Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Temat: Dolot dla JTD 16v

  1. #21
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    czyli rozumiem ze filtr zamontowany masz w komorze silnika i zaciaga ciepłe powietrze z za chłodnicy i promieniuje na to wydech


    ja myslałem o przeniesieniu filtra w miejsce po intercoolerze, zabudowac tylko od dolu i uszczelnic od str kola
    wlot powietrza bedzie z przodu w miejscu gdzie wpadalo powietrze do icka.

    pzd.
    Ostatnio edytowane przez george11 ; 31-10-2011 o 17:30

  2. #22
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    No w nadkole najlepiej tak jak CAI ( tak miałem w hondzie ) I do tego miałem wyciętą dziurę w zderzaku, wsadzony tam bas relfex, siateczka żeby syf nie wlatywał. Nie dość że się sprawdzało to jeszcze wyglądało bardzo fajnie.

  3. #23
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Postów
    399

    Domyślnie

    filtr jest koncem do dolu i zaciaga na samym dnie czyli tam gdzie bylo dno obudowy starego filtra wiec nie zaciaga cieplego powietrza oraz jest tam zalozona dodatkowo tuba ktora jest skierowana frontem do "dziobu" generalnie jest on widoczny nawet spod silnika , wydaje mi sie ze jest to bardzo dobre miejsce dodatkowo wlot byl zabezpieczony metalowa siatka. A bylo to po to aby zmiescic cooler jednostronny , na hamowaniu wyszlo 202/418nm
    159-270/505 /Ghibli 2.8 Bi-Turbo 381km/156 2.4 Grafittowy klekot 180/380 /AR 156 3.2GTA Rozbita

  4. #24
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Omen i jak budujesz coś ? Bo ja sam myślę nad tym.

  5. #25
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    robimy, robimy, tylko auto jest w NL, i dopiero w grudniu bedzie pierwsza przymiarka, na razie heble na tapecie, zamówione zaciski zwrotnica i tarcze, bedziemy to na sucho pasowac a potem do auta upychac


    pzd.

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    podepnę się pod temat

    w 156 filtr powietrza jest na dole tak jakby pod autem w JTD a w 145 jest na górze pomimo tego że mają te same silniki mowa o cf2 1.9 dlaczego jest filtr w dwoch różnych miejscach??

    i pytanie drugie co jeśli wziąłbym przeplywke przeniósł na dolną część samochodu i podłączył do tego stożek?? tak żeby do turbiny szybciej trafiało powietrze ?? gdzieś na YT widziałem filmik włąsnie z 156 i gość nie miał rur do filtra górą tylko filtr na dole i krótka rurka od razu do turba można tak zrobić czy się będzie dzialo cos??

    to o ten filmik mi chodzi http://www.youtube.com/watch?v=xrNtVcOkQFc
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 22-02-2012 o 15:27

  7. #27
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Pierwszy wjazd w większa kałużę i filtr cały upieprzony. Pogratulować inwencji twórczej właścicielowi tego auta :]

    Jedyna opcja to albo dobrze uszczelnić to miejsce albo wsadzić go w obudowę i wlot dać trochę wyżej inaczej non stop będzie upieprzony. Wystarczy zobaczyć jak wygląda intercooler, który znajduje się oryginalnie w tamtym miejscu...
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 22-02-2012 o 15:53

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    podepnę się pod temat

    w 156 filtr powietrza jest na dole tak jakby pod autem w JTD a w 145 jest na górze pomimo tego że mają te same silniki mowa o cf2 1.9 dlaczego jest filtr w dwoch różnych miejscach??
    to to 2 różne samochody, inaczej zbudowane przegrody silnika itd.
    i pytanie drugie co jeśli wziąłbym przeplywke przeniósł na dolną część samochodu i podłączył do tego stożek?? tak żeby do turbiny szybciej trafiało powietrze ?? gdzieś na YT widziałem filmik włąsnie z 156 i gość nie miał rur do filtra górą tylko filtr na dole i krótka rurka od razu do turba można tak zrobić czy się będzie dzialo cos??

    to o ten filmik mi chodzi http://www.youtube.com/watch?v=xrNtVcOkQFc
    kaszana, filtr będzie po paru kilometrach uwalony. W dodatku nie jest odizolowany bo może dać mierne efekty.

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    No właśnie kolego omen jest tak jak mówisz że inaczej są ułożone silniki i inaczej idą rury ale jeśli chodzi o 156 cf2 to jest taki sam silnik jak w 145 ta z 98-2000 (chyba aż do 00) a inaczej mają ułożone te filtry a to nie pytam tak żeby zakładać ale tak z ciekawości ale tak myśląc to szybsze zasysanie powietrza do turbiny można powiedzieć że zimnego gdyby to dobrze wykonać to raczej lepiej niż długa droga powietrza przewodami okrężną drogą ale też nie wiadomo jak by się turbo przy tym zachowało a co do tego jak intercooler wygląda po wjechaniu w kałuże w 145 były takie śmieszne plastiki założone ale teraz mam to całe wywalone i tak nie specjalnie jest brudny pomimo pory roku

  10. #30
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    ale teraz mam to całe wywalone i tak nie specjalnie jest brudny pomimo pory roku
    Ale mokry jest na pewno co wystarczy zeby taki filtr do niczego sie nie nadawal bo zlapie wilgoc, zalepi sie kurzem i po mieciacu bedzie gorzej niz na seryjnej puszcze baaa powiem wiecej nikt Ci nie gwarantuje, ze nawet poprawne zamocowanie stozka da u Ciebie jakiekolwiek korzysci wiec imo gra nie warta swieczki
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 23-02-2012 o 10:44

Podobne wątki

  1. Dolot 156 2.5 V6
    Utworzone przez Modliszka w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-02-2015, 23:01
  2. 156 2.5 v6 dolot
    Utworzone przez karti20 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-02-2013, 19:48
  3. [146] Dolot 2.0 TS 16v
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-10-2009, 16:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory