Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 189

Temat: [156] 2.5 V6 24V swap na 3.0 V6 24V - STARTED

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    Cytat Napisał Neilik Zobacz post
    Słuchajcie. Potrzebuje rurę łączącą kolektory wydechowe z wydechem przed zwężką.
    To jest ten element który widać na ostatniej fotce. Jest trochę zgnieciony (nie przetarty) więc jak ktoś może coś takiego namierzyć to proszę o kontakt.
    Jeżeli piszesz o takim punktowym wgnieceniu na zakręcie, to tak jest fabrycznie.
    Jeżeli jednak chcesz zmieniać, to nówka kosztuje koszmarne pieniądze, pozostaje liczyć na łut szczęścia gdzieś u jakichś Szwagrów, albo customowa robota u dobrego tłumikarza.

  2. #12
    Neilik
    Gość

    Domyślnie

    No tak... a jak już custom to ... pod turbinke albo kompresor

    To ja poczekam

  3. #13
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    W temacie hamulców powiem tak, szukać zacisków 4ro tłoczkowych Brembo i porządna tarcza, dopiero to wyhamuje te 3 litry w miarę sensownie. U siebie w tej chwili mam założone klocki Ferodo DS Performance plus nawiercane i frezowane tarcze do tego płyn hamulcowy Motula no i hamuje już auto bez porównania względem serii ale i tak to nie to co powinno być aby komfortowo wykorzystywać pełnię osiągów auta.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Grzesiekk, to co Ty masz wystarczy dla 90% kierowcow az nadto... Brembo nie jest dla laikow... a w wiekszosci to wlasnie "MY" chodzbys nie wiem jak katowal te 3 litry to Brembo nic tu nie zmieni jesli jezdzisz przecietnie bez rajdowego doswiadczenia... rajdowe hamulce sprawdzaja sie na torze gdzie wchodzisz w ostre zakrety itd wiec dobre klocki i wmiare tarcze wystarcza

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Wiesz ja mam ten problem że dużo czasu poprzednimi autami spędzałem na KJS'ach, i mam pewne nawyki ;] lewa noga u mnie sporo pracuje i to bynajmniej nie na sprzęgle ;] hamulce służą mi nie tylko do zatrzymania auta ale i do kontroli nad nim w zakręcie, bella widuje nasz mały lokalny tor kartingowy ale i on wystarczy aby zamęczyć te hamulce, po prostu za mała tarcza w serii sedzi i nie ma siły, fizyki nie oszukasz, pare dohamowań, ustawień auta w zakręcie "lewą nogą" i po zawodach ;] O ile już nie mam po przejściu na Ferodo DSP problemu z klockami, ich zwęglaniem to problem z tarczami został, niestety te 285mm z przodu to zdecydowanie za mało, moje poprzednie auto Tipo 2.0 16V ważyło jakieś przynajmniej 300kg mniej a miało takie same hamulce jak 156 V6, i tamto auto hamowało, to tylko spowalnia się.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    Grzesiekk, to co Ty masz wystarczy dla 90% kierowcow az nadto
    W takim razie ja należę do tych 10% i nie jestem pożeraczem zakrętów ani miłośnikiem kjs-ów. Mówię o codziennych sytuacjach np. na trasie. Biorę wszystko co mam przed sobą a jak wiadomo co drugi to tir a wiesz jak długi jest tir? Dla mnie i naszych V6 jest długi od 85km/h do 150km/h potem jedzie drugi i jak na złość z naprzeciwka też coś leci, a że tiry lubią jeździć prawie jeden na drugim to pedał w podłogę. Wyprzedź tak ze trzy i hamulec to masło nie brzytwa i dlatego potrzebny upgreat.
    Wiem, wiem powiecie wariat ale tak mam i nic na to nie poradzę. Oczywiście żadnych wariactw na łukach, przeginania prędkości, przekraczania ciągłych no i spokój w zabudowanym. Powiedzmy że jeżdżę bardzo "dynamicznie" nie szybko. No i doskwiera stosunkowo mały moment obrotowy, 3literki trochę rozwiązuje ten problem, czekam z niecierpliwością na kontynuacje tematu.
    P.S. A co z ewentualnymi adapterami do zamocowania zacisków? Skąd wziąć, jak dorobić, skąd wymiary, do kogo uderzyć, z czego najlepiej, jakaś konkretna stal czy cokolwiek? Wiecie? Podzielcie się.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    P.S. A co z ewentualnymi adapterami do zamocowania zacisków? Skąd wziąć, jak dorobić, skąd wymiary, do kogo uderzyć, z czego najlepiej, jakaś konkretna stal czy cokolwiek? Wiecie? Podzielcie się.
    Oj z tym to ostrożnie, miałem przypadek "ścięcia" adaptera u kolegi w aucie. U mnie w aucie Brembo bedzie założone razem ze zwrotnicami od GTA.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    [QUOTE=slavol;256809]W takim razie ja należę do tych 10% i nie jestem pożeraczem zakrętów ani miłośnikiem kjs-ów. Mówię o codziennych sytuacjach np. na trasie.



    hmmm, watpie zeby Ci brembo pomoglo w "Twoich" sytuacjach... ja mam jakos serie i w "Twoich" sytuacjach hamuja normalnie a nie jak "maslo", wiec moze masz jakis problem ze swoim ukladem?! popatrz na cene zaciskow Brembo to bedziesz wiedzial ze to nie zaciski dla zwyklych kierowcow... bo daje glowe ze nie wykorzystalbys 20% ich mozliwosci

    ---------- Post dodany o godzinie 00:22 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 00:22 ----------


  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    [QUOTE=-BamBosZek-;256882]
    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    W takim razie ja należę do tych 10% i nie jestem pożeraczem zakrętów ani miłośnikiem kjs-ów. Mówię o codziennych sytuacjach np. na trasie.



    hmmm, watpie zeby Ci brembo pomoglo w "Twoich" sytuacjach... ja mam jakos serie i w "Twoich" sytuacjach hamuja normalnie a nie jak "maslo", wiec moze masz jakis problem ze swoim ukladem?! popatrz na cene zaciskow Brembo to bedziesz wiedzial ze to nie zaciski dla zwyklych kierowcow... bo daje glowe ze nie wykorzystalbys 20% ich mozliwosci

    ---------- Post dodany o godzinie 00:22 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 00:22 ----------
    Jak czytam posty wszystkich mistrzów prostej, odnoszę takie samo wrażenie. Do streetracingu seryjne hamulce z lepszymi tarczami i klockami powinny wyrobić. Na tor - mogą się kończyć CHOĆ niekoniecznie. Chłodzenie hamulców co drugie/trzecie okrążenie dobrze im robi, aczkolwiek robiłem u siebie to profilaktycznie (tarcze i klocki ebc, ale fura większa i cięższa).
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gifwwl
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    146 2.0 TB Junior była, teraz jedyne słuszne AR GT
    Postów
    311

    Domyślnie

    To jak już o tych hamulcach, to czemu producent do gtv 3.0 i 3.2 zakładał czterotłoczkowe brembo? do fiata coupe 2.0 20v turbo i do peugota 406 coupe ?
    skoro to taki przerost formy nad treścią to po co producent wyrzucał na to pieniądze?
    Naprawa fiat, alfa romeo http://www.autokielak.pl/

Podobne wątki

  1. SWAP z 2,5 na 3,0/3,2
    Utworzone przez markus w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-12-2019, 21:12
  2. [145] SWAP Z 1.9 JTD na V6
    Utworzone przez spin111 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 30-01-2015, 19:54
  3. Swap 2.0 TS na 2.5 V6 24V
    Utworzone przez Sir Dariusz w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 04-04-2014, 07:08
  4. [33] Swap z 1,4 ie na 1,7 ie
    Utworzone przez Slupsk 33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 09-06-2010, 19:51
  5. Swap TD na 1.9 JTD
    Utworzone przez elpaco w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-04-2010, 11:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory