Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Carbon - kolektor ssący do GTA

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar Lukas1020
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    AR 156 2.0TS Sportpack, AR GTV 2.0JTS
    Postów
    180

    Domyślnie Carbon - kolektor ssący do GTA

    Gdzie mógłbym znaleźć takie cudo? Fajnie mruczy i Nm pewnie więcej? Ale coś jest tam dolepione zboku, i nie wiadomo czy to coś jet firmowe?
    http://www.youtube.com/watch?v=ETSpa...eature=related
    Ostatnio edytowane przez Lukas1020 ; 05-05-2011 o 21:22
    Lukas1020

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Fistasz
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Znin
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm
    Postów
    164

    Domyślnie

    Toć napisane ze to kolektor od Ferrari F430.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar RogerIZ28
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Była piękna 156 1.8TS 2000r LPI
    Postów
    719

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fistasz Zobacz post
    Toć napisane ze to kolektor od Ferrari F430.
    Ja bym raczej powiedział, że przepustnica jest taka sama jak w F430, przecież ferrari ma silnik V8 i wspólny kolektor dla całości.
    Ten Kolektor to pewnie samoróbka, która powoduje niepotrzebne turbulencje i zawirowania o równomierności strumienia przepływu dla każdego z cylindrów pewnie nikt tam nie pomyślał

    diesel power http://je.pl/qeuy

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wasyl
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
    Postów
    490

    Domyślnie

    O, dobrze wiedziec jakie to badziewne
    155 V6 była
    155 TS była
    156 V6 była
    156 GTA była
    155 TS była
    x3 japonce były
    156 V6 była
    x1 japoniec jest. Zycie.

  5. #5
    epion
    Gość

    Domyślnie

    kojarze, że na alfaclubie kolega Ol3j w swojej GTA też planuje założyć przepustnice od F430 (nie wiem czy kolektor też, a może jest to konieczne?) ale mowił coś że ponoć dodaje to pare koni

  6. #6
    ol3j
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał epion Zobacz post
    kojarze, że na alfaclubie kolega Ol3j w swojej GTA też planuje założyć przepustnice od F430 (nie wiem czy kolektor też, a może jest to konieczne?) ale mowił coś że ponoć dodaje to pare koni
    no no, planuje, tylko narazie walcze z przepływką, która do 3tyś obrotów daje mi coś dziwne wyniki pomiarów przepływu, jak tylko się uporam z nią to montuje przepustnice bo mam już komplet łącznie z adapterem, od razu pociągne troche inaczej dolot. Zdam relacje co to dało.

    a co do kolektora z filmu to jest on obliczany i nie jest to taki badziew jak ktoś tu sugeruje, dodatkowo jego waga to niecały kilogram, wygląd tez bardzo atrakcyjny.

  7. #7
    ol3j
    Gość

    Domyślnie

    dziś zamontowałem w końcu tą przepustnicę o średnicy 84mm, wykres z hamowni wrzuce jak się na nią udam, wrażenie jest pozytywne, mam wykres sprzed modyfikacji więc będize mozna porównać.

    Porównaiie obu przepustnic (po prawej GTA po lewej Ferrarka)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	modenaVSgta.jpg
Wyświetleń:	809
Rozmiar:	53.3 KB
ID:	31300


    Z plusów (oprócz mocy, bo tej nie znam):
    Zmienił się na plus dźwięk auta + przy odpalaniu jest taki fajny efekt że silnik wchodzi na wyższe obroty na 0.5s i potem się stabilizuje... efekt podobny jak w ferrari, albo nissanie 350z.
    Póki co wrażenia z jazdy są pozytyne, w moim odczucie na pewno nie jest gorzej, a czy lepiej hamownia odpowie. Ja spodziewam się wzrostów na pewno przynajmniej w średnim zakresie obrotów, auto wydaje sie ze 100kg lzejsze, a to wrózyłoby wzrost momentu obrotowego w tym zakresie.

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Dawaj dawaj ten wykres chętnie zerknę ;] Właśnie strugam od podstaw nowy kolektor do siebie pod przepustnicę z Maserati ;]
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  9. #9
    ol3j
    Gość

    Domyślnie

    no no czytałem ;-)
    tutaj bodajże o tym piszesz;-) http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...ml#post4277921

    będę miał wykres to wkleje

    odnosnie twojego postu: ja dorobiłem adapter pomiedzy przepustnicę a seryjny kolektor. Sprawdza się całkiem nieźle, no ale pewnie co nowy kolektor to nowy kolektor

    EDIT------------
    dziś troche Gietką pojeździłem i jedno jest pewne: wzrosło spalanie ;-) co do mocy to dupohamownia prawdy nie powie, ale od 2 tyś to zupełnie inne auto niż było. Poprzednio odczucia były takie (zreszta zweryfikowane wykresem) start, wgniata w fotel, przy okolo 2 tyś moment sie stabilizuje i nic sie nie dzieje, auto jedzie i przy 4,5tyś dostaje jakby drugi oddech ciągnie do odcinki.

    teraz: start, auto ciągnie do odcinki z równą siłą;D nie ma różnicy jakie są obroty, zobaczymy czy wykres to potwierdzi.

    EDIT------------

    wczoraj przejechałem się jeszcze testy drogowe porobić, przyspieszenia 0-96km/h wyszły 5.5s
    w najbliższym czasie pomierze jeszcze elastyczność na poszczegolnych biegach - jest to bardziej miarodajne, gdyż odpada czas zmiany biegu.
    Ostatnio edytowane przez ol3j ; 02-08-2011 o 09:08

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Niski
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 3.2 GTA Q2
    Postów
    341

    Domyślnie

    olej wydaje mi się, że wzorst momentu obrotowego w dolnej części uzyskałeś właśnie adapterem poprzez zwiększenie obj. (więcej powietrza) za przepustnicą.


    Mniemam, że większa przepustnica da ci więcej koni w górnej części. W każdym bądź razie wklej oba wykresy zobaczymy co pokażą.

    Co do pomiarów GTXem to mnie wyszło 5,1sec na 96km/h, mierzone było bez przednich katów no i z Q2, rozgrzane opony Yokohama Advant Sport. Na zimnych oponach zaczynałem od 5,9 na 96km/h.

    Licząc od 0-100km/h - 5,4sec i 13,5sec na 400m.

    Generalnie szkoda, że Alfa GTA nie osiąga na 2 biegu 100/h bo by to wyglądało jeszcze lepiej.


    Teraz moja nie ma już żadnego katalizatora i powiem szczerze, że dopiero zrobiło się "piekiełko". Jak pomierze przyspieszenia to wkleje wyniki.

    Zastanawiam się też na przerobieniem dolotu i zwiększeniem obj za przepustnicą, ale poczekam na Twoje wyniki.

Podobne wątki

  1. Kolektor Ssący
    Utworzone przez Irek28 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 13:43
  2. [146] Kolektor ssący
    Utworzone przez nebeu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2012, 10:31
  3. [146] Kolektor ssący
    Utworzone przez krzyś345 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 07:51
  4. [155] Kolektor ssący
    Utworzone przez Marian w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 18:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory