Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Turbo hybryda do JTDM

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar haps
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 2.0 jtdm sport plus
    Postów
    74

    Domyślnie Turbo hybryda do JTDM

    Panowie,

    na pewno wykonywaliście regeneracje turbin w alfach, ja w poprzednim aucie temat przerabiałem kilka razy [1,8T od VAG] i tam do kkk04 wirnik zimnej strony miałem wkładany z audi rs6, bo miał o 25% więcej łopatek w stosunku do wirnika z audi tt. Gorącą stronę zostawiałem w spokoju, żeby nie było laga większego, ale od zimnej strony przepływ powietrza się zwiększał.

    Pytanie czy ktoś coś działał w temacie, żeby plug&play wsadzić coś w turbinki w naszych autach? nie mówie tu o wymianie łożysk na kulkowe, rozwiercanie turbin itp...bardziej zależy mi na low budget modyfikacji, która można zrobić przy okazji regeneracji, która każdego z nas prędzej czy później czeka

  2. #2
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał haps Zobacz post
    Panowie,

    na pewno wykonywaliście regeneracje turbin w alfach, ja w poprzednim aucie temat przerabiałem kilka razy [1,8T od VAG] i tam do kkk04 wirnik zimnej strony miałem wkładany z audi rs6, bo miał o 25% więcej łopatek w stosunku do wirnika z audi tt. Gorącą stronę zostawiałem w spokoju, żeby nie było laga większego, ale od zimnej strony przepływ powietrza się zwiększał.

    Pytanie czy ktoś coś działał w temacie, żeby plug&play wsadzić coś w turbinki w naszych autach? nie mówie tu o wymianie łożysk na kulkowe, rozwiercanie turbin itp...bardziej zależy mi na low budget modyfikacji, która można zrobić przy okazji regeneracji, która każdego z nas prędzej czy później czeka
    A co chcesz po taniości zrobić jak fabryczna turbina ma potencjał na 2xx koni ?? Zregeneruj i zrób soft - dobrze wykonana regeneracja i tyle CI do szczęscia potrzebne, kase przeznaczoną na hybrydę wydaj u dobrego stroiciela efekty będą napewno więcej niż zadowalające

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar haps
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 2.0 jtdm sport plus
    Postów
    74

    Domyślnie

    ok, nie wiedziałem ze tak duży ma potencjał obecne turbo - dzięki
    soft i tak jest zrobiony u Cinka na 207km i 436Nm , a turbo póki co bez luzów i wycieków.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    kiedyś mega popularny temat, obecnie raczej umarł w dieslach, bo gtb2260vk(lr) można obudzić na tyle szybko, że nie ma sensu wkładać nic mniejszego - a to ma duży zapas. a jak tuner ogarnie to na elektrycznym sterowniku vnt, to jeszcze się trochę ugra...

  5. #5
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał haps Zobacz post
    ok, nie wiedziałem ze tak duży ma potencjał obecne turbo - dzięki
    soft i tak jest zrobiony u Cinka na 207km i 436Nm , a turbo póki co bez luzów i wycieków.
    Tu masz wóz Rybakmj 225 koni z 2.0 JTDm'a poczytaj co zrobił zeby do tej mocy dojść i działaj. Jak chcesz więcej interesuj się już większymi turbinami pokroju gt2256 gt2260.
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...tml?highlight=

    Siewcu - kolega chce po taniosci coś przy okazji a wymiana na GT2260 cieżko nazwać po taniosci a juz tym bardziej przy okazji

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    wiesz, dobra regeneracja nie kosztuje 800 zł tylko sporo więcej, także różnice cenowe między zakupem czegoś większego a regeneracją starej się zacierają - może akurat uda się jakoś tanio dopasować jakieś gtb z 2.4 i będzie robić, poza tym starą można sprzedać i też część kosztów się zwróci... wszystko zależy od dostępnego budżetu, w tej na pewno można włożyć większe koło ale taki zabieg nie ma większego sensu, bo się będą spaliny kotłować... trzeba by tez przy okazji wydech udrożnić, a przelot tez kosztuje, potem zadbać o chłodzenie - ic z orurowaniem itd itp... albo modzić na grubo, albo zostawiać serię. półśrodki zawsze bokiem wychodzą, bo się zaraz zachce więcej i się żałuje, że od początku sie nie poszło grubiej

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    271

    Domyślnie

    To i ja sie podepne bo tez dumam nad hybryda. Tak jak koledzy pisza wyzej to nie do konca prawda bo hybryda to koszt 1200-1300zl i masz poskladane na nowych gratach. a gtb2260 przy dobrych wiatrach wyrwiesz za 1500 uzywke, pytanie ile pojedzi i jak byla uzytkowana? Nowa albo po regeneracji to juz sa spore koszta. Ja planuje IC, Downpipe, hybryde i chip. Tylko teraz mam kilka pytan. Gdybym chcial GT1822
    1. Czy wystarczy do niej DP czy bedzie trzeba dlubac caly wydech?
    2. Czy seryjny wastegate podola czy przy robieniu hybrydy on tez jest modyfikowany?
    3. Czy uklad paliwowy w 1.9 jtd 150KM CF4 uciagnie ta turbine
    4. Jakie sa granice tej turbiny pod wzgledem mocy i niutonometru. Chodzi mi o plasko poprowadzony moment na duza rozpietosc obrotow. Wszystko z glowa jesli da sie 240 to spoko ale jak ma byc bezpiecznie i pozwoli jej to przezyc dluzej to zadowole sie np. 210.
    5. Co ze sprzeglem i dwumasa seria to ogarnie? Na ten moment mam nowy zestaw ktory nie przejechal 7kkm. Zapytalem o to juz w odzielnym watku tak ze pkt 5 informacyjnie.
    6. Porowna ktos 1820 i 1822 i doradzi ktora lepiej?

    Bede wdzieczny za rady. Nie chce sie bawic w przerabianie kolektorow itd. bo nie chce z tego auta robic torpedy wystarczy mi 210-240KM i sensowny lagodny moment w okolicach 400NM.
    Ostatnio edytowane przez mlody354 ; 05-11-2016 o 02:20

Podobne wątki

  1. TURBO hybryda GT18/20 czy GT17/20 1,9JTD 16v 150KM
    Utworzone przez knopfler w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 21-02-2017, 22:59
  2. Turbo do 147 1.9 JTDm
    Utworzone przez Small3r w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 21-02-2017, 21:56
  3. Turbo 1,9 JTDm
    Utworzone przez perek16 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 20:29
  4. 159 1.9 Turbo JTDm
    Utworzone przez paszczak w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 12:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory