Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: 2.0 JTS czujnik oleju

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie 2.0 JTS wskaźnik oleju

    Tak sobie myśle, myśle, że troche fiat zawalił sprawę, bo do każdego diesla jest montowany czujnik poziomu oleju, gdzie defacto mało który silnik gubi ten olej, a jeżeli już to tak znikome wartości, a jednak do TS/JTS nie dali nic, prócz czujnika "braku oleju", który już raczej nie świadczy o jego poziomie, a braku i konieczności wymiany silnika na nowy...

    No i tak sobie myśle, nad radiem są 3 zegarki... Paliwo, CZAS, temperatura wody.

    Bawił się ktoś, lub wie jak i co zrobić, albo gdzie by zrobili mi za opłatą, aby ZEGAREK o zmoro wskazówkowy w aucie z 2004 roku w full opcji przerobić na czujnik poziomu oleju ? O wiele bardziej praktyczne i wygodne
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 02-09-2016 o 21:56

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Najprościej będzie przeszczepić coś ze starego francuza albo Japończyka. Nowsze czujniki przekazują informację o poziomie i temperaturze oleju w formie cyfrowej.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    A gdzie i pod jakim hasłem tego szukać, aby w miare coś wcisnąć w ten otwór, o wiele bardziej wole zainwestowaćw coś takiego, niż mieć tam zbędny zegar

  4. #4
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Czujnik poziomu oleju w JTS nie wiele Ci powie. Czujnik ciśnienia oleju będzie bardziej przydatny, bo w TSie jak i JTSie olej może być a ciśnienia już nie co kończy się jak już pisałeś smiercią silnika. Czujnik wkręcisz w podstawę filtra oleju są tam 2 zaślepki technologiczne. Tylko coś porządnego kup zeby nie wskazywał ciśnienia w Timbuktu

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mongoose Zobacz post
    Tak sobie myśle, myśle, że troche fiat zawalił sprawę, bo do każdego diesla jest montowany czujnik poziomu oleju, gdzie defacto mało który silnik gubi ten olej, a jeżeli już to tak znikome wartości, a jednak do TS/JTS nie dali nic, prócz czujnika "braku oleju", który już raczej nie świadczy o jego poziomie, a braku i konieczności wymiany silnika na nowy...

    No i tak sobie myśle, nad radiem są 3 zegarki... Paliwo, CZAS, temperatura wody.

    Bawił się ktoś, lub wie jak i co zrobić, albo gdzie by zrobili mi za opłatą, aby ZEGAREK o zmoro wskazówkowy w aucie z 2004 roku w full opcji przerobić na czujnik poziomu oleju ? O wiele bardziej praktyczne i wygodne


    Po pierwsze analogowy zegarek jest "szybkoczytelny" w odróżnieniu od cyfrowego- w sensie z cyferkami
    Jakbyś chciał coś montować to nie poziomu oleju, ale ciśnienia właśnie jak koledzy piszą.
    Zbliżone kolorystycznie znajdziesz wskaźniki STRI - są białe z czerwonymi wskazaniami (choć się odcień różni) 52mm, skala do 7 bar - akurat.
    Ja miałem taki tylko NA desce zamontowany w wyścigówce mojej (2.0 TS) . I tak - pierwszy poszedł na reklamacji do wymiany/
    Drugi - też dałem do reklamacji bo w pewnym momencie zaczął wariować - skakała wskazówka góra-dół. A później po kilkudziesięciu km torowego grzania - padła pompa oleju.
    Diabli wiedzą czy już te wariowanie nie było jakimiś sygnałami skokow ciśnienia w już szwankującej pompie , mimo że podpięty manometr warsztatowy tych skoków nie pokazywał. Więc to by dobrze bardzo o tym STRi świadczyło. Tym bardziej że nie uznali reklamacji póki co, jeszcze idzie na drugą "instancję" bo kupiłem już inny w międzyczasie.
    Tak że przyglądnij się temu STRI . Poziom samemu trzeba sprawdzać , ale jak nie dymi, dziury w misce nie ma to poziom będzie z grubsza , z ciśnieniem może być gorzej a to jest problem.
    O, taki miałem :
    http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&...137674&cad=rjt

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedzi, będę się bawił niedługo.

Podobne wątki

  1. Czujnik ciśnienia oleju i temperatury oleju w 1.9 JTD 16V M-JET
    Utworzone przez esati w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2015, 20:23
  2. [155] Czujnik temperatury oleju
    Utworzone przez rrybski22 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-03-2011, 21:26
  3. [155] czujnik temp. oleju
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-11-2010, 20:52
  4. czujnik poziomu oleju w JTD
    Utworzone przez ender76 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-04-2010, 11:02
  5. czujnik oleju
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-12-2009, 11:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory