Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Dolot Alfa 159 1.9 JTD 8v

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    10

    Domyślnie Dolot Alfa 159 1.9 JTD 8v

    Witam. Posiadam alfę 159 1.9 JTD 8v 115km 2006r.
    Mam w niej zrobiony przelot ( dopiero kupiłem) .
    Planuje robic w bardzo niedługim czasie chip tuning. I myślę teraz nad zrobieniem odrazu dolotu, może ktoś coś doradzi, nie do końca wiem czy jest sens, jeśli chodzi o proporcje ceny do uzyskanej dodatkowej mocy. Ile może wyjść orientacyjnie z samym przelotem, a ile jak już będzie dolot? Wiem że są to wartości orientacyjne ale chciałbym wiedzieć. I przy okazji może ktoś byłby chętny złożyć mi gdzieś cały setup dolotu? Wszystkie rurki, złączki itp. Myślałem też o zmianie IC na większy jakiś. Pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mrcx Zobacz post
    Witam. Posiadam alfę 159 1.9 JTD 8v 115km 2006r.
    Mam w niej zrobiony przelot ( dopiero kupiłem) .
    Planuje robic w bardzo niedługim czasie chip tuning. I myślę teraz nad zrobieniem odrazu dolotu, może ktoś coś doradzi, nie do końca wiem czy jest sens, jeśli chodzi o proporcje ceny do uzyskanej dodatkowej mocy. Ile może wyjść orientacyjnie z samym przelotem, a ile jak już będzie dolot? Wiem że są to wartości orientacyjne ale chciałbym wiedzieć. I przy okazji może ktoś byłby chętny złożyć mi gdzieś cały setup dolotu? Wszystkie rurki, złączki itp. Myślałem też o zmianie IC na większy jakiś. Pozdrawiam serdecznie
    U mnie do 147 1.9jtd 8v wyszło ok. 600 zł - 300 fmic z turbo works, do tego 2m prostej kwaski, kolanko U, kolanko 45 stopni, fragment dolotu do samego kolektora mialem kupiony na forum razem z elementem doprowadzenia powietrza do turbo. W tej cenie były obejmy sgb i łączniki silikonowe fmic te wzmocnione 10cm długości.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  3. #3
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Dolot sam wiele nie zmieni, ale na pewno będzie cieszył wizualnie i dźwiękowo, jeśli zdecydujesz się na stożek/airbox/sprintfilter (to ostatnie ogarnia [MENTION=6679]Teddy84[/MENTION]).
    Cenowo, jeśli chcesz z kwasówki (3 cale) to około 500 zł wszystkie materiały z robocizną (chyba, że wyspawasz i zamontujesz sobie sam) + filtr.
    Co do filtra: warto go przenieść wyżej, bo ludziom nawet z całej i nie popękanej seryjnej obudowie potrafi złapać wodę...

    Tutaj przykład dolotu ode mnie:



    ---

    Jeśli chodzi o przelot: masz na myśl rzeczywiście cały przelot, czy tylko końcówki przelotowe? To znaczna różnica, bo 1 opcja = fizyczne wywalenie DPF (najlepiej razem z puszką, ale wtedy można mieć problemy na przeglądzie), druga opcja: DPF albo sama puszka zostaje na pokładzie, choć i tu najlepiej byłoby wywalić ekologiczne ustrojstwo. Cena za pełny przelot z kwasówki (materiał + robota) to około od 1000-1500 zł w górę (im lepszy fachowiec tym będzie drożej, można nawet kilka tysięcy zostawić, jak się chce mieć cudowny wydech). Końcowa część wydechu (dwururka) od Peśli (to najczęściej ludzie kupują, ale czasami są problemy ze spasowaniem) to jakieś 750 zł. Ulter już 2x tyle.

    ---

    Co do IC: spokojnie powinien wystarczyć seryjny przy tym silniku, ewentualnie ten mniejszy "dedykowany" z fmic do 1.9 (lepiej kupić osobno i dobrać sylikony, złączki, bo wychodzi taniej). Koszt materiałów z robocizną to pewnie jakieś 700-1000 zł.

  4. #4
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    W zasadzie ogarnę wszystko przy 8v nie ma sensu iść nic większego jak wkladka sportowa. Do 159 mam wkładkę sprintfilter wpadaj na www.shopefi.pl w dziale rabaty masz kod rabatowy. Jak chcesz airbox to też jest taka możliwość i odezwij się na fb www.facebook.com/shopefi

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Dolot alfa 147 jtd
    Utworzone przez Łelek w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 14:39
  2. [145] dolot alfa 145
    Utworzone przez Przemeus128 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-11-2013, 00:42
  3. Dolot Alfa 156
    Utworzone przez M A R I O w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 17:14
  4. [145] Dolot alfa 145 TD
    Utworzone przez 1990mb w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 14:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory