) oraz długości sekcji kolektora wydechowego ? Wtedy pokażę Ci ładnie jak który wałek pracuje/będzie pracował z seryjnym dolotem i wydechem, a jak może pracować ze strojeniem na inny zakres RPM stricte związany z parametrami wałków.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    542

    Domyślnie

    Andrzejsr, tak to jest jak fachowca się o coś zapytasz
    GrzesiekK. nie miałbyś czasu zrobić jakieś kompendium na ten temat? Chętnie bym się zagłębił w taką lekturę.

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebaM Zobacz post
    Andrzejsr, tak to jest jak fachowca się o coś zapytasz
    GrzesiekK. nie miałbyś czasu zrobić jakieś kompendium na ten temat? Chętnie bym się zagłębił w taką lekturę.

    Na początek polecam książkę Grahama Bell'a Four-stroke Performance Tuning - znajdziesz w sieci i w pdf free version
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar Artas 155
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT
    Postów
    1,155

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    po co emu, skoro na seryjnym ecu można ogarnąć?
    A np.po to że nie wszystkim się dziś chce stroić na seryjnym kompie

Podobne wątki

  1. Gdzie dowiedziałeś się o Alfaholikach? Jak tutaj trafiłeś?
    Utworzone przez Administracja w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 693
    Ostatni post / autor: 09-01-2024, 18:40
  2. Tutaj sie witamy
    Utworzone przez wronabb w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-10-2020, 20:02
  3. Aachen i okolice czy tutaj są jacyś alfaszaleńcy?
    Utworzone przez OnanBarbarzynca w dziale Emigranci
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 14:15
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 16:05
  5. Może tutaj mi ktoś pomoże
    Utworzone przez PiotrDymek w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-04-2009, 06:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory