Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: 159 JTDM 120 km 2008 - po wizycie w cinsoft

  1. #21
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbeer Zobacz post
    "zbeer - wejdz na strone cinsoft i zobacz w projektach..." - po tym co czytam w różnych miejscach to wolę mieć wiedzę od kogoś kto zrobił to 50k km temu, a nie ze strony wykonującego projekt. Dane na stronach zawsze są bardziej "optymistyczne".
    Cześć,

    to i ja się wypowiem. Robiłem swoje auto u Marcina już jakiś czas temu... ponad 30kkm temu i jestem BARDZO zadowolony. Jak do tej pory był to tylko soft - wyniki w podpisie, ale lada dzień będzie dalsza zabawa, tzn. wywalenie DPF, cały wydech przelotowy, większy IC, nowy układ dolotowy. Także ogólnie sporo "rzeźbienia". Ale nie o tym miałem pisać...

    Najważniejsze jest to, że Marcin zna się na rzeczy i nie robi hałtury. Mówisz mu czego oczekujesz i to dostajesz. A jeśli chodzi o ceny, to tak jak ktoś już napisał - znajdźcie gdzieś niższą cenę za te same usługi...

    Wszyscy najłatwiej i najszybciej zapominają o tym, że Cinsoft, mimo że fizycznie to Marcin, to jest firma. A firma za cel ma zarabianie pieniędzy, a nie pracę za "freeko". To chyba jasne i tych zasad nikomu tłumaczyć nie trzeba. Ważne jest to, że w przypadku Marcina można być pewnym tego, że:
    - zapłacimy jedną z najniższych cen na rynku
    - wszystko zostanie zrobione rzetelnie, fachowo, indywidualnie i zgodnie z życzeniem klienta i na dodatek w miłej atmosferze
    bo poza tym wszystkim Marcin jest naprawdę bardzo sensownym człowiekiem.

    A jeśli chodzi o trwałość auta po takich zabiegach, to jak już wspomniałem ja przejeździłem po modyfikacjach już ponad 30kkm. Auto nie jest jakoś specjalnie "oszczędzane" podczas codziennej jazdy, bierze czasem udział w różnego rodzaju TrackDay-ach - ma ich już kilka za sobą i nawet często budzi zdziwienie na twarzach innych uczestników, bo to przecież "kombi", a daje popalić również mocno sportowym autom, czym daje mi niekłamaną satysfakcję Za to ja odwdzięczam mu się tym, że po prostu o nie dbam, czyli zmieniam regularnie olej i wszystkie inne potrzebne rzeczy, nie katuję od razu po odpaleniu, wychładzam również po ostrej jeździe, czyli tak jak napisał krakow_kult ŚWIADOMIE użytkuję samochód. I moim zdaniem to właśnie jest najważniejsze - nie pedantycznie wręcz, tak jak lubią niektórzy, ale ŚWIADOMIE użytkować auto i nic szczególnego dziać się z nim nie powinno
    Pozdrawiam Camil

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    Do Camila,

    1. Masz jakieś zdjęcia Twojego auta? Albo swój wątek o aucie, kiedyś szukałem i nie mogłem znaleźć, chciałem się przyjrzeć np. felgom. Poza tym auto zasługuje na miejsce na moim pulpicie

    2. Mierzyłeś przyspieszenie swojego auta? Pewnie coś około 7s.

  3. #23
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał 145Q Zobacz post
    Poza tym auto zasługuje na miejsce na moim pulpicie

    2. Mierzyłeś przyspieszenie swojego auta? Pewnie coś około 7s.
    Witaj,

    bardzo miło słyszeć wątku jeszcze nie ma, bo auto jest cały czas w fazie modyfikacji (już od roku blisko)... zarówno takich wewnątrz jak i mechanicznych. Będę się "chwalił" jak już będzie czym Mam nadzieję, że to już niedługo nastąpi, na zlot planuję już większość modyfikacji zakończyć, ale czy się uda, zobaczymy...

    A jeśli chodzi o przyspieszenie, nie mierzyłem, bo nie wiem jak miałbym to profesjonalnie zrobić. Poza tym chcę to tez już zrobić po zakończeniu modyfikacji mechanicznych. Na razie próbowałem różnymi programami "na telefon", zarówno wykorzystującymi GPS jak i akcelerometr, ale jakoś te pomiary nie są skuteczne za bardzo...
    Pozdrawiam Camil

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Camil,a możesz podać masę auta wpisaną w dowodzie ?? Jestem ciekaw ile takie kombii 2,4 w Q4 wazy.

    Większy FMIC ,inny dolot,brzmi ciekawie,ale pytanie czy turbo jest w stanie dać coś więcej niż 250km ?? Chyba ,że i tu są jakieś plany.Jaka moc ciebie interesuje ??

    rozumiem ,że to jest twój wykres :

    http://cinsoft.pl/admin/foto/37_37.jpg

    Mozesz powiedziec ,gdzie hamowałeś auto ?? Bo to chyba nie jest hamownia Cinka ,czy może sie mylę ?

    Gratki ciekawego i mocnego już auta.

  5. #25
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Różne Alfy... i nie tylko :)
    Postów
    122

    Domyślnie

    Niestety jest ciężkie jak... może lepiej nie powiem co... w dowodzie widnieje 1922kg, ale szczerze mówiąc nigdzie nie udało mi się znaleźć masy tego auta katalogowej. Będę musiał pojechać kiedyś na wagę i po prostu je zważyć

    Masa tego auta, to jak dla mnie jedyna wada, która daje mi się we znaki w różnych sytuacjach, a szczególnie na wspomnianych trackday-ach. Przy bardzo szybkiej jeździe w zakrętach z wyłączonym ESP auto potrafi zachować się nieprzewidywanie... a może to ja jeszcze nie umiem go ogarnąć Fakt faktem, że masa naprawdę daje się we znaki.

    Co do dalszych planów to zobaczymy. Turbo niestety już się kończy w sensie wydajności i to wiem, zobaczymy co uda się z niego wycisnąć na maksa, kiedy znikną już inne ograniczenia. Jak nadal będzie za mało, to trzeba będzie pomyśleć o większej turbinie Problem przy takich zabawach jest taki, że 159, szczególnie z tym silnikiem to mało popularne w "tuningu" auto, przez to jest mało różnego rodzaju części i w zasadzie większość trzeba robić na zamówienie, a wszelkie rozwiązania opracowywać od zera. Niestety koszty w takich przypadkach rosną w postępie geometrycznym
    Pozdrawiam Camil

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    1922 !!! Cholera,czołg w tym przypadku nie jest żadnym przesadyzmem.Pewnie sporo dodaje szklany dach (chyba ,że na zdjęciu w podpisie to nie szklany dach ).Przynajmniej mamy kolejny dowód na to ,że zawieszenie jest naprawdę pancerne w 159.

    Ta strona:

    http://www.jezdzik.net/alfa-romeo-15...4-260km/15/480

    podaje 1720kg,z zaznaczeniem " minimalna".

    Odnosnie turba: widziałem projekt takiej samej 2,4 210km w brerze,zrobionej na 280km ( 3xx na metanolu),ale bodajże na gtb2260.

    Link do tego projektu:

    http://www.alfaowner.com/Forum/tunin...20v-p-box.html

    O problematyce tuningu JTD,nie przetartych szlakach i możliwym,galopującym tempie kosztów ,akurat mnie nie musisz przekonywać .

    Jazda tym autem bez ESP ,to już musi być wyzwanie, ale komfort również zadowalający przy takiej masie.

    Jak spisuje się napęd ??
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 26-06-2011 o 16:56

  7. #27
    Desmomaniak
    Gość

    Domyślnie

    Witam,

    Troche odświeżę temat.. Może niezdecydowanym przyda się informacja.

    W sobote byłem w CinSofcie.. Wywalenie DPF'a, zaślepienie EGR, remapa komputera.. oczywiście strojenie na hamowni. Jeżeli ktoś planuje taki zabieg z pełną odpowiedzialnością polecam CinSoft. Konkretna obsługa, Marcin naprawde zna się na swojej robocie! Jeżeli chodzi o podniesienie mocy, miało być w granicach rozsądku, wyszło 190 KM i 420 NM, i na tym poprzestaliśmy, mimo że można było spokojnie wykrzesać więcej dlatego, że moje auto w serii miało 163 koniki, Marcin stwierdził, że takiego jeszcze u siebie nie miał. Przebieg 112 tyś.. Po dużym serwisie w ASO (wymiana rozrządu.. oleju, filtrów, płynów.. kolektora dolotowego.. i pare innych pierdół) więc technicznie wszystko w 100% sprawne! Jeżeli piszecie o cenie to za całość wychodzi 2400 zł, nie jest to żadna tajemnica, CinSoft podaje cenę każdemu zainteresowanemu z tego co mi wiadomo.
    Podsumowując.. naprawde nie ten sam samochód! Elastyczność.. przyspieszenie.. prędkość.. Zbiera się w dużo szerszym zakresie obrotów, moment robi swoje..

    Jedyny kłopot to troche głośniejszy układ wydechowy.. na szczęście jedynie w zakresie obrótów 2600-2700 ale sądzę, że jest to spowodowane wyrzuceniem filtra cząstek stałych, w miejsce którego poszła prosta przelotowa rura.. Z tym chyba nic już nie wykombinuję.. Nie jest uciążliwe więc tak zostanie.

    To chyba tyle.. Jeżeli chodzi o spalanie.. spadło o niecały litr.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. 147 1.9 JTDm 8v 88kw 2008
    Utworzone przez pietro91 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-02-2015, 16:21
  2. [159] 159 JTDM 120 km 2008 - po wizycie w cinsoft
    Utworzone przez zemsta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-05-2011, 19:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory