Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: SWAP na Lancia 2.0 16v Turbo ?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar irr
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    '97. GTV 3.0; '00. 156 Sportwagon 2.0 TS Selespeed
    Postów
    28

    Domyślnie SWAP na Lancia 2.0 16v Turbo ?

    Witam!


    Jako że moja 156 2.0 TS w Selespeedzie ma silnik do remontu, a że żal mi je dać do kasacji czy rozebrania,
    pomysł jest żeby je naprawić i dopieścić, i zostawić jako auto weekendowe/przyszły young timer, bo 159 którą zakupiłem jest niezłym samochodem,
    ale kurcze, po prostu kiepsko się ten klocek prowadzi po zakrętach, i trochę tęsknie za szóstką
    2.0 wcale nie jedzie źle, ale jednak to tylko 155 koni. (ale nie poruszajmy tematu Busso, bo to $$$ )


    No i patrze tak na ogłoszenia, i jest Lancia Delta HPE HP Turbo za 5 tysi, a pod maską 250 koni.
    Hybrydowe turbo, większy intercooler, metalowe rury, jakiś wydech, niedawno nowy rozrząd i pompa wody, etc.
    Czyli niezła bryka podobno. Ale jako całość to trzeba dopieszczać je jeszcze, a nie jestem pewien czy to warto ratować ze względu na jej dyskusyjne walory estetyczne
    Więc te 250 koni to raczej bym widział w 156, wiadomo

    Tu i tam na necie czy youtube widziałem takie silniki pod maską 156, czy nawet może te 5-garowe z Fiata..ale żadnych informacji czy detali, niestety.
    Ktoś coś widział ktoś coś wie na ten temat ?
    Jak te bloki fiat/lancia mają się do bloku TS-a? Da się skrzynie z Alfy przykręcić, czy raczej trzeba razem ze skrzynią przerzucać ?
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 08-11-2019 o 09:33 Powód: Wulgaryzmy

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Był na forum temat o tym a również na w sieci jest filmik bodajże ze 145 z tym silnikiem. Chłopaki w Krośnie coś takiego stworzyli. Mi też to chodzi po głowie ale z moją 147. Tylko, że czasu i ludzi do tego brak...

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Jeśli już pchać się w Turbo to imho zdecydowanie lepiej w 20VT. Większe możliwości, silnik znacznie mniej awaryjny od 16VT, a do tego łatwiej o części - występował w Kappie, Thesis, Fiacie Coupe, a do tego niektóre części są zamienne ze słabszymi silnikami wolnossącymi R5 Fiata.

    Na forum jest co najmniej jedna 156 20VT.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 08-11-2019 o 14:25

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar irr
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    '97. GTV 3.0; '00. 156 Sportwagon 2.0 TS Selespeed
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Jeśli już pchać się w Turbo to imho zdecydowanie lepiej w 20VT. Większe możliwości, silnik znacznie mniej awaryjny od 16VT, a do tego łatwiej o części - występował w Kappie, Thesis, Fiacie Coupe, a do tego niektóre części są zamienne ze słabszymi silnikami wolnossącymi R5 Fiata.

    Na forum jest co najmniej jedna 156 20VT.

    Hm, faktycznie, o tym nie pomyślałem. Nie wiem dlaczego myślałem że 2.0 turbo w Thesis to 4-cylindrowy, i że 20V występował tylko w Kappie i Coupe.
    No więc na pewno lepiej z częściami niż do o pokolenie starszego 16V.

    W tej chwili brak samochodów w ofercie z takim silnikiem, czy samych silników, oprócz Thesis gdzie zawsze jakieś są w ofercie, pytanie tylko ile hajsu.
    Ale dwie z 16V turbo są, wspominana Delta po tuningu, i 202-konna Kappa, 1000-1300 euro za całość jeżdżącą.

    O Thesis już dużo łatwiej bo nowsza, a nawet ceny kompletnych samochodów nie są takie żeby się nie opłaciło, a zwłaszcza jeśli trafiłoby się na jakąś po dzwonie.
    Wyciągnąć silnik/skrzynie, małe Brembo, a resztę odsprzedać. Czy tam wyjąc kanapę i fotele i dać do salonu
    Podejrzewam że także nie byłoby większych problemów z sparowaniem elektroniki niż w przypadku silnika z '90-ich (zegary, etc.)
    Thesis zdaje się nie ma visco diff, a pewnie elektronika hamuje koła ?
    Ostatnio edytowane przez irr ; 08-11-2019 o 20:19

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    W Thesis jest 20VT na soft turbo (185KM), ale generalnie to silnik bliźniaczy do tego z Kappy (220KM).
    Nie kojarzę, żeby w Thesis było visco, w Kappie jest i jest mechaniczne.
    I w Thesis nie ma Brembo tylko zwykły jednotloczkowy zacisk.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. alfa 166 2.0 V6 turbo czy Lancia Lybra?
    Utworzone przez konradward w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 22:16
  2. [156] Swap AR 2.0 TS na 2.0 V6 Turbo z gtv
    Utworzone przez skala0 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 05-02-2011, 08:50
  3. [156] Swap czy Turbo?
    Utworzone przez tomasz7730 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 12:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory