Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Alfa romeo gt 1.9 jtd zwiększenie mocy na 270 km

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    ALFA ROMEO GT
    Postów
    4

    Domyślnie Alfa romeo gt 1.9 jtd zwiększenie mocy na 270 km

    Cześć, aktualnie robię remont swojej GT którą zaczynam robić już pod siebie na te 5 czy 6 lat. Pytania :
    1) Jaka jest maksymalna wytrzymałość silnika bez zakuwania
    2) wytrzymałość przegubów i pół osi oraz sprzęgła z dwumasem no i skrzyni biegów aha no i czy pasek rozrządu to wytrzyma.

    Aktualnie jest 180 koni. Nie było nic więcej po za chipem. Jakich przyrostów mogę się spodziewać. Wymieniając IC i turbo? Najbardziej zależało by mi o dobrym stosunku ceny do przyrostu to znaczy jestem w stanie zapłacić 2000zl na każde 30 km przyrostu więc łatwo policzyć że chciałbym się zamknąć w 6000 zł w zrobieniu z 180 na 270 czy to przejdzie? Zawieszenie już wymienione za prawie 4000 zł wszystko czyli amory, poduszki, Sprezyny, Wachacze łączniki i drążki. Oczywiście to bez robocizny tyle wyszło. Za konkretną pomoc odwdzięczę się jakąś łychą

    - - - Updated - - -

    Chodzi mi o przykłady typu : jak wymienisz IC na bardziej wydajny to możesz maksymalnie ( bezpiecznie) zrobić na aktualnej skrzyni i sprzęgle np 190 koni. Dlaczego tak chciałbym? Bo po prostu chce sobie to wszystko przeliczyć i jeśli nie uda się zrobić 270 to ile będzie najbardziej optymalnie cenowo

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar _M_
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    Jest: MEGANE RS 3 // Były: Alfa Brera 2.4+ , GT 1.9+
    Postów
    95

    Domyślnie

    Setup"y na 220-240km bezproblemowo ogarnia CINSOFT i zapewne wielu innych, szanujących się tunerów . Może warto też sprawdzić CONMIR; nie wiem tylko czy wykonują tam niezbędne modyfikacje mechaniczne, czy tylko programowe.
    Obawiam się jednak, że jeśli ktoś Ci powie, że koszt takiej imprezy zamknie się w 6k , to jest kłamcą, paparuchem or both. Raczej musisz się liczyć z wydatkiem 8-12k jeśli auto jest kompletnie "gołe" , a szczególnie jeżeli coś mu dolega.

    270km to już grubszy projekt i wymiana turbo, ICka, układu dolotowego oraz wydechowego, wymiana wtryskiwaczy, spawanie kolektora, wzmocnienia sprzęgła - może nie wystarczyć.....

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    ALFA ROMEO GT
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał _M_ Zobacz post
    Setup"y na 220-240km bezproblemowo ogarnia CINSOFT i zapewne wielu innych, szanujących się tunerów . Może warto też sprawdzić CONMIR; nie wiem tylko czy wykonują tam niezbędne modyfikacje mechaniczne, czy tylko programowe.
    Obawiam się jednak, że jeśli ktoś Ci powie, że koszt takiej imprezy zamknie się w 6k , to jest kłamcą, paparuchem or both. Raczej musisz się liczyć z wydatkiem 8-12k jeśli auto jest kompletnie "gołe" , a szczególnie jeżeli coś mu dolega.

    270km to już grubszy projekt i wymiana turbo, ICka, układu dolotowego oraz wydechowego, wymiana wtryskiwaczy, spawanie kolektora, wzmocnienia sprzęgła - może nie wystarczyć.....
    Rozumiem, dzięki no to te powiedzmy 220 do 240 by mnie satysfakcjonowało. Turbo z brery niektórzy dają do gt oczywiście po rzeźbie. Czy ono ogarnie taką moc do 240? Sprzęgło chcę obić w kewlar bo nie wiem czemu jak się zapytałem czy kupić nowe czy stare zregenerować to powiedziano mi że nie warto nowego kupować i że efekt z kevlarem jest lepszy.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar patryyyk
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 Q4
    Postów
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masterek Zobacz post
    Rozumiem, dzięki no to te powiedzmy 220 do 240 by mnie satysfakcjonowało. Turbo z brery niektórzy dają do gt oczywiście po rzeźbie. Czy ono ogarnie taką moc do 240? Sprzęgło chcę obić w kewlar bo nie wiem czemu jak się zapytałem czy kupić nowe czy stare zregenerować to powiedziano mi że nie warto nowego kupować i że efekt z kevlarem jest lepszy.
    i dobrze Ci powiedzieli, koszt podobny a dużo większa wytrzymałość
    Ja też właśnie podchodzę do modzenia 1.9JTD mam 140cv.
    Osobiście zacznę od IC zbudowania dolotu, a turbinę zostawiam na czas w którym seria się skończy
    Co do chipa - to kto, najlepiej w okolicach Warszawy, i za ile dobrze ogarnia JTD?
    ewentualnie czy istnieje opcja szybkiego podniesienia mocy/odblokowania czy też gotowego wirusa żeby samodzielnie go wgrać?

  5. #5
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Poczytajcie: https://www.forum.alfaholicy.org/pro...hp_1_9jtd.html (jeśli jeszcze nie czytaliście).

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar patryyyk
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 Q4
    Postów
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Poczytajcie: https://www.forum.alfaholicy.org/pro...hp_1_9jtd.html (jeśli jeszcze nie czytaliście).
    Właśnie doszło kolejne trochę do budżetu [emoji23] dzięki dobra lektura[emoji106]

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar jotgie
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Podgórzyn k. Jeleniej Góry
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    72

    Domyślnie

    Trochę odgrzeję. Ale tylko trochę. W mojej GT zaczyna domagać się wymiany dwumasa. Samochód ma ma służyć jeszcze kilka dobrych lat i z biegiem czasu i gdy znajdą się jakieś finanse ma być robione wszystko by Alfina finalnie miała gdzieś w okolicy 420-430nm. Pierwszy miał być dolot, ale że domaga się sprzęgło to będzie sprzęgło. Dwumasa zostaje, i to jest bezapelacyjnie. Pytanie co z resztą? Podobno sprzęgło od q2 czy 147 ducati corse ma większą tarczę i ogólnie jest wydajniejsze. Ale jest problem z jego dostaniem gdyż wszędzie wszystkie katalogi mylą je ze zwykłym. Zwykłe sprzęgło z tarczą kevlarowa wytrzyma? A może tarcza i docisk z 166 2.4 i do tego kevlar?
    Temat gtbodek znam ale aż takim wariatem nie jestem i aż takich mocy nie będę krzesał

Podobne wątki

  1. Zwiększenie mocy
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-06-2016, 21:49
  2. Zwiększenie mocy Alfa 75 1.8iE
    Utworzone przez stuntmachine w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-10-2015, 10:31
  3. Zwiększenie mocy Alfa 156
    Utworzone przez Shorty10 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-04-2014, 11:04
  4. Alfa 147 1.6 TS 105 - zwiększenie mocy
    Utworzone przez sskamilss w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 21:48
  5. zwiększenie mocy w Gtv
    Utworzone przez majster_85 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory