Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Modyfikacje skrzyni do GT JTS

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    Alfa romeo gt 2.0 jts 2005
    Postów
    148

    Domyślnie Modyfikacje skrzyni do GT JTS

    Chciałbym usłyszeć od osób z forum wszystkie za i przeciw co do zmontowania do mojej GT skrzyni od 147 1.6 120KM z przełożeniem głównym 4.067.5 bieg z kołami zębatymi z 147 1.9 o przełożeniu 0,763 na dłuższe trasy. Lekkim kołem zamachowym 5.4 kg.Powód awaria skrzyni (z bloczyło na jedynce,diagnoza wymiana na inną bo naprawa nie opłacalna a w każdej chwili może znowu z bloczyć) no i sprzęgło przy okazji.
    Mała korekta 5 z tym przełożeniem 0,767
    Ostatnio edytowane przez mirekswirek ; 18-04-2019 o 16:56

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Co to znaczy, że ją zbloczyło i kto diagnozował, że naprawa nie jest opłacalna? Pisałeś już o tym ponad miesiąc temu i dalej kombinujesz, zamiast zrobić remont tej skrzyni lub kupić inną i ją przejrzeć dokładnie. Diesel ma całkiem inaczej poprowadzony moment obrotowy i moc. Na tych przełożeniach ten silnik wcale nie będzie ekonomiczniejszy a przejście z czwórki na piątkę będzie, jak skok nad Wielkim Kanionem... Pomijam fakt, że to się może fizycznie nie udać, bo z tego co widzę to koła zębate mają inny rozmiar.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    Alfa romeo gt 2.0 jts 2005
    Postów
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Co to znaczy, że ją zbloczyło i kto diagnozował, że naprawa nie jest opłacalna? Pisałeś już o tym ponad miesiąc temu i dalej kombinujesz, zamiast zrobić remont tej skrzyni lub kupić inną i ją przejrzeć dokładnie. Diesel ma całkiem inaczej poprowadzony moment obrotowy i moc. Na tych przełożeniach ten silnik wcale nie będzie ekonomiczniejszy a przejście z czwórki na piątkę będzie, jak skok nad Wielkim Kanionem... Pomijam fakt, że to się może fizycznie nie udać, bo z tego co widzę to koła zębate mają inny rozmiar.
    Zablokowało na biegu pierwszym, auto trafiło do warsztatu Bella Sanok(najdroższy warsztat w Sanoku,bo mam nauczkę po najtańszym) gdzie skrzynia za 250zł została odblokowana a skrzyni nie zaczynał naprawiać bo jest to nieopłacalne,i kupić inną i mam delikatnie i nie szaleć z biegami bo ja może znowu zbloczyć(zablokować), zawsze mógł skasować 1200 i Panie jak nowa.Alfa została kupiona żeby właśnie kombinować ,do wyjazdów rodzinnych mam drugie i żona by mnie zabiła gdybym tylko pomyślał o czymś głupim.Skrzynia od 147 jest krótsza wiec wole taką założyć jak mam zmieniać.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekswirek Zobacz post
    Zablokowało na biegu pierwszym, auto trafiło do warsztatu Bella Sanok(najdroższy warsztat w Sanoku,bo mam nauczkę po najtańszym) gdzie skrzynia za 250zł została odblokowana a skrzyni nie zaczynał naprawiać bo jest to nieopłacalne,i kupić inną i mam delikatnie i nie szaleć z biegami bo ja może znowu zbloczyć(zablokować), zawsze mógł skasować 1200 i Panie jak nowa.Alfa została kupiona żeby właśnie kombinować ,do wyjazdów rodzinnych mam drugie i żona by mnie zabiła gdybym tylko pomyślał o czymś głupim.Skrzynia od 147 jest krótsza wiec wole taką założyć jak mam zmieniać.
    Jaka była konkretna diagnoza? Bo jakoś mnie dziwi, że skrzynię zablokowało na jedynce i warsztat ją odblokował ale wiedzą, że może się tak znów stać. Ty miałeś kiedyś problem z linkami. Nie stało się tak, że linka wybieraka spadła na pierwszym biegu i nie można było zmienić na inny? Jak dokładnie wyglądała awaria?

    Wytłumacz mi logicznie, po co Ci krótsza skrzynia od 147 1,6 TS (do tego zapewne używana i też nie wiadomo w jakim stanie) z dłuższą piątką od JTD?! Jeśli by się nawet taki SWAP udał, to przeskok między 4 biegiem z TS'a a piątką z JTD będzie porównywalny, jak z 4 na 6
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 24-04-2019 o 17:28

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    Alfa romeo gt 2.0 jts 2005
    Postów
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Jaka była konkretna diagnoza? Bo jakoś mnie dziwi, że skrzynię zablokowało na jedynce i warsztat ją odblokował ale wiedzą, że może się tak znów stać. Ty miałeś kiedyś problem z linkami. Nie stało się tak, że linka wybieraka spadła na pierwszym biegu i nie można było zmienić na inny? Jak dokładnie wyglądała awaria?

    Wytłumacz mi logicznie, po co Ci krótsza skrzynia od 1471,6 TS (do tego zapewne używana i też nie wiadomo w jakim stanie) z dłuższą piątką od JTD?! Jeśli by się nawet taki SWAP udał, to przeskok między 4 biegiem z TS'a a piątką z JTD będzie porównywalny, jak z 4 na 6
    Z tego co napisałeś rozumie że uważasz mnie za debila któremu linka spadła z wybieraka i pobiegł rozpłakany do warsztatu żeby mu założyli,temat miał być za i przeciw a nie czy umie sprawdzić czy nic nie spadło. P.S można zmieniać biegi z 3 na 5 bo ja zmieniam i skoku nie ma, chyba że zmieniasz bieg w górę przy 1500.
    Sam zresztą podałeś mi link do sposobu demontażu linek z wybieraka bo mocno się przecież trzymały
    http://www.forum.alfaholicy.org/gt/1...tml?highlight=
    Ostatnio edytowane przez mirekswirek ; 18-04-2019 o 11:37

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Mito
    Postów
    30

    Domyślnie

    Najprościej jest kupić skrzynie i po problemie. Po co kombinować i szukać czegoś czego nie da się znaleźć.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekswirek Zobacz post
    Z tego co napisałeś rozumie że uważasz mnie za debila któremu linka spadła z wybieraka i pobiegł rozpłakany do warsztatu żeby mu założyli,temat miał być za i przeciw a nie czy umie sprawdzić czy nic nie spadło. P.S można zmieniać biegi z 3 na 5 bo ja zmieniam i skoku nie ma, chyba że zmieniasz bieg w górę przy 1500.
    Sam zresztą podałeś mi link do sposobu demontażu linek z wybieraka bo mocno się przecież trzymały
    http://www.forum.alfaholicy.org/gt/1...tml?highlight=
    Piszesz w taki sposób, że nie do końca wiadomo o co chodzi...
    Po drugie, skoro naprawiono to w "najdroższym warsztacie" za 250 zł to nie ma szans, żeby ktoś tam skrzynię wyjął i rozbierał.
    Po trzecie kiedyś już pytałeś w innym temacie o linkę, więc ja o tym wspomniałem. Podałem Ci wtedy link do demontażu. Ale zdarza się, że po demontażu linka słabo trzyma i wtedy podczas szarpnięć może się odczepić w pozycji 1 biegu. Stąd moje podejrzenie o taki problem.

    Jeśli wiesz lepiej, to po co kolejny temat o prawie tym samym problemie zakładasz?!
    Zadałem Ci proste pytanie, na które oczywiście nie odpowiedziałeś... Piszę Ci, że to nie ma sensu ale Ty uparcie przy swoim. Rób, jak chcesz i nie pytaj innych o zdanie.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Za i przeciw. To chyba nikt za nie bedzie, bo idiotyzm. Coś czuje że sie ktoś naczytał o wkładaniu bebechów z TDI lub całych skrzyń do benzyn, z tym że tam to z innych powodów sie robi

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    no ale, gdyby były dwie skrzynie benzyna/diesel to zapewne smiało można by zamienić dwie zębatki 5go biegu - dzieki czemu max speed osiagnie wartości mega.
    (oczywiscie wiazało by się to z rozprasowaniem wałków )
    A poza tym do bujania na autostradzie pewnie będzie ok .

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Silnik wolnossący, realnie ciągnący od ponad 4 tysi. Jedziesz sobie na 4 biegu 100 wrzucasz 5 bieg i ....... . Plany to najkrótsza skrzynia i długaśny 5 bieg- dla przypomnienia
    I gówno, auto stoi, żeby ciągło trzeba ciągnąć na 4 biegu do czerwonego pola, ani oszczędności tu nie widzę, poprawy osiagów tym bardziej, jedynie co to spadek decybeli przy niesamowicie spokojnej jeździe, która będzie wymuszona takim miksem.

    A i jeszcze jedna rzecz, która mi tu nie pasuje i dlaczego myślę że to pisanie dla pisania.
    Odblokowali skrzynię za 250 zyli, nie opłaca się jej robić to szukamy innej i zmieniamy przełożenia. I teraz nie wiem z kim mam do czynienia, bo z jednej oszczędność, a z drugiej strony kupujemy skrzynię z 147, wkładamy bieg z JTD- ktoś sobie zdaje sprawę ile to kosztuje

Podobne wątki

  1. [75] Modyfikacje przedniej osi
    Utworzone przez Pituś w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-02-2017, 16:25
  2. AR Brera 2.2 JTS modyfikacje
    Utworzone przez gorges w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-06-2016, 20:32
  3. 166 - 2.4 JTD 10V 140 KM CF3 modyfikacje
    Utworzone przez Kowalm w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 22:26
  4. [33] modyfikacje wiązki
    Utworzone przez anubis82 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-06-2008, 12:28
  5. [156] 1,8TS modyfikacje wydechu cd
    Utworzone przez b.pawelek w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 27-05-2008, 18:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory