Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 189

Temat: [156] 2.5 V6 24V swap na 3.0 V6 24V - STARTED

  1. #21
    Neilik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał gifwwl Zobacz post
    To jak już o tych hamulcach, to czemu producent do gtv 3.0 i 3.2 zakładał czterotłoczkowe brembo? do fiata coupe 2.0 20v turbo i do peugota 406 coupe ?
    skoro to taki przerost formy nad treścią to po co producent wyrzucał na to pieniądze?
    Wisienki na torciku ;];] nie zawsze potrzebne ale "musi byc". poza tym auto w tej wersji silnikowej przy tej cenie - układ hamulcowy już nie wiele ją zmienial a "dodawał charakteru" ;] mowie o nowych egzemplarzach oczywiscie.

    Ja jezdze oczywiscie na serii teraz i powiem szczerze ze przy ciezkiej nodze i równie dynamicznej jezdzie ale po miescie i trasie oczywiscie a nie na torze, nigdy jeszcze nie mialem akcji w której zastanawiałbym się czy zdąże zatrzymac się przed autem lub swiatłami lub czymkolwiek. Wszystko chodzi ładnie i sprawnie. Prawdopodobnie wymienię teraz klocki i tarcze bo ogladałem je przy okazji sciągania przednich kół do zabawy przy motorze i rancik maly jest, klockow jeszcze sporo ale ogólny stan tarczy.. mierny bo pordzewiały żeberka mocno przez co zwężają się prześwity i mocno się grzeja..

    Tak czy siak pierwsze co będę musiał zrobić to kupić felgi. Opony 17tki mam na felgach (apropo może ktos chce fele ? foty poniżej) od A4 które nie są już używane a są w całkiem dobrym stanie napewno na testy auta się nadają ;]

    Apropo postępów przy swapie - wczoraj nawet nie byłem w garage więc nie wiem co tam zrobili i nie dzwoniłem zeby nie wyjsc na nadgorliwca - chociaż dzwoniłbym oczywiscie co godzine najchętniej ;] więc fotek nie umieszczam bo nima
    Ostatnio edytowane przez Neilik ; 19-12-2009 o 10:11

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał gifwwl Zobacz post
    To jak już o tych hamulcach, to czemu producent do gtv 3.0 i 3.2 zakładał czterotłoczkowe brembo? do fiata coupe 2.0 20v turbo i do peugota 406 coupe ?
    skoro to taki przerost formy nad treścią to po co producent wyrzucał na to pieniądze?


    bo to sie nazywa marketing ;] owszem hamuja lepiej ale podonosi to standard auta fabrycznego o charakterze sportowym, a co jesli Ci powiem ze zwykle peugeoty z v6 pod maska maja zwykle hamulce? i producent na to nie wyrzuca pieniedzy tylko klient bo fabryka tego nie odczuwa na modelu

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gifwwl
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    146 2.0 TB Junior była, teraz jedyne słuszne AR GT
    Postów
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    bo to sie nazywa marketing ;] owszem hamuja lepiej ale podonosi to standard auta fabrycznego o charakterze sportowym, a co jesli Ci powiem ze zwykle peugeoty z v6 pod maska maja zwykle hamulce? i producent na to nie wyrzuca pieniedzy tylko klient bo fabryka tego nie odczuwa na modelu
    A może dlatego że samochodem o sportowym zacięciu jeździ się nie tylko po mieście ;]
    to tak samo wychodziła marea z 2.0 20v turbo ale miała tylko 200km a coupe miało 220km?
    Może chodzi o to żeby hamulce po 2 okrążeniu na małym torze nie zrobiły się "miękkie".
    Do tego myślę że różnicy w cenie miedzy gtv 2.0 TB a 3.0 nie była duża a hamulce inne.
    Ostatnio edytowane przez gifwwl ; 19-12-2009 o 11:30
    Naprawa fiat, alfa romeo http://www.autokielak.pl/

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    wg.mnie auta z salonu nie sa do jazdy na torze. ale kazdy ma inne podejscie.

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Każdy wie swoje, ja nie zamierzam udowadniać że seria nie wystarcza, jednemu tak drugiemu nie. I jak czytam posty "królów" zakrętów i kontrolowanych poślizgów to czuję się jakiś gorszy, bo posiadają jakąś tajemną wiedzę i wiedzą co dla mnie jest dobre a co nie ;-)
    Mam problem z hamulcami, czuję że samochód mógłby spowalniać się szybciej (opony na to pozwalają) tylko heble nie. Wiem jak hamowało coupe turbo przy podobnej wadze i nikt mi nie wmówi że w 156-tce jest ok. Znam wiele dużo głupszych pomysłów na wydanie kasy.
    Nie ma co się pstykać. Lepsze jest lepsze i koniec :-)
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    ja nie powiedzialem ze jest gorsze ale mniejsza o to mam nadzieje ze 3.0 bedzie dzialalo bez problemow!!! pozdrowki

  7. #27
    Neilik
    Gość

    Thumbs up

    Właśnie wróciłem od chlopaków. Postępy są ;] Silnik cytuje "z oporami ale wyszedł" ;]

    Zamieszczm poniżej fotki. Na jednej z nich widać ładnie jak słodko trzeba rozebrać rozrząd, aby odczepić łapę górną silnika ;];];] także chłopaki sie w...li troszke ale dadzą radę chyba bez całkowitego rozpinania....ogólnie to aktualnie nieprzewidziny zonk nr 1.

    Widziałem tarcze sprzęgła - prawie idealna - wymieniam - bo teraz bedzie troche wiecej na klate brala więc profilaktycznie warto wymienic.

    Cieknie z jednej gumy od listwy wspomagania magiczny różowy płyn - pewnie później będzie cięzko ale stwierdzilismy, że dolne wahacze są do wymianki bynajmniej prawy (a jak juz to obydwa) więc przy okazji tej wymianki wymieni się gumę - także odpada na plan dalszy.

    Tarcze i klocki spokojnie narazie sobie posiedzą - klocków dobrze ponad 0.5 cm jeszcze także narazie nie zmieniam.

    Myśleliśmy i wymyślilismy, że profilaktycznie da się do sprawdzenia szczotek i bendiksa rozrusznik bo lepiej teraz niż za 2 miechy rozbierac znowu motor do odkrecenia rozrusznika - jest masakra z dojściem.

    Pompa wspomy to chyba najgorszy element ale jest z tej strony silnika do której jest "w miare" łatwy dostęp nawe jak będzie on już w komorze. także chwilowo też odpust tym bardziej że ze wspomaganiem nie mam poza systematycznym dolewaniem plytu absolutnie żadnych problemów.

    Łożyska do wymianki na półośkach , łożysko na sprzęgle ideał także zostaje - aż dziw nas brał, jakby ktoś to już robił.

    Ogólnie puki co miłe zaskoczenia... poza tym rozrządem do zdjęcia ....

    Oczywiście sensownej opcji wytargania silnika bez rozpinania półosi przegubów skrzyni itp nie ma ... bynajmniej mechanicy odrazu rozpieli dół skrzynie a potem silnik można było już ruszyć.

    Teraz czyszczenie pozostałości po poprzednim uszczelnieniu miski olejowej na 3.0 i na misce od 2.5 (a trzeba to bardzo dobrze zrobić wiadomo dlaczego..) i na dzisiaj to koniec.

    Zamówiłem łącznik/poduche górną silnika - do wymianki jest środkowa główna poducha bo nie jest urwana ale juz spruchniała a teraz będą na nią działać jeszcze większe siły szarpnięć, więc szybko się wyrwie. trzecia poduchazostaje stara bo jest elegancka.

    Cóż... załączam pare fotek dla ciekawskich
    Ostatnio edytowane przez Neilik ; 19-12-2009 o 16:31

  8. #28
    Neilik
    Gość

    Domyślnie

    Nie zmieściły się wszystkie foty więc pare dorzucam jeszcze tutaj.

    Oczywiscie wszystkie uszczelki do wymianki czyli dolot, wydech...

    Co tam jeszcze... chyba chwilowo nic ;] jak sobie przypomne to dopiszę ;]

    Na fotce nr 19 widać ładnie jak idealnie śrubeczka od łapy górnej (jedna z wielu) chowa się za paskiem rozrządu chlip

  9. #29
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Ja na szczęście do tej roboty będę miał do dyspozycji warsztat z podnośnikiem kolumnowym, nie mam zamiaru męczyć się i górą wyjmować tego kawałka złomu...
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  10. #30
    Neilik
    Gość

    Domyślnie

    I tak się namęczysz;] zaoszczędzisz tylko kilka H na samym wyciągnięciu - największa robota odpinanie pierdół i rozkręcanie....

    Przy całości zabiegów to pikuś.

    BTW - kawałka złomu?? How Could U!!!
    Ostatnio edytowane przez Neilik ; 19-12-2009 o 16:47

Podobne wątki

  1. SWAP z 2,5 na 3,0/3,2
    Utworzone przez markus w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-12-2019, 21:12
  2. [145] SWAP Z 1.9 JTD na V6
    Utworzone przez spin111 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 30-01-2015, 19:54
  3. Swap 2.0 TS na 2.5 V6 24V
    Utworzone przez Sir Dariusz w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 04-04-2014, 07:08
  4. [33] Swap z 1,4 ie na 1,7 ie
    Utworzone przez Slupsk 33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 09-06-2010, 19:51
  5. Swap TD na 1.9 JTD
    Utworzone przez elpaco w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-04-2010, 11:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory