Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Auto
    ALFA ROMEO GT

Domyślnie Alfa romeo gt 1.9 jtd zwiększenie mocy na 270 km

Cześć, aktualnie robię remont swojej GT którą zaczynam robić już pod siebie na te 5 czy 6 lat. Pytania :
    1) Jaka jest maksymalna wytrzymałość silnika bez zakuwania
    2) wytrzymałość przegubów i pół osi oraz sprzęgła z dwumasem no i skrzyni biegów aha no i czy pasek rozrządu to wytrzyma.

Aktualnie jest 180 koni. Nie było nic więcej po za chipem. Jakich przyrostów mogę się spodziewać. Wymieniając IC i turbo? Najbardziej zależało by mi o dobrym stosunku ceny do przyrostu to znaczy jestem w stanie zapłacić 2000zl na każde 30 km przyrostu więc łatwo policzyć że chciałbym się zamknąć w 6000 zł w zrobieniu z 180 na 270 czy to przejdzie? Zawieszenie już wymienione za prawie 4000 zł wszystko czyli amory, poduszki, Sprezyny, Wachacze łączniki i drążki. Oczywiście to bez robocizny tyle wyszło. Za konkretną pomoc odwdzięczę się jakąś łychą

- - - Updated - - -

Chodzi mi o przykłady typu : jak wymienisz IC na bardziej wydajny to możesz maksymalnie ( bezpiecznie) zrobić na aktualnej skrzyni i sprzęgle np 190 koni. Dlaczego tak chciałbym? Bo po prostu chce sobie to wszystko przeliczyć i jeśli nie uda się zrobić 270 to ile będzie najbardziej optymalnie cenowo

› Więcej...: Alfa romeo gt 1.9 jtd zwiększenie mocy na 270 km

Użytkownik Świeżak Avatar _M_
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    Alfa Brera 2.4+ / Alfa GT 1.9+ / Outlander

Domyślnie

Setup"y na 220-240km bezproblemowo ogarnia CINSOFT i zapewne wielu innych, szanujących się tunerów . Może warto też sprawdzić CONMIR; nie wiem tylko czy wykonują tam niezbędne modyfikacje mechaniczne, czy tylko programowe.
    Obawiam się jednak, że jeśli ktoś Ci powie, że koszt takiej imprezy zamknie się w 6k , to jest kłamcą, paparuchem or both. Raczej musisz się liczyć z wydatkiem 8-12k jeśli auto jest kompletnie "gołe" , a szczególnie jeżeli coś mu dolega.

270km to już grubszy projekt i wymiana turbo, ICka, układu dolotowego oraz wydechowego, wymiana wtryskiwaczy, spawanie kolektora, wzmocnienia sprzęgła - może nie wystarczyć.....

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Auto
    ALFA ROMEO GT

Domyślnie

Cytat Napisał _M_ Zobacz post
    Setup"y na 220-240km bezproblemowo ogarnia CINSOFT i zapewne wielu innych, szanujących się tunerów . Może warto też sprawdzić CONMIR; nie wiem tylko czy wykonują tam niezbędne modyfikacje mechaniczne, czy tylko programowe.
    Obawiam się jednak, że jeśli ktoś Ci powie, że koszt takiej imprezy zamknie się w 6k , to jest kłamcą, paparuchem or both. Raczej musisz się liczyć z wydatkiem 8-12k jeśli auto jest kompletnie "gołe" , a szczególnie jeżeli coś mu dolega.

270km to już grubszy projekt i wymiana turbo, ICka, układu dolotowego oraz wydechowego, wymiana wtryskiwaczy, spawanie kolektora, wzmocnienia sprzęgła - może nie wystarczyć.....
    Rozumiem, dzięki no to te powiedzmy 220 do 240 by mnie satysfakcjonowało. Turbo z brery niektórzy dają do gt oczywiście po rzeźbie. Czy ono ogarnie taką moc do 240? Sprzęgło chcę obić w kewlar bo nie wiem czemu jak się zapytałem czy kupić nowe czy stare zregenerować to powiedziano mi że nie warto nowego kupować i że efekt z kevlarem jest lepszy.

Użytkownik Świeżak Avatar patryyyk
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 Q4

Domyślnie

Cytat Napisał Masterek Zobacz post
    Rozumiem, dzięki no to te powiedzmy 220 do 240 by mnie satysfakcjonowało. Turbo z brery niektórzy dają do gt oczywiście po rzeźbie. Czy ono ogarnie taką moc do 240? Sprzęgło chcę obić w kewlar bo nie wiem czemu jak się zapytałem czy kupić nowe czy stare zregenerować to powiedziano mi że nie warto nowego kupować i że efekt z kevlarem jest lepszy.
    i dobrze Ci powiedzieli, koszt podobny a dużo większa wytrzymałość
    Ja też właśnie podchodzę do modzenia 1.9JTD mam 140cv.
    Osobiście zacznę od IC zbudowania dolotu, a turbinę zostawiam na czas w którym seria się skończy
    Co do chipa - to kto, najlepiej w okolicach Warszawy, i za ile dobrze ogarnia JTD?
    ewentualnie czy istnieje opcja szybkiego podniesienia mocy/odblokowania czy też gotowego wirusa żeby samodzielnie go wgrać?

Użytkownik Rowerzysta Avatar Annatar
    Auto
    159 1.9 JTDm 16v 2007 berlina

Domyślnie

Poczytajcie: https://www.forum.alfaholicy.org/pro...hp_1_9jtd.html (jeśli jeszcze nie czytaliście).
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v 2007 r.:

lameccanicadelleemozioni.pl
    FB: lameccanicadelleemozioniPL

:: FB :: IG :: YT :: MK ::

# seria: 150km :: 320nm
    # program 1: 180km :: 407nm
    # program 2: 202km :: 424nm :: popcorn limiter
    # program 3: 213.6km :: 441.1nm :: eko off
    # program 4: 207.7km :: 445.1nm :: eko off :: rev limiter & bass idle

Użytkownik Świeżak Avatar patryyyk
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 Q4

Domyślnie

Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Poczytajcie: https://www.forum.alfaholicy.org/pro...hp_1_9jtd.html (jeśli jeszcze nie czytaliście).
    Właśnie doszło kolejne trochę do budżetu Alfa romeo gt 1.9 jtd zwiększenie mocy na 270 km dzięki dobra lekturaAlfa romeo gt 1.9 jtd zwiększenie mocy na 270 km

Użytkownik Świeżak Avatar jotgie
    Mieszka w
    Podgórzyn k. Jeleniej Góry
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD

Domyślnie

Trochę odgrzeję. Ale tylko trochę. W mojej GT zaczyna domagać się wymiany dwumasa. Samochód ma ma służyć jeszcze kilka dobrych lat i z biegiem czasu i gdy znajdą się jakieś finanse ma być robione wszystko by Alfina finalnie miała gdzieś w okolicy 420-430nm. Pierwszy miał być dolot, ale że domaga się sprzęgło to będzie sprzęgło. Dwumasa zostaje, i to jest bezapelacyjnie. Pytanie co z resztą? Podobno sprzęgło od q2 czy 147 ducati corse ma większą tarczę i ogólnie jest wydajniejsze. Ale jest problem z jego dostaniem gdyż wszędzie wszystkie katalogi mylą je ze zwykłym. Zwykłe sprzęgło z tarczą kevlarowa wytrzyma? A może tarcza i docisk z 166 2.4 i do tego kevlar?
    Temat gtbodek znam ale aż takim wariatem nie jestem i aż takich mocy nie będę krzesał