Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Generator HHO

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    Alfa romeo 145 1.4 Boxer klima
    Postów
    290

    Domyślnie Generator HHO

    Witam ostatnio widziałem takie urządzenie jak generator HHO do silników spalinowych podobno zwiększa moc i zmniejsza spalanie, czy ktoś tego używał??? Jeśli tak to proszę o opinie.
    Link: http://allegro.pl/hho-sucha-cela-kom...389834324.html

    http://www.hho-generator.com/

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Jakis czas temu, było cos pobobnego na forum Chyba raczej nikt tego do swej belli nie włożył

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    A ja się ostatnio dowiedziałem, że chłopaki z mojego koła naukowego robili z tym już jakiś czas temu eksperymenty. Efekty super - spadła moc i wzrosło spalanie Co ciekawe, zawartość pary wodnej w spalinach spadła niemal do zera (co kłóci się z logiką... ale jak tak wyszło, to tak jest) - i koniec efektów.
    Szczerze poleciłbym to każdemu, kogo nie lubię
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  4. #4
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    Widzę to pierwszy raz i myślałem ,że ktoś przez przypadek wysłał link do działu armatury sanitarnej allegro .A HHO i te wodorotleny to na moje oko woda...której działanie w powietrzu jest mniej tajemnicza niż to oprzyrządowanie do anihilacji materii

  5. #5
    Alfamax
    Gość

    Domyślnie Generator hho

    Witam serdecznie. Nareszcie ALFA i zwolennicy tej marki. Chciałbym na wstępie skorygować niektóre opinie na temat generatorów HHO a zwłaszcza Generatora Adamskiego. Chociaż i mi z początku wydawało sie to utopią. Jednak za namową kolegi pojechaliśmy osobiście do pana Adamskiego wtedy kiedy było to jeszcze możliwe około czterech miesięcy temu i zamontowaliśmy generator. Na miejscu okazało sie że mam potrzaskaną obudoiwę filtra powietrza więc najpierw trzeba było ja uszczelnić ponieważ wężyk gazowy biegnący z generatora montuje się tak jak pierwsze LPG przed filtrem powietrza. Gdy wracaliśmy ze Szczecina do Polkowic wyraźnie odczuło się że samochód jest silniejszy natomiast ze wzgledu na niezbyt szczelną obudowę filtra powietrza oszczędność była niewielka - około 1L na sto kilosków. Teraz mam już tą część wymienioną i oszczędność waha się w granicach 3L/100. W czasie montażu nakręciliśmy film zwykłą komórką można więc to zobaczyć chociaż jakość jest słaba. Podaję link poniżej do filmu.
    http://www.youtube.com/watch?v=9pX_FwFEkhU

    A poniżej link do strony matki generatora, gdyby ktoś chciał dowiedzieć się więcej.
    http://aleegrospecial.pl.tl/

  6. #6
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    W jaki sposób można regulować ilość wodoru? Czy nie powinien być zainstalowany gaźnik, który odpowiednio dawkowałby wodór w zależności od zapotrzebowania na powietrze?

  7. #7
    użytkownik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał feecle Zobacz post
    W jaki sposób można regulować ilość wodoru? Czy nie powinien być zainstalowany gaźnik, który odpowiednio dawkowałby wodór w zależności od zapotrzebowania na powietrze?
    Ilość wodoru jest regulowana. Do tego celu służy sterownik prądu reakcji elektrolizy. A jeśli chodzi o dawkę, to z tego co czytałem, przyjmuje się, że wydajność generatora powinna wynosić 0,5 do 1 litr gazu/min.! na każdy litr pojemności silnika (tak czytałem - sam tego nie stosowałem). To jest układ wspomagający diesla czy benzynę a nie zastępujący. Sterowanie mieszanką nadal się odbywa przez sondę lambda.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    HHO czy system pary wodnej fajnie pracuje w silnikach Diesla, jednak najlepszym rozwiązaniem jest dotrysk gazu LPG. Instalacja pary czy HHO w przeciwieństwie do Gazo-Diesla nie podnosi znacząco mocy i powoduje zamarzanie wody w cylindrach, natomiast koszt zestawu jest mniejszy ( około 1000,00zl). Nie trzeba wspominać ze jazda na takim dotrysku ( HHO czy para wodna ) jest nielegalny z uwagi na brak akcyzy i podatku! Mam za sobą kilka projektów Gazo-Diesla i efekt jest następujący: Ford Transit 2,3 TD wyraźny wzrost mocy, oszczędność na 100km. do 10 zł przy prostym zestawie, zwraca sie po około 25 tyś.km.

  9. #9
    użytkownik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Mam za sobą kilka projektów Gazo-Diesla i efekt jest następujący: Ford Transit 2,3 TD wyraźny wzrost mocy, oszczędność na 100km. do 10 zł przy prostym zestawie, zwraca sie po około 25 tyś.km.
    Zdradxięcej szczegułów. Jak oszukałeś sondę lamda? Jaki układ zastosowałeś? Jaki generator? Można by spróbować jak to działa w JTD-kach. Oczywiście tylko i wyłącznie w celach edukacyjnych.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Z tego co ja widzialem wezyk z wodorem byl doprowadzany do dolotu za filtrem a nie przed... logicznie rzecz ujmujac jesli wszystko jest dobrze zgrane powinno dzialac... ale o ile samemu sie zrobi caly zestaw i ma sie jakies pojecie o tym.
    Genetics makes the champions, want to compare?!

Podobne wątki

  1. 1.9jtd + generator wodoru HHO
    Utworzone przez grzelu w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 13:30
  2. [145] Generator HHO
    Utworzone przez Kris1979r w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-01-2013, 20:12
  3. Generator gazowy poduszek - wymiana.
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-09-2009, 12:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory