Strona 28 z 33 PierwszyPierwszy ... 18192021222324252627282930313233 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 323

Temat: Chiptuning w 1.9 JTDm 16V

  1. #271
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1,9 8V 160KM/360NM Sedan
    Postów
    69

    Domyślnie

    Jeżeli nie chcecie robić nikomu reklamy to dajcie proszę priv

  2. #272
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1,9 8V 160KM/360NM Sedan
    Postów
    69

    Domyślnie

    Forum umarło. Szukałem informacji na temat firm w Warszawie i świeżych informacji brak. Tylko stare posty. Ja powiem że zapisałem się do R-Performance. Zobaczymy. Zastanawiałem się jeszcze nad Masters, ale tak wyszło. Jeżeli ktoś zainteresowany informacjami jak wrażenia itp. to dam znać w środę wieczorem. Tylko proszę napisać. Pozdro

  3. #273
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Eksporter Zła
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    159 1.9 JTDM 16v SW
    Postów
    21

    Domyślnie

    Noszę się z tym pomysłem, więc wiedza się przyda prędzej czy później. Szepnij proszę za ile, w ile i jak zrobili.

    Dzięki z góry.

  4. #274
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Forum nie umarło, tylko trzeba je czytać

    Mogę wypowiedzieć się o grupie R-Performance, to tak w gatce to mądrzejszych nie ma, a i wynik cyferkowy ci zapewni rekordowy. Tak więc jak na tym zależy to walta śmiało.
    A tak według mnie to już od dłuższego czasu nie pisze tylko gotowce wrzuca zamiast program robić i uwierz ze jak coś spierdo.. to się dowiesz że gwarancji nie ma bo auto nie robione cały czas u niego, potem że żeby była gwarancja to musi być seria (czyli wycięty katalizator, DPF, EGR uniemożliwiają jakąkolwiek gwarancję)
    Piszta do małego jak będzie miał czas to zrobi jak coś
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 28-01-2019 o 18:21

  5. #275
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    W Wa-wie, to kontaktujcie się z maly777
    http://www.forum.alfaholicy.org/uzytkownik/4833.html
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  6. #276
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1,9 8V 160KM/360NM Sedan
    Postów
    69

    Domyślnie

    Tak więc jestem po modzie ale najpierw chciałbym się odnieść do słów Kylo. Tak jak pisałem nie znalazłem świeżych informacji na forum odnośnie polecanych tunerów w Warszawie (jeżeli są tematy to proszę wklej). Jeśli chodzi o gwarancję to na co miałbym ją uzyskać? Chyba nie na podzespoły, które po modzie dostają bardziej po dup.. . maly777 wiem że robi i się zna ale czy ktoś udostępnił (najlepiej kilka, kilkanaście) wykres z hamowni jego pracy? Czy można gdzieś zobaczyć wyniki? Wiem, że najważniejsza to jazda ale jak ktoś jeździ trupem i podniesie moc to uzyska serie i będzie myślał że to szatan Nie chodzi o żadne kreski ale o ocenę ile w samochodzie podniesiono mocy, jak to wygląda w danym zakresie obrotów itp. Może i maly777 dostroiłby auto bardzo dobrze a nawet lepiej ale pytanie lepiej to jak duża byłaby to różnica? Nie ma w necie wykresów po modach od malego, a bynajmniej nie znalazłem i jak grzecznie zapytałem o tunera to otrzymałem info jakie otrzymałem. Jak mam sprawdzić jak dużo większa różnica jest tworzonych modów od malego jak nie widzę wykresów? Bo ktoś powie, że jeździ super? Ja też powiem że jeździ super po modzie w R-Performance. Jeżeli porównujemy tunerów to musimy opierać się na jakiś danych, a niestety z jednej strony brak jest możliwości oceny tylko są subiektywne odczucia klientów malego (nie znalazłem wykresów z hamowni). Prosiłem o pomoc w wyborze tunera i jej nie uzyskałem. Informacja maly777 zrobi to ja wiem. Wielu tunerów w Wawie zrobi mod. Kolejna kwestia to czas poświęcony na taki tuning u osób, które nie mają hamowni. 1) z hamowanie samochodu. 2) jazda do tunera chyba że przyjedzie na hamownie. 3). jazda z tunerem po mieście i sprawdzanie chyba, że w gra gotowca i powie jedź na hamownie. 4). hamownia ocena pracy tunera i mocy. Czas i koszty rosną, więc wygoda to nie jest.
    R-Performance
    Wybierałem między Masters, a R-Performance. Masters robił duży moment z dołu, a ja nie chciałem takiego moda. Wiem samochód ciągnie i jest szybszy ale chodzi też o trwałość. Zależało mi na tym że jak potrzebuje to używam mocy bo do normalnej komfortowej jazdy tym bardziej po mieście wystarczyło co było. Opinie zdarzyły się i tu złe i tu ale większość to zadowolonych klientów.
    Za R-Performance przemawiało:
    duża ilość wykresów do wglądu, opinie klientów, staż jego pracy, osobiste modzenie, hamownia.
    Moje wrażenia z R-Performance są mieszane. Witek raczej mało rozmowny. Rozmawialiśmy o modzie i samochodzie jak przygotowywał się na hamowni ale tak jakoś bez zaangażowania (odczucie subiektywne). No i wiadomo przetestował samochód na hamowni i działał. Moim zdaniem ma przygotowany program pod dany model silnika, a może nawet kilka w zależności co wyjdzie na hamowni przed wgraniem modu. Ciężko to ocenić bo się na tym nie znam. Uporał się w 1.5h więc szybko co świadczy, że miał przygotowany program moim zdaniem. Tak jak wspomniałem w mojej opinii większość tunerów jak zna silnik i sprawdzi parametry to wie jakie wartości podnieść i co zmienić żeby uzyskać optymalne wartości. Może się mylę ale tak mi się wydaje. Dla mnie najważniejszy jest efekt końcowy, który czuje jadąc samochodem oraz mam potwierdzenie na wykresie. Wczoraj patrzyłem na wykres po czym sprawdzałem samochód w danym zakresie obrotów, który mnie interesował i wszystko się pokrywa. Witek dołu nie ruszał czyli tak jak chciałem.
    Podsumowanie. Ogólnie jestem raczej zadowolony. To pierwsze auto poddane modyfikacji i zobaczymy z jakimi skutkami. Dużo czytałem o tunerach i o modach i tak wyszło, że Witek. Porównuje wciąż wykresy i z moich silników są na ogół zbliżone, więc myślę, że tak powinno być tym bardziej, że miałem swoje na temat dołu silnika. Być może da się to zrobić lepiej ale odpowiedzi raczej nie uzyskam. Alfa do 1,9k obrotów jeździ jak wcześniej, ale później czuć różnice. Dostaje kopa wraz ze wzrostem obrotów i dłużej ciągnie. Wcześniej było 3k i zaczynało się takie dziwne uczucie jakby obroty się już kończyły. Przyśpieszała ale nie było sensu ciągnąć dalej. Teraz czuje się, że ciągnie wyżej. Jeszcze jedna rzecz, która mnie zdziwiła to na wykresie mam inną datę pomiaru niż była wczoraj co nie daje mi spać hehe. Nikt nie posądzał Witka o przekłamania ale jestem nieufny więc sprawdzę alfę na innej hamowni. Rozpisałem się więc sorry za to ale sam szukałem opisu tunerów więc może komuś się przyda. Wykres https://zapodaj.net/14210799c7630.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez Fenol ; 31-01-2019 o 11:52

  7. #277
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Gwarancja chociażby na checka który moze wyskoczyć po kilku tysiącach kilometrów, dziurę w tłoku, braki mocy itd. Swoje wnioski wysuwasz po zrobieniu ilu kilometrów???
    Bo coś czuje że maks kilka set kilometrów, bo wnioskuję po odczuciach na dupie że styczności to nie było wielkiej do tej pory z tą materią, bo jaka by nie była hamownia to moment ataku momentu ci pokaże w dobrym momencie, ale cyfry to niekoniecznie.
    Ja przy tym to nic, tylko 240 tysięcy na rużnej maści programach i dużej ilości różnych gratów w aucie, upalanie kiedy sie tylko da do pewnego momentu.
    Ale widać że gatka przeszła na wylot i kolejny wyznawca sie narodził, ja kiedyś tez taki bylem do czasu pewnej pracy i gwarancji na zasadach jakie napisałem
    A co tej hamowni to tylko wygogluj dobrą, bo czesto na tych dla mnie dobrych to do tych cyfr od tych nie dobrych to brakuje 8%. Ale tu że mną coś nie tak bo ja za dobre mam od jakiegoś czasu takie na koło i wrażenie bolidu na wagach
    Co ja mam wklejać jak nawet forum regionalnego ci sie odpalić nie chciało
    A wspomniałeś ze ktoś tu na niego psioczył?

  8. #278
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1,9 8V 160KM/360NM Sedan
    Postów
    69

    Domyślnie

    Jak będzie dziura w tłoku to i tak nikt nie weźmie tego na klate. Co do gwarancji na check w sensie strata mocy czy coś w tym stylu to nie mogę nic powiedzieć bo dopiero co mam moda. Czytając na forach nie znalazłem dużo opinii na temat braku gwarancji. Możesz napisać, że słabo szukałem ale starałem się i dlatego napisałem prośbę o wskazanie tunerów. Otrzymałem informację jakie otrzymałem. Wnioski jakie jestem w stanie wyciągnąć to wyciągam. Każdy wie że moda robiłem wczoraj więc też wie ile kilometrów przejechałem. Nie powiedziałem przecież że mod jest trwały i nic się nie dzieje. To powiem po 2 latach jeżeli tak będzie. Nie jestem żadnym wyznawcą tylko pisze swoją ocenę. Jestem jak już napisałem nieufny i nikogo nie jestem pewny ale chcąc wybrać tunera musiałem opierać się na jakiś danych. Co do hamowni to jak wspomniałem w wolnym czasie sprawdzę na innej więc proszę o wskazanie takowej jeżeli możesz (jak to ująłeś moment ataku wraz z właściwymi cyframi). Nie wiem o co Ci chodzi w ostatnim pytaniu.

  9. #279
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Nie znam w stolicy hamowni dobrej, bo jestem przejazdem zawsze, mam tylko wykresy z kliniki gdzie na niedziałającej cewce auto wywaliło seryjny wykres w moim drugim aucie i no nie polecam, zresztą i 520 niby o mocy 218 koni znam co mojej bunii nie uciekają co bylo by niemożliwe przy takiej mocy

    Bo mnie nie lubiom, rogal jak rogal, ale członek grupy r-performance (gdyż to nie jest jeden warsztat), aczkolwiek po jego korekcie w alfie kiedyś tam i programie w drugim aucie to dziękuję bo jak ci benzyna kopci to coś nie tak

  10. #280
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1,9 8V 160KM/360NM Sedan
    Postów
    69

    Domyślnie

    Co do wykresu to tak jak pisałem sprawdzę na innej hamowni (najpierw muszę znaleźć dobrą), porównam i zobaczymy co wyjdzie. Teraz wiem że jesteś nie zadowolony z programów w swoim samochodzie, a mi pozostaje jeździć i za jakiś czas się wypowiem. Może się nie rozleci hehehe. Najwyżej kupię drugą.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Chiptuning 2.0 JTDm - wrażenia użytkowników
    Utworzone przez mar0s w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 139
    Ostatni post / autor: 11-05-2023, 08:38
  2. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  3. Chiptuning 166 2,4 jtdm
    Utworzone przez orzech299 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-11-2014, 23:30
  4. Podatność na chiptuning 1.9 JTDm 16v CF3, a CF4.
    Utworzone przez Astin w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 20:41
  5. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory