Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Dolot dla JTD 16v

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie Dolot dla JTD 16v

    Witam.
    Tak jak w temacie, zastanawiam się nad zmianą filtra powietrza i "orurowania" aż do turbo sprężarki. Oczywiście mod ma być zakończony remapem/korektą programu z wyłączeniem przepływomierza.
    Główne pytanie czy warto ? Czy to cokowiek zmieni ? Nie chodzi mi o dźwięk
    Chcę wrzucić BMC Carbon Dynamic Airbox z stożkowym filtrem powietrza. Ewentualnie ktoś ma jakieś inne propozycje ?

    Proszę, o nie wypowiadanie się osób które nie mają pojęcia w temacie.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Ropniak jest sterowany paliwem więc dla mnie to ma sens tylko po korekcie, na pewno będzie z dołu lepiej, lżej.

  3. #3
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    w silnikach turbodoladowanych kształt i dlugosc dolotu nie ma znaczenia
    jedyny parametr jaki jest istotny to podcisnienie które wytwarza sie podczas nagłego obciazenia pomiedzy pompą a filtrem powietrza, powinno byc jak najmniejsze.
    dobrym patentem jest montaz malego filtra powietrza(K&N, lub inny)pomiedzy rura dolotową a turbo-filtr, a odmą skrzyni korbowej, skutkuje to tym ze podczas zasysanie powietrza z filtra
    turbo nie ssie opar oleju.

    acha i oczywiscie podcisnienie w rurze turbo filtr mierzymy U-rurka z Hg, a nie z H2O.


    pozdrawiam

  4. #4
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał george11 Zobacz post
    w silnikach turbodoladowanych kształt i dlugosc dolotu nie ma znaczenia
    akurat to ma znaczenie, i kształt i jego długość
    kształt bedzie wpływał na dzwięk i zawirowania
    a długość wpływa na jego pojemność, jak będzie dłuższy i grubszy to zwiększy sie jego pojemnosc i wtedy turbo będzie musiało więcej napompowac, czyli większy lag, gorsza reakcja na pedał.

    Jak nie robisz tego dla dzwięku, to daj sobie spokój z tym dolotem, wsadz aby wkładke sportową i tyle, jak zrobisz dolot nowy i wywalisz te wszystkie tłumiki szmerów w dolocie, to będziesz miał wiecej syki, ryku i świstu.
    http://www.youtube.com/watch?v=xrNtVcOkQFc
    dzwięk kosmiczny ale nie wiem czy w samochodzie nie będzie upierdliwy.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kayrol Zobacz post
    akurat to ma znaczenie, i kształt i jego długość
    kształt bedzie wpływał na dzwięk i zawirowania
    a długość wpływa na jego pojemność, jak będzie dłuższy i grubszy to zwiększy sie jego pojemnosc i wtedy turbo będzie musiało więcej napompowac, czyli większy lag, gorsza reakcja na pedał.
    dolot czyli turbo-ic i ic-koletor ssący mam już dawno zrobiony.. na seryjnym sofcie jaki kolwiek lag poprostu nie istniał.. a pojemność dolotu znacznie się zmieniła.

    Wyżej pisałem, dokładnie chodzi mi o dolot powietrza do turbo sprężarki.
    Na filmie powyżej nie wygląda to najlepiej.. Ciekawe jak często czyści/wymienia filtr. Niestety w 147/GT filtr jest w takim miejscu, że musi być dobrze osłonięty.

    Sama wkładka w oryginalną obudowę mnie nie interesuje, chcę sobie ułatwić dostęp do filtra i jego wymianę.

  6. #6
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    To wywal wszystkie plastiki, zapakuj alu rure i na to stożek i po problemie, ale dzwięk napewno będzie podobny do tego na filmiku.
    btw. robiłeś coś z wydechem ? przelot juz jest ?

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Niestety w 147/GT filtr jest w takim miejscu, że musi być dobrze osłonięty.
    Nie chcę samego stożka z w/w powodu.
    Dlatego myślę o carbonowym boxie BMC.

    Przelot będzie, już nie długo..

  8. #8
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    kiedys w innym aucie miałem simote i spisywał sie dobrze http://allegro.pl/filtr-stozkowy-sim...885645590.html
    dlatego napisałem stożek bo to filtr w takiej samej puszce, ten bmc jest inny ale wygladają podobnie.
    wymiana lub czyszcznie łatwiejsze chyba ..

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Tak jak w temacie, zastanawiam się nad zmianą filtra powietrza i "orurowania" aż do turbo sprężarki
    Taka operacja może ciut poprawić dół obrotów,ale moim zdaniem sztuka dla sztuki.Jedyna zaleta to o wiele łatwiejsza wymiana filtra powietrza.Sam również napaliłem się na taki zabieg podczas zmiany turbo.Zostało mi to odradzone,bo nic by mi to nie dało poza zmienionym dźwiękiem,a dół mozna załatwić mapami.Natomiast bardzo dobry pomysł z wywaleniem przepływomierza.Jesli będziesz chciał iść grubiej,przepływka będzie ci ograniczała moment zarówno w dole jak i na górze ( sprawdzone na własnym aucie), niewspominając o wyeleminowaniu podzespołu,który często się psuje.

    Co do przelotu: narazie bym odpuścił temat.U siebie nie mam katalizatorów i tyle.Wydech pozostał seria .EGT w stresie to 900 stopni więc bezpiecznie.Jesli będziesz chciał iść w moc +230 wtedy paliwa morze,ciśnienie turbo w granicach 1,8 - 1,85 bar i pewnie wystąpi potrzeba udrożnienia wydechu jak nie zwiększenie średnicy ( raczej nie).Inaczej jesli chcesz poprawić dźwięk.

    Jesli mogę coś doradzić,to pomysl o mocniejszym przeniesieniu,bo narazie nie ma patentu na więcej paliwa w naszych jednostkach by zrobić większą moc.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 30-10-2011 o 14:42

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Tak tylko, wkurza mnie wygląd zadka mojej Alfy.. sam ragazzon na koniec to wydatek ok 400E.. za takie pieniądze mam kompletny od M.G.Motorsportu w Siemcach i coś w kieszeni na prezent dla mojej kobiety
    co do przeniesienia to już działamy mamy dużo starych gratów z 4 samochodów więc jest na czym eksperymentować..

Podobne wątki

  1. Dolot 156 2.5 V6
    Utworzone przez Modliszka w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-02-2015, 23:01
  2. 156 2.5 v6 dolot
    Utworzone przez karti20 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-02-2013, 19:48
  3. [146] Dolot 2.0 TS 16v
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-10-2009, 16:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory