Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Temat: Bass wydech w dieslu - 2,4 JTD ???

  1. #1
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie Bass wydech w dieslu - 2,4 JTD ???

    Bracia pomóżcie !!! Czy ktoś bawił się w zakładanie końcowego tłumika basowego w JTD??? Zaznaczam , że nie zależy mi na niewiadomo jakiej poprawie mocy itd. Ja chce poprawić brzmienie autka a wiem ,że w dieslu to ciężki temat. Kumpel jak założył w Focusie to prawie zero różnicy. Potem spotkałem się z Golfem 3 tdi , który chodził jak bena na sporcie ale klient zrobił od kolektora przelot do tylnego sportowego tłumika. Ja miałem BMW 325TDS wsadziłem do niej sport do tyłu i nie trzeba było nic więcej robić - mruczała jak benzyna na sporcie. Wiem, że tu ma do rzeczy ciśnienie wylotu spalin , które w benie jest większe ale o ile zaobserwowałem ,że z 4 cylindrów diesla nieda się za wiele zrobić bez większych przeróbek to ciekaw jestem jak się zachowa wydech na 5 garkach w 2,4 JTD . Jak się nie dowiem od was to jade na żywioł i będe ryzykował. Bo dzwięk samego silnika jest super a jakby jeszcze mruczało coś z tyłu to już całkiem żyć i .... auta nie zmieniać

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar HyenaHF
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Oborniki Śl.
    Auto
    Lancia Dedra
    Postów
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Bracia pomóżcie !!! Czy ktoś bawił się w zakładanie końcowego tłumika basowego w JTD???
    bawił się i nawet coś pierdziało
    ale dla uzyskania zadowalającego efektu potrzebna była wymiana silnika... na benzynowy

  3. #3
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Czekałem, aż ekspert Hyena sie tutaj pojawi Spoko. Porada jak najbardziej przydatna wymien kolego silnik i w ogóle wywal tłumiki to bedzie bass przez dwa ss.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Pfourul
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice, śląskie, Poland
    Auto
    156 2.5 V6 R(etarded)-System
    Postów
    1,579

    Domyślnie

    Nazar podjedz dzisiaj na 3Stawy (Go Sport) w Kato to porozmawiamy

    << Like it!

    >2000
    o.O

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał HyenaHF Zobacz post
    bawił się i nawet coś pierdziało
    ale dla uzyskania zadowalającego efektu potrzebna była wymiana silnika... na benzynowy
    Ale ja niechce benzyny...Sorki A jakbyście słyszeli wspomnianą wcześniej Beemkę z R6 w dieslu to byście się zdziwili jak diesel chodzi na "sporcie" tylko ,że to właśnie było 6 garnków , 2,4 ma 5 więc ciekaw jestem. Widziałem kilka filmików na youtube i niektórzy uzyskali bardzo fajne efekty tylko własnie niewiadomo czy tylko tył wymieniony czy całość...Eeeee mam sporta nierdzewke w owalu który został mi właśnie z mojej bunii ( używany z 2 miechy to założę a potem zobaczymy czy wywalać całą resztę czy operacje dodatkowe będą zbędne...

  6. #6
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    kolejny post nie związany z tematem będzie nagradzany.
    Dziękuję za uwagę.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    sam sobie odpowiedziales :

    "chodził jak bena na sporcie ale klient zrobił od kolektora przelot do tylnego sportowego tłumika. "

    musisz zrobic tak samo, jesli chcesz miec dobry efekt, samym koncowym nie uzyskasz nic
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  8. #8
    wacoo
    Gość

    Domyślnie

    ja mam przelot od poczatku do konca w 2,4 jtd. i kocham to. koledzy podsumowali tak ze nisko lataj F 16;]

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał wacoo Zobacz post
    ja mam przelot od poczatku do konca w 2,4 jtd. i kocham to. koledzy podsumowali tak ze nisko lataj F 16;]
    Wacoo a robiłeś coś dodatkowo? zamiast katalizatora strumienica? Nie szaleją ci obroty? Co gadasz na przeglądzie? a raczej ile dajesz? Jak możesz to opisz trochę co pozmieniałeś. Oglądałem kilka filmików i niektóre robią wrażenie.

  10. #10
    zgredek
    Gość

    Domyślnie

    odpowiedziałeś sobie w pierwszym poście - zostaje custom czyli albo mtech albo proex - ja mam u siebie to drugie w benzynie i nie narzekam

Podobne wątki

  1. Tłumik a bass
    Utworzone przez GoldeNx3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-10-2013, 22:15
  2. [159] Bass
    Utworzone przez Ducrider w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 13:18
  3. [GTA] w dieslu..
    Utworzone przez Starscream w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-10-2009, 11:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory