Strona 20 z 33 PierwszyPierwszy ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 323

Temat: Chiptuning w 1.9 JTDm 16V

  1. #191
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Musiałbym kupić i zmienić zawieszenie żeby wjechać na rolki. Innej opcji nie ma. Soft mam sprawdzony ze Stilo, który na seryjnych gratach miał 175KM/380Nm.
    Szyna CR ma podniesione ciśnienie tylko do 1.480 a turbina ładuje do (peak) 1.55 bar'a

    Przelatałem nią dziś ponad 300km - franca ciągnie nawet na 6 biegu bez opamiętania. I robi to z taką łatwością, że do 230km/h (wg GPSu) idzie ot tak sobie. Dalej nie próbowałem, bo to trochę hardcore, zwłaszcza że monitorowałem "parametry życiowe" podczas jazdy i EGT musi mocno rosnąć, bo temperatura płynu chłodzącego przy jeździe 210-230km/h w ciągu dnia sięgała 100'C, gdy na zewnątrz były 23'C.

    Więc nie wiem, czy nie będę musiał zamontować wtrysku wody do kolektora, żeby obniżyć EGT. Ale nie mam w tej kwestii doświadczenia.

    PS
    Muszę zacząć szukać mocniejszego sprzęgła, bo jak za ostro wcisnę gaz na wyższych biegach, to nawet i przy 3000rpm potrafi czasem śliznąć.
    Ostatnio edytowane przez .Andrzej. ; 08-05-2016 o 11:09

  2. #192
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Dziwne masz podejście
    Soft "sprawdzony ze stilo"
    A montować pragniesz wtrysk metanol/woda..
    Dróg do zbicia EGT jest kilka, prostszych ..

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  3. #193
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Andrzej. Zobacz post
    Innej opcji nie ma.
    To ciekawe jak hamują auta które są niższe od twojego ;] Kwestia znalezienia odpowiedniej hamowni, a nie zmiany zawieszenia...

    Co do "sprawdzonego softu" to się nie będę rozpisywał. Każdy silnik reaguje inaczej. Każda modyfikacja wymaga indywidualnej korekty. Może być, że faktycznie będzie miał te parametry, a może być tak, że ma ponad 400nm przy 1800obr i dlatego tak fajnie rwie.... ale do czasu...

  4. #194
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    @Mały, to uchyl rąbka tajemnicy jak zbić EGT prostszymi metodami. Moje podejście "od dupy strony" wynika z ograniczeń, a nie mojego widzi mi się.

    @Pływak, to gdzie jest taka hamownia, gdzie wjadę mając prześwit 7cm? Byłem nawet w Gliwicach na hamowni która jest dla aut 4x4 z regulacją rozstawu osi i nic z tego nie wyszło.

    PS
    Tylko proszę, nie piszcie mi o tym, że soft sprawdzony, to jest tylko robiony pod dane auto, bo to każdy wie. Tego nie przeskoczę. W moim przypadku soft "sprawdzony", to jest ale optymalizowany nie na moim silniku.
    Ostatnio edytowane przez .Andrzej. ; 08-05-2016 o 08:47

  5. #195
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Zbicie egt to najszybciej i najprosciej odetkanie wydechu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #196
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Samym softem da się trochę ugrać.
    Wydech, wtryski, etc.

    Są hamownie np. jednorolkowe.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Chassis-Dyno.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	77.2 KB
ID:	200254
    Ew. "dynomet" da jakiś tam pogląd.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  7. #197
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    @omen, wydech (zupełny przelot) został zrobione przed softem.

    @maly, o takich hamowniach jednorolkowych nie wiedziałem Tylko ciekawe czy jest coś takiego w mojej "okolicy".

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    ... a może być tak, że ma ponad 400nm przy 1800obr i dlatego tak fajnie rwie.... ale do czasu...
    Nie ma takiej opcji, dół jest w miarę łagodny. Szatan się robi powyżej 2000rpm
    Ostatnio edytowane przez .Andrzej. ; 08-05-2016 o 11:44

  8. #198
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    jak jesteś bardzo zdeterminowany na pomiar, to jedź do kingsoft do starego/nowego sącza(nie pamiętam). tam na pewno shamują auto. ale i tak twierdzę, że to co zrobiłeś jest przejawem kompletnego ******i strasznej pazerności jeszcze w tych czasach, gdzie softa można mieć za naprawdę niewielkie pieniądze i mieć świadomość, że jest zrobiony pod auto... i jeszcze to, że nie ma nm na dole... wróżka jesteś, że takie rzeczy wiesz bez wykresu? czy może wróżbita maciej powiedział?
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 10-05-2016 o 07:25

  9. #199
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Przepraszam, ale G wiesz, zwłaszcza o problemie który mam. Jakbyś się wysilił i przeczytał w czym rzecz, to nie zarzucałbyś mi pazerności, bo to akurat najgłupszy argument jakiego można było użyć.

    Co do Nm u dołu, to nie jestem wróżbitą, ale wiem kto soft pisał i jak pisał (firma zajmująca się tylko i wyłącznie chiptuningiem). Nie mogłem tylko wjechać tam na hamownię, żeby to potwierdzić kreskami. No ale Ty wiesz lepiej.

    Każdy jest wielce mądry siedząc za klawiaturą komputera, rozdając "rady" na prawo i lewo. A jak przychodzi do konkretów, to odpowiedzi jakby przed chwilą znaleziono coś przez googla, albo takie trollowanie jak powyżej.
    Ostatnio edytowane przez .Andrzej. ; 08-05-2016 o 13:23

  10. #200
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    trollowanie? a jakie Ty masz doświadczenie w temacie tuningu? udało Ci się podpieprzyć soft pisany do innego auta i wielki kozak, że masz auto z kradzionym softem i udało Ci się go przekopiować do swojego sterownika. i tak, czytałem co napisałeś, i jedyne co z tego wynika to tyle, że albo soft był robiony przez jakiegoś kretyna, skoro egt rośnie w kosmos, albo nie nadaje się do jazdy w tym aucie. a Ty, zamiast wydać kilka stówek na normalny program, wolisz brnąć w jakieś kombinacje typu metanol, zamiast pojechać i zrobić cywilizowany soft, na którym egt nie będzie rosło w kosmos. zresztą maly_777 już to napisał, pisząc o dziwnym podejściu do softa sprawdzonego w innym aucie. będziesz brnąć w syf na jakimś dziwnym sofcie - spoko, tylko uprzedzam, że płacz będzie jak się motor skończy.

    ps. gdybyś miał jakieś pojecie o tym, to wiedziałbyś, że ciśnienie raila i boost to nie są jedyne wyznaczniki...

Podobne wątki

  1. [159] Chiptuning 2.0 JTDm - wrażenia użytkowników
    Utworzone przez mar0s w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 139
    Ostatni post / autor: 11-05-2023, 08:38
  2. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  3. Chiptuning 166 2,4 jtdm
    Utworzone przez orzech299 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-11-2014, 23:30
  4. Podatność na chiptuning 1.9 JTDm 16v CF3, a CF4.
    Utworzone przez Astin w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 20:41
  5. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory