Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Temat: Dolot dla JTD 16v

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Tak tylko że przy takiej mocy bez wolnego wydechu zaczyna się robić efekt SURGE...

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Jaki widać w moim sochodzie nie mam do czynienia z efektem surge. Można mówić ze jtd nie jest mocno przytlumiony przez fabrykę.

  3. #13
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    jak kolwiek bys nie kombinował to dobrego miejsca na filtr w 147 nie ma, jedyne miejsce to przestrzen po starym icku, a wiec pozostaje to miejsce dobrze obudowac i odizolowac cieplnie, wlot zimnego powietrza jest od frontu, kawałek rurki i kompensatora powinien załatwic sprawe połaczenia turbo z filtrem, wiesz ja mam filtrów K&N od zaj****ia, wiec cos sie wymysli a wydawanie kasy na boxy i inne duperele w silniku doladowanym nie ma wiekszego zanczenia.\

    pzd.

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Nie mniej jednak robiąc wydech poprawiamy dół motoru. Co potwierdziłem na hamowni przed i po zrobieniu, tyle to daje w JTD. Efekt surge zazwyczaj się pojawia gdy wydech jest za ciasny. w JTD z tego co wiem jest to granica 200 KM, ale pewnie to nie jest regułą. Większość też pewnie nie wie co to jest i jak to się objawia.

    Zrobienie dolotu ma sens tylko pod kątem ponownego strojenia bo w dieslu moc jest z wahy a w silniku benzynowym turbo z powietrza. Skoro tam idzie poprawić to tu za pewne też, tylko trzeba by to sprawdzić po korekcie softu czy tak faktycznie jest. Za tem może się też okazać że będą plecy. W Vagowskich śmieciarkach opinie są że dół idzie takim dolotem poprawić po korekcie*

    * Opinie ludzi którzy mieli doloty i robili korekty.

    Sam kiedyś myślałem o takim dolocie ale temat gdzieś przepadł.

    Mogę porobić zdjęcia ile tam jest miejsca, bo obecnie mam wywalony akumulator, skrzynkę z bezpiecznikami, puchę z filtrem. Na moje oko dużo miejsca by tam było gdyby przenieść baterie do bagażnika.

  5. #15
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    mysle ze nie warto pakowac filtra w komore, za duzo roboty z izolacja i przeróbka wlotu pow.

    strojeniem zajmie sie ponownie Cinek wiec bez obaw

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Mnie bardziej przeraża myśl wywalenie na nic pieniążków.

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    To tylko korekta bo wleci nowy wydech i przeniesienie więc trochę się tego szykuje.

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Postów
    399

    Domyślnie

    BMC Carbon Dynamic Airbox do jtd to dobre rozwiazanie dzwiek jest fajniejszy ja dostalem w gifcie 1km musisz co kilka tys po prostu rozkrecic tube i przedmuchac bo szybko sie syfi. ja zrobilem tak ze wywalilem stara obudowe filtra potem laczenie od perzeplywki na jakies 20 cm i od razu BMC ktory siedzi w miejscu starego filtra . zadnych nowych rur stare starcza spokojnie
    159-270/505 /Ghibli 2.8 Bi-Turbo 381km/156 2.4 Grafittowy klekot 180/380 /AR 156 3.2GTA Rozbita

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Masz pomiar przed i po na hamowni ?

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Postów
    399

    Domyślnie

    mhm i przed i po i przed coolerem na oryginalnym sofcie i po w sumie to chyba wszytkie warianty w poszukiwaniu mocy byly na alfaowenrach pisza sporo o tym wynalazku i generalnie chyba byl test na http://www.alfaclub.pl/test-filtrow-powietrza.html dla mnie ma same plusy bo po 2 krotnym uwaleniu pokrywy filtra powietrza podarowalem sobie wynalazek alfowski
    159-270/505 /Ghibli 2.8 Bi-Turbo 381km/156 2.4 Grafittowy klekot 180/380 /AR 156 3.2GTA Rozbita

Podobne wątki

  1. Dolot 156 2.5 V6
    Utworzone przez Modliszka w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-02-2015, 23:01
  2. 156 2.5 v6 dolot
    Utworzone przez karti20 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-02-2013, 19:48
  3. [146] Dolot 2.0 TS 16v
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-10-2009, 16:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory