Strona 21 z 33 PierwszyPierwszy ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 323

Temat: Chiptuning w 1.9 JTDm 16V

  1. #201
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nie gryźcie sie dziewczyny Czytając takie tematy przypominam sobie dlaczego od jakiegoś czasu rzadko się wypowiadam na AH... gdzie nie wejdę gównoburza

    Ja wychodzę z założenia, ze każdy robi ze swoim autem co mu się podoba i każdy ma swój rozum. Jeśli Andrzej pół roku poświecił na swap, a z softem poszedł totalnie na skróty jego prawo, jak jest w dodatku zadowolony to tym lepiej dla niego. Byle nie pisać, ze coś jest "sprawdzone" jeśli de facto nie jest bo zaraz wszyscy zaczną wgrywać softy z innych aut i się zaczną pretensje, że w aucie X było ok a u mnie sra sadzą itp. itd. Niestety za dużo czynników wpływa na parametry silnika żeby było tak prosto. U jednego może być ok u innego mogą być problemy na tym samym sofcie.

  2. #202
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    trollowanie? a jakie Ty masz doświadczenie w temacie tuningu? udało Ci się podpieprzyć soft pisany do innego auta i wielki kozak...

    Ty jesteś *****, czy nie potraficz czytać? Pojechałem do firmy która się tym zajmuje, trollu. Dalszych twoich wypocin nawet nie czytam.


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    od jakiegoś czasu rzadko się wypowiadam na AH... gdzie nie wejdę gównoburza
    @Pływak, chyba to samo zrobię, ale jak sam wiesz poszedłem na skróty, ale z wiadomej przyczyny, mimo że auto stało przed hamownią, to nie dało się wjechać. Zapłaciłem normalnie za usługę, ale ten troll nie rozumie o czym tu piszemy i dodatkowo zarzuca mi, że soft ukradłem. Nie dość że mało rozumny, to jeszcze cham.
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 10-05-2016 o 07:16

  3. #203
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Andrzej. Zobacz post
    Musiałbym kupić i zmienić zawieszenie żeby wjechać na rolki. Innej opcji nie ma. Soft mam sprawdzony ze Stilo, który na seryjnych gratach miał 175KM/380Nm.
    Szyna CR ma podniesione ciśnienie tylko do 1.480 a turbina ładuje do (peak) 1.55 bar'a
    większego ****** jeszcze nie widziałem. najpierw się chwali, że ma softa zrobionego na innym aucie a teraz nagle zmiana zdania, że indywidualne strojenie żałosne to jest. życzę Ci, żebyś w najbardziej bolesny sposób przekonał się jaki jesteś ***** i jak się kończy taka pazerność - jak tłoki spłyną razem z łopatami wirnika, to się nauczysz. swoją drogą, mega świetny tuner - robi softa na jednym aucie, a potem kolejne dostają taki sam. fajnie, widać mega wysoki poziom
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 10-05-2016 o 07:19

  4. #204
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Gdyby wszystko bylo ok to egt by nie bylo takie wysokie na odetkanym wydechu.
    Seryjny wydech na te 200/400 w JTD 16v w zupelnosci wystarcza wiec naprawde masz zajebisty ten soft [emoji23]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #205
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    @omen, mógłbym się z Tobą zgodzić. Ale jest jedno ALE. Ten silnik w tej budzie jest inaczej chłodzony niż przewidział to producent. Ba, producent tego nie przewidział. Silnik z osprzętem jest ciasno upakowany, a do tego jest mocno obudowany. Poza tym o jakim seryjnym wydechu piszesz ? Seryjnym w Gtv czy seryjnym dla silnika JTDm, bo to dwie różne rzeczy. U mnie nie ma, nie było i nie będzie czegoś takiego jak seryjny wydech pod ten silnik.

    Na seryjnym sofcie przy upalaniu temperatura czynnika chłodzącego dochodziła do 94'C, więc różnica nie jest aż tak wielka w stosunku do wersji po modzie.

    Można sobie ironizować, albo szukać rozwiązania. Myliłem się, myśląc że tu można podyskutować o nietypowych rozwiązaniach. Mój błąd i już go więcej nie popełnię. Bo robię to dla przyjemności, a nie żeby komuś coś na siłę udowadniać.
    Ostatnio edytowane przez .Andrzej. ; 08-05-2016 o 22:35

  6. #206
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Panowie trzymajcie nerwy na wodzy - posprzątałem z lekka i usunałem post Andrzeja.
    Co do hamowni i niskiego zawieszenia - zobacz w mój temat - ja nie miałem problemu z żadną hamownią a jezdze na wysokość paczki fajek.

  7. #207
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    Pytanie - pewnie juz sie pojawiało. Jak sprawdzić czy soft w aucie jest oryginalny czy było coś grzebane ?
    Zacytuje sam siebie, no ale
    prościej było podjechań na umówioną wcześniej i tak hamownie.
    Ale teraz jestem jeszcze bardziej w kropce.
    Czy ktoś to Chipował - i mam w aucie coś nie tak, czy to taki gift w serii i powiniem być zadowolonym
    (co nie zmienia faktu, że micha mi się ucieszyła, jak dostałem wykres)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	46.6 KB
ID:	201346
    I ciut offtopa - ale tu chyba najszybciej dostanę odpowiedź
    W przyszłym tygodniu - wylatuje kolektor do czyszczenia i jeżeli jeszcze tam są -wywalenia klapek. Oraz turbina - ale no właśnie - jest sens czyszczenia turbiny ? (zmienna geo, a jak coś będzie źle wyglądało - to regeneracja turbo) Czy patrząc na wykres można powiedzieć, że coś nie pasuje ?
    Problemem - jaki zauważyłem, brak mocy przy ruszaniu z jedynki (nie ma tego problemu jak z niskich obrotów wstaje na 2), świst turbiny mega słyszalny i ogólne uwalenie jej olejem. No i falowanie obrotów (foto, te 3 duże peaki to włączenie klimy)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13115742_998125063573880_1588968880_n.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	27.4 KB
ID:	201347
    Korekty w tym czasie na jałowym wyglądają tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	korektyjalowe.PNG
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	163.8 KB
ID:	201348
    147 powodów do zadowolenia

  8. #208
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    PO / FG
    Auto
    AR 159 2.4 20 V 08'
    Postów
    23

    Domyślnie

    Witam!

    czy ktoś mógłby polecić firmę która dokonała by mi chiptuningu około Poznania?

    z góry dziękuje

  9. #209
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    masz adres na wykresie z hamowni w moim poprzednim poście. Przedzwoń, wspomnij, że z alfaholików
    147 powodów do zadowolenia

  10. #210
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    PO / FG
    Auto
    AR 159 2.4 20 V 08'
    Postów
    23

    Domyślnie

    dzieki mattom strona wyglada profesjonalnie mam nadzieje ze uslugi rowniez zanim zadzwonie moze w niedziele uda mi sie od Ciebie wyciagnac cene?

Podobne wątki

  1. [159] Chiptuning 2.0 JTDm - wrażenia użytkowników
    Utworzone przez mar0s w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 139
    Ostatni post / autor: 11-05-2023, 08:38
  2. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  3. Chiptuning 166 2,4 jtdm
    Utworzone przez orzech299 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-11-2014, 23:30
  4. Podatność na chiptuning 1.9 JTDm 16v CF3, a CF4.
    Utworzone przez Astin w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 20:41
  5. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory