Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Temat: Dolot do 156v6

  1. #1
    SEJBR
    Gość

    Domyślnie Dolot do 156v6

    Pewnie bylo jak w temacie, ale chcialbym wiedziec jaki dolot byscie polecili do 2.5v6? Jakies firmy, namiary, doswiadczenia? Jak to wyglada przy zmianie dolotu i filtra powietrza na niefabryczny? Jakies dostrzegalne roznice? Ktos z Was ma cos takiego pod macha i uwaza ze to byly najlepiej wydane pieniadze w zyciu?

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Lukas1020
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    AR 156 2.0TS Sportpack, AR GTV 2.0JTS
    Postów
    180

    Domyślnie

    Mogę napisać że dobry dolot i filtr sportowy dadzą max 5-7km, to nie wiele ale zawsze coś, dodatkowym plusem wkładu sportowego to że nie musisz go już wymieniać, tak jak standardowy filtr, tylko czyścisz oliwisz i z nów chodzi jak nowiutki, a dolot ładnie wygląda. Z profesjonalnych dolotów to polecam Carbonowe rury i boxy np: CDA, ceny dość wysokie, raczej nie dla zwykłego zjadacza chleba Ale nie każdy patrzy na ceny, i przelicza pieniądze wydane w Samochody. Jedni są pasjonatami, drudzy zwykłymi użytkownikami
    Ostatnio edytowane przez Lukas1020 ; 28-06-2011 o 01:05
    Lukas1020

  3. #3
    SEJBR
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz, tak sobie wlasnie zbieram te wloskie kuce, tu 5 tam 5, jak dla mnie z poj 2.5 powinno byc ich 220 co by motoru nie przeciazac, oczywiscie mysle o wszystkich zmianach poza bi turbo, kompresorem czy nitro Poza tym ze to wolnossak to tez nie prosto z fabryki wiec za gwaltowny przyrost mocy by mu nie posluzyl. Chlopaki mi podpowiadaja Asso albo Cadamuro. Co do ceny... nikt nie obiecywal ze bedzie tanio

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Lukas1020
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    AR 156 2.0TS Sportpack, AR GTV 2.0JTS
    Postów
    180

    Domyślnie

    W 2.5 V6 220KM da rade osiągnąć, po pierwsze daj większe kolektory ssące i podkłady z 3.0 24V, lub 3.2V6, do tego daj dobry komplet dolotu, i odetkaj wydech, jakiś sportowy kat, lub replikat Supersprinta, środkowa rura może być standard i końcowy np: Novitec, Supersprint, Hormann, Zender, po zestrojeniu kompa na hamowni będzie te 220KM a może i ciut więcej?
    Lukas1020

  5. #5
    SEJBR
    Gość

    Domyślnie

    Kilka rzeczy o jakich wspomniales juz jest do docelowej mocy mam blisko, nie zebym uczeszczal na hamownie ale zabawilem sie z Leonem R o takiej mocy i chlopak mi nie uciekl, chociaz normalnie rwal asfalt wiec chyba jest calkiem niezle. Ale moze byc lepiej.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Cytat Napisał SEJBR Zobacz post
    Pewnie bylo jak w temacie, ale chcialbym wiedziec jaki dolot byscie polecili do 2.5v6? Jakies firmy, namiary, doswiadczenia? Jak to wyglada przy zmianie dolotu i filtra powietrza na niefabryczny? Jakies dostrzegalne roznice? Ktos z Was ma cos takiego pod macha i uwaza ze to byly najlepiej wydane pieniadze w zyciu?
    Nie wiem czy kolega sobie zdaje sprawę, ale założenie "baranów" od GTA daje kilka KM i Nm, dodaje dołu, a razem z mapą pozwala złapać odrobinę ponad 200 kucy bez przeciążania motoru (ale z przejściem na Pb 98). No i relacja cena/jakość modyfikacji jest dobra
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Pfourul
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice, śląskie, Poland
    Auto
    156 2.5 V6 R(etarded)-System
    Postów
    1,579

    Domyślnie

    Rzmudzior, wrzucenie baranów z 3.0 po remapie daje 10% czyli gdzieś 210KM i 250Nm
    Dodatkowo można jeszcze więcej wyciągnąć ale wtedy trzeba pomyśleć o PB98 żeby nie doszło do spalania stukowego

    << Like it!

    >2000
    o.O

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    znam przynajmniej dwa 2.5 v6 które w zasadzie w stanie seryjnym (z lekko odetkanym wydechem, na świeżych, seryjnych filtrach powietrza) notowały >205 KM

  9. #9
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekm Zobacz post
    znam przynajmniej dwa 2.5 v6 które w zasadzie w stanie seryjnym (z lekko odetkanym wydechem, na świeżych, seryjnych filtrach powietrza) notowały >205 KM
    dokładnie mogę potwierdzić co prawda 3,5 V6 cały wydech + dolot +-40Km ,polecam http://mgmotorsport.pl/ wykresy nie kłamią moge polecic w 100%

    Pzdr
    [*]


  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    hehehe no to przynajmniej producent wydechu jest wspólnym mianownikiem znaczy dobrze robią

Podobne wątki

  1. Mocniejsze hamulce do 156v6
    Utworzone przez SEJBR w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 381
    Ostatni post / autor: 18-09-2023, 14:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory