Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: [156] Swap silnika AR 2.0 TS

  1. #1
    JarekFK
    Gość

    Domyślnie [156] Swap silnika AR 2.0 TS

    Witam
    Coraz czesciej mysle nad swapem silnika do mojej Alfy Romeo (156 2.0 16v TS z 1998 roku). Na poczatku caly czas myslalem o 3.0 V6 ale ostatnio coraz czesciej slysze ze jest duzy problem przy swapie tego silnika do budy TS-a. Oprocz tego jest jeszcze opcja 2.0 V6 Turbo z 166/GTV.
    Co do samego swapu to nie bedzie zakupiony tylko silnik ale cale auto (prawdopodobnie 166) wiec chcialbym zapytac jak to jest z ta zmiana silnika w TS-ach? Slyszalem ze swap z 2.5 V6 na 3.0 V-ke to podobno nie problem, ale czy naprawde taka duza rzezba wchodzi w gre przy zmianie silnika w TS? Czy sa moze jakies alternatywy (2.0 16v/20v Turbo z Fiata Coupe)
    Sprzedaz samochodu nie wchodzi w gre, poniewaz w auto zastalo juz zainwestowane sporo pieniazkow, (zawias, buda, hamulce, wnetrze itp) a niedosyt mocy coraz bardziej sie powieksza...
    Z gory dzieki za podpowiedzi...

    Przepraszam za zamieszanie i Prosze admina o przeniesienie do dzialu Tuning Mechaniczny
    Ostatnio edytowane przez JarekFK ; 30-09-2009 o 08:42 Powód: umieszczenie tematu w zlym dziale

  2. #2
    Starscream
    Gość

    Domyślnie

    ja robię właśnie swapa z 2.4 JTD na 2.4 JTDm 20V i powiem Ci, nie ważne jaki silnik chcesz-kup całe autko na dawcę..

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    dokładnie jak pisze Starscream kupuj całe auto poz dzwonie lub angola tak to nie dosc ze wyrwiesz wszystkie włosy z glowy to jeszcze twoja kieszen bedzie ciezko kwiczec niestety nie wystarczy kupic silnik i skrzynie szkoda potem płacic za kazdą drobnostke czujnik kabelek nei mówic juz o całej reszcie " grubego" sprzetu kolektor rozrusznik sprezarka klimy itp itd a tak wogóle to swap fajna sprawa
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  4. #4
    JarekFK
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za rade, ale wczesniej napisalem ze w gre wchodzi tylko zakup calego samochodu (AR 166). Mieszkam od lat w UK i kupno takiego samochody i przywoz go do Polski wyjdzie duzo taniej niz kupno w Polsce samego silnika (nawet bez osprzetu..
    Chodzi mi raczej o to czy przy przekladce w TS-ie na V-ke wystarcza mocowania silnika przelozone z AR 166 V6 czy potrzeba bedzie sztukowac cos z 156 2.5 V6...

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gifwwl
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    146 2.0 TB Junior była, teraz jedyne słuszne AR GT
    Postów
    311

    Domyślnie

    Potrzebny Ci chyba osprzet(trzeba sprawdzic w eperze) i łapy z 156 v6 i wiazka od silnika, oraz dużo czasu i pieniedzy.
    Najpierw zainwestuj w hamulce i zawias który dzwignie v6 a później przekładaj silnik, samochód dłużej jeździ

    Powiem Ci tak, jak masz dużo czasu to mogę Ci troszkę powiedzieć, bo 146 a 156 to dużej różnicy pod maska nie ma.

    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...j_projekt.html

    jeszcze mi troszkę zostało do skończenia, ale alfka się przemieszcza i to szybko ;] czasu mi brakuje.

    P.S. to chyba nie ten dział tuningu ;]
    Ostatnio edytowane przez gifwwl ; 04-10-2009 o 22:21
    Naprawa fiat, alfa romeo http://www.autokielak.pl/

  6. #6
    JarekFK
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał gifwwl Zobacz post
    Potrzebny Ci chyba osprzet(trzeba sprawdzic w eperze) i łapy z 156 v6 i wiazka od silnika, oraz dużo czasu i pieniedzy.
    Najpierw zainwestuj w hamulce i zawias który dzwignie v6 a później przekładaj silnik, samochód dłużej jeździ

    Powiem Ci tak, jak masz dużo czasu to mogę Ci troszkę powiedzieć, bo 146 a 156 to dużej różnicy pod maska nie ma.

    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...j_projekt.html

    jeszcze mi troszkę zostało do skończenia, ale alfka się przemieszcza i to szybko ;] czasu mi brakuje.

    P.S. to chyba nie ten dział tuningu ;]
    Co do dzialu to faktycznie pomylka...
    Ale zaraz w edycji poprosilem o przeniesienie do wlasciwego dzialu ...

    A teraz co do autka. Plan zaklada poczatek zabawy na jesien przyszlego roku. Dawca bedzie napewno AR 166 z 3.0 V6 i z manualem pod maska. Samochod bedzie caly. Co do Twojego projektu to napewno bedzie bardzo pomocny i jezeli bede oczywiscie mogl z mila checia skontaktuje sie z Toba w sprawie paru pytan. Powoli zaczynam kompletowac czesci od 156 2.5 V6 wiec napewno napisze do Ciebie na priv...
    Co do zawieszenie i hamulcow to napewno zagosci jakis gwint byc moze przeznaczony do GTA/V6. Hamulce pewnie GTA (uzywany kpl. tarcza, klocki, zaciski to koszt okolo 250 funtow). Oprocz samego swapu powoli szykuje sie decyzja czy od poczatku do nowego silnike nie bedzie dolozony kompresor (jezeli tak to prawdopodobnie bedzie to supercharger z Jaguara XJR-a), moim zdaniem jezeli juz bdzie taka przerobko to duzo latwiej bedzie zamontowac kompresor i reszte zabawek majac wyciagniety silnik. Samochod i tak stoi wiekszosc czasu w garazu gdyz nie ma mnie w kraju. Swap bedzie robil kolega, ktory ma doswiadczenie w przezucaniu silnikow w wielu autach (ostatni jego projekt to Opel Calibra z silnikiem 3.2 V6 z Vectry GTS) a elektryka zajmie sie moj brat (elektronik - ktory budowal juz cale komletne wiazki do kilku samochodo rajdowych)
    Wiem ze plany sa duze, ale jak wszystko dobrze pojdzie za jakis czas bedzie to jedna z szybszych 156..

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gifwwl
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    146 2.0 TB Junior była, teraz jedyne słuszne AR GT
    Postów
    311

    Domyślnie

    to powiem, że zapowiada się grubo ;]
    a moze turbo, kolektory od 2.0v6 pewno podejda ;] a ja nie to spawać, albo kompresor
    Powodzenia, jak co to pisz.
    Naprawa fiat, alfa romeo http://www.autokielak.pl/

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR 156 2.4 jtd '99 (136 KM)
    Postów
    1

    Domyślnie Witam

    Ciekawi mnie temat tego SWAPa jeśli to nie jest wielki problem to prosiłbym o wszelkie informacje na ten temat
    pozdrawiam
    jurek



    Cytat Napisał Starscream Zobacz post
    ja robię właśnie swapa z 2.4 JTD na 2.4 JTDm 20V i powiem Ci, nie ważne jaki silnik chcesz-kup całe autko na dawcę..

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar SUZUKIGSX
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.8, Jest Alfa 166 3.0 v6, Alfa 166 3.2 v6
    Postów
    13

    Domyślnie

    Witam
    odświeżę temat, otóż przymierzam się do swapu silnika z 1.8 na 3.0 v6 i mam kilka pytań:
    1 jaką chłodnie oleju zamontować czy od 166 3.0, druga opcja 156 3.2 gta czy wrzucić coś z mocala
    2 czy bez problemu podejdą mi amory od 156 3.2 gta do zwykłej 156 ( gwintu nie chcę montować bo obecne mam w swojej gwint i codzienna jazda na nim nie jest zbyt przyjemna)
    3 wydech jaki? : czy z 3.2 gta czy zleci firmie ktora robi wydechy zrobienie całego układu od kolektora po sam końcowy
    Chodnice wody będę montował od 3.2 gta bo od 2.5 wydaje mi się ze może dobrze nie chłodzić silnika 3.0
    Zaciski od 166 3.0 z tarczą 330mm od gta i adapterami mam juz przygotowane.
    Jeśli znalazł by się ktoś kto mógł by mi odpowiedzieć na te pytania i ewentualnie doradzić coś jeszcze w kwestii tego swapu był bym ogrominie wdzięczny

  10. #10
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Pozwoliłem sobie przenieść ten odkop .
    1.Co do chłodnicy oleju wrzucaj ori jak jest w ludzkim stanie
    2. nie bedzie problemów z amorami.
    3. wydech z 3.2 kosztuje krocie jakbyś chciał nowy założyć wyjdzie Ci podobnie wyspawać coś od zera a dwa że bedzie to brzmiało ....

    Chłodnica od GTA jak z wydechem kosztuje kosmicznie dużo taka chłodnica ogarnie 3.2 (jest 1mm ciensza od ori a kosztuje przyzwoicie http://www.dosamochodu.pl/ProductDet...1%2C-1%2C72091 - Dzięki Grzesiekk za znalzienie jej )

Podobne wątki

  1. SWAP Silnika 1.8 144 na 2.0 155
    Utworzone przez Hacker40 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-05-2015, 08:58
  2. [75] SWAP silnika czy remont silnika?
    Utworzone przez Alfista92 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-01-2015, 21:02
  3. Swap silnika. Da się tak?
    Utworzone przez przemek1126 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 17:25
  4. [156] Swap silnika 2.0 na 3.0v6
    Utworzone przez Kamil5764 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 20:27
  5. Swap silnika na 2,5 tdi od VW
    Utworzone przez dawid4133 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 19:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory