Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: JTD Twin Turbo - da się to stworzyć?

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie JTD Twin Turbo - da się to stworzyć?

    Witam

    Jako że nigdzie nie znalazłem informacji i takich modyfikacjach więc wychodzę z tematem tutaj.

    Obiekt: 1.9 jtd/jtdm
    Modyfikacja: dołożenie drugiej turbiny
    Spodziewany efekt: intensywne wciskanie w fotel od ~1500 rpm

    Niektórzy zapytają "dlaczego nie 2.4?" Za duży(pewnie nic już tam nie wejdzie) i za ciężki(ekstremalnych sytuacjach będzie płużył przodem)

    Założyłem ten temat bo od dawna mnie to męczyło i podrzucić być może jakiemuś chętnemu pomysł na zimowe długie wieczory.

    Pomysł śmiały i o takie wypowiedzi bym prosił.

    Pozdrawiam
    Tomasz

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860
    Ostatnio edytowane przez kenobi ; 18-11-2010 o 16:34
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Na początek będzie Ci potrzebny nowy wydech i to właściwie cały, kolektory wypadałoby podzielić na dwa by każda z turbin dostawała dokładnie tą samą dawkę, w tym wypadku musiałbyś znaleźć firmę która by się tego podjęła a to mogą być już schody. Do tego należało by kogoś znaleźć to zestroi poprawie, podłączenie itp rozumiem że sam byś chciał to zrobić. Nie wiem czy gra jest warta świeczki bo będą to duże wydatki ale cel jest ciekawy
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie JTD Twin Turbo

    To co znalazł kenobi to oczywiście jest twin turbo ale:
    1. jest to podwyższona technologia koncernowa której odtworzenie podejrzewam nie byłoby aż tak trudne ale kosztowało by fortune...
    2. jest to TT typu mała+duża czyli A+B, mi chodzi bardziej o rozwiązanie B+B

    Odnośnie tego co napisał aniol jojo:
    Wydech no nie byłby problem, ale... hmmm kolektor, o tym nie pomyślałem, rzeczywiście pasowało by to jakoś logicznie zrobić...

    A co do moich umiejętności/możliwości/wiedzy i w ogóle warunków to raczej bym to zlecił profesjonalistom.

    I jeszcze na temat wydatków to podejrzewam że prócz tegoż dolotu nie było by to w sumie takie astronomiczne przedsięwzięcie. To co by było do wymiany to podejrzewam następna turbina(1000zł), kompletny nowy dolot(2000zł), wydech cały(1500zł) no i nieszczęsny kolektor(??00zł)
    później kalibracja nowego sprzętu(1000zł) i na pewno trzeba policzyć za montaż 1000zł
    To wyszło by ~8k zł

    I teraz dobrze by było zadać sobie to pytanie: czy gra jest warta świeczki?

    Patrząc na to, że producent osiągnął z czegoś podobnego moc 190KM i 400NM z silnika 1.9 16v przy "engine complies with projected Euro 5 emission standards" to co można by było osiągnąć przy takiej modyfikacji?
    Ja przypuszczam, że 240KM i 500NM w zakresie ~2000-3500 to nie byłby problem a to co producent osiąga czyli 7.9 sec>100km/h można by było zmienić nawet do ~5s.

    Fakt, jest to modyfikacja typu "hardcore" i później pewnie takiego auta nikt normalny nie kupi ale zobaczy w lusterku twarz gościa w bmw m5 który wyprzedzony nie wie gdzie ma się schować podejrzewam jest warte każdej ceny

    Za 8k zł można mieć dobry gwint + ładne kółka + ładny bodykit albo... Sami zadecydujcie co byście woleli

    ps: to nie koniec tematu, chciałbym żeby jeszcze wypowiedział się na ten temat jakiś fachowiec, i jeśli się gdzieś mylę to mnie poprawił

    Pozdrawiam
    Tomek

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Kolektor trzeba zrobić jeden normalny tylko musi mieć wyjścia na dwie turbiny. Widziałem taki kol z silnika D5 Volvo. Mała turbina jest na górze a duża u góry. Nie wydaję mi się żeby to był problem tak samo z dolotem jak i IC każda firma pewnie by to wyspawała bez problemu ( przecież jak montujesz inne IC większe to też robią rzeźbę ) ( Oba turba są połączone jednym dolotem a z dużego Turba jest wyjście do puchy z filtrem. Pytanie ile to pojeździ i po jakim czasie silnik się rozleci, o wystrojeniu już tutaj nie mówiąc i zasilaniu dalszym

    Prostym przykładem kupić JTD 16v wydech, IC program, dobre sprzęgło i masz 200 PS i 400 NM będzie jechać i z dołu, góry, bezawaryjnie przy mądrej jeździe a tutaj ?
    Ostatnio edytowane przez Kolin ; 18-11-2010 o 19:01

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    To w końcu co chcesz osiągnąć bo jak to aby ciągnął od dołu to raczej mała aby dmuchała z dołu duża aby dmuchała w górnym zakresie obrotów. Po za tym fajnie wyliczyłeś koszty, a gdzie cena silnika bo chyba nie chcesz zrobić 240km z 8v? Gdzie przeniesienia napędu? Gdzie czujników raila i doładowania? Wzmocnionego rozrządu? Wystrojenie porządne to raczej nie tysiąc złoty bo w tych okolicach to trzeba za dobry remap serii zapłacić... i jeszcze pierdylion małych czy większych wydatków podczas komplikacji przy pracach... Imo na początek zrób ~170KM z tego 8v później będziesz myślał dalej...
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 18-11-2010 o 19:12

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    No milion innych pierdół nie licząc jeszcze czym to podlać dobrze bo na pewno nie seryjnym układem bo moc tylko z powietrza się nie bierze. Dla mnie to jest pionierski projekt na długie miesiąca, lata w garażu z potrzebną wiedzą, finansami, sprzętem. Do tego auto musi nie tylko jechać ale i hamować. Ja bym się jeszcze zastanowił czy korby nie wylecą bokiem przy dobrym grzaniu w palnik.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Aleście na mnie naskoczyli... a ja przecież nic nie mówiłem że miałby to być mój 8v, dobrze wiem, że potrzebna jest do tego 16v.
    Co do kosztów to fakt, policzyłem tylko te główne rzeczy ale według tego co piszecie to tą kwotę pasowało by powiększyć o minimum 4k zł.

    No i teraz można liczyć: zakup AR 1.9 16v 23k zł + modyfikacje 12k zł daje to ~35 000 zł czyli budżet na zakup GTA.

    Ale dlaczego silnik miałby się rozsypać? Przegrzeje się - raczej nie. Tłoki się pogną - mało prawdopodobne. Według mnie jedyne o co można się martwić to przeniesienie napędu jeśli będzie nieumiejętnie używane, ale jeśli się mylę to mnie poprawcie.

  9. #9
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Dlatego taka rzeźba jest mało opłacalna bo jak ostatecznie w 20tys się zmieścisz z projektem będzie dobrze, a i tak po jakimś czasie te 240km będzie mało dlatego ja bym szedł w kierunku GTA lub swap zwykłej 147 na V6 albo zupełnie innej marki z większym potencjałem na podnoszenie mocy...
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 18-11-2010 o 19:50

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    No i o to mi chodziło! Wszystkie wątpliwości rozwiane.

    wnioski:

    1.9 jtdM twinturbo - może i warto ale nieopłacalne, zapewne czasochłonne i brak pewności co do trwałości

    A główny wniosek jaki mi się nasuwa - diesel! zwłaszcza mały! nie nadaje się do dużych modyfikacji czyli jak się chce czegoś więcej to pochłaniacz [noPB].

Podobne wątki

  1. Bi-turbo :) Czyli problem z turbo w 2.4 JTD
    Utworzone przez djkubas w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 20:02
  2. Swap z 2.0 V6 turbo na 2.5 V6 turbo
    Utworzone przez Fred w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 17:10
  3. Jak stworzyć mapę 3D?
    Utworzone przez Koral w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 07:09
  4. Przeszczepili moją 1.8 turbo na Twin sparka
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-12-2006, 23:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory