Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Ulter dedykowany tłumik do AR 147

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147
    Postów
    355

    Domyślnie Ulter dedykowany tłumik do AR 147

    Cześć,

    Czy ktoś z Was może się podzielić doświadczeniami z tłumikiem jak w temacie? Chodzi mi o jakoś wykonania takiego tłumika i jego głośność, czy w środku nie jest głośniej w stosunku do serii?

    Kolejne pytanie o montaż, posiadam wersję samochodu po lifcie. Czy ktoś ma zamontowany taki tłumik do wersji po liftowej? Chodzi mi o to czy nie ma jakiegoś wycinania zderzaka, bądź innych przeróbek w stosunku do serii.

    No i na koniec czy możecie mi polecić jakiegoś dobrego tłumikarza w Warszawie co by mi to ustrojstwo zamontował (ile wogóle taki montaż może kosztować?)

    Dzięki za info. Pozdrawiam

  2. #2
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał andy1980 Zobacz post
    Cześć,

    Czy ktoś z Was może się podzielić doświadczeniami z tłumikiem jak w temacie? Chodzi mi o jakoś wykonania takiego tłumika i jego głośność, czy w środku nie jest głośniej w stosunku do serii?

    Kolejne pytanie o montaż, posiadam wersję samochodu po lifcie. Czy ktoś ma zamontowany taki tłumik do wersji po liftowej? Chodzi mi o to czy nie ma jakiegoś wycinania zderzaka, bądź innych przeróbek w stosunku do serii.

    No i na koniec czy możecie mi polecić jakiegoś dobrego tłumikarza w Warszawie co by mi to ustrojstwo zamontował (ile wogóle taki montaż może kosztować?)

    Dzięki za info. Pozdrawiam
    Jakośc wykonania - u mnie w 156 wytrzymał 2 lata i zdaje sie wytrzymac kolejne jak nie więcej.
    Głośność w środku - nie rozumiem tego oczywiscie ze bedzie głosniej bo sam wydech jest glosniejszy ale da sie przeżyć.
    Samego montażu podejmie się każdy warsztat to tłumik dedykowany i pasuje w miejsce starego ( co do polifta to niestety nie wiele moge się wypowiedzieć)

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Konieczność podcięcia zderzaka zależy od tego z jaką końcówką kupisz tłumik.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar PiterR
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Wadowice/Kraków
    Auto
    Była - AR147..
    Postów
    1,399

    Domyślnie

    mam dedykowanego ultera w 147 i jestem bardzo zadowolony. Tłumik nie jest głośny, nie buczy, w ogóle nie jest uciążliwy. Na wolnych obrotach daje bardzo delikatny pomruk. Jak zastanawiasz się nad zakupem to kupuj śmiało
    Today we are living our future memories..

  5. #5
    mode
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał andy1980 Zobacz post
    Cześć,

    Czy ktoś z Was może się podzielić doświadczeniami z tłumikiem jak w temacie? Chodzi mi o jakoś wykonania takiego tłumika i jego głośność, czy w środku nie jest głośniej w stosunku do serii?

    Kolejne pytanie o montaż, posiadam wersję samochodu po lifcie. Czy ktoś ma zamontowany taki tłumik do wersji po liftowej? Chodzi mi o to czy nie ma jakiegoś wycinania zderzaka, bądź innych przeróbek w stosunku do serii.

    No i na koniec czy możecie mi polecić jakiegoś dobrego tłumikarza w Warszawie co by mi to ustrojstwo zamontował (ile wogóle taki montaż może kosztować?)

    Dzięki za info. Pozdrawiam
    Ulter może jakoś szczególnie nie wygląda ale u siebie miałem go ponad 4 lata i nic specjalnie się nie działo, dzwięk w porównaniu do seri bardziej basowy ale nie wieśniacki ( miły miękki )

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar dzony43
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków/Częstochowa
    Auto
    E32 '89
    Postów
    159

    Domyślnie

    To ja teraz żeby nie tworzyć niepotrzebnie drugiego tematu: http://new.ulter.com.pl/offer/dedica...meo_156/41#111
    pisze, żebdo wszystkich silników, więc do pierwszego jtdka powinien pasować? Mój po zimie pewnie będzie do wymiany, więc pytam zawczasu, co by od razu z ładną końcówką kupić Jakieś doświadczenia z dwiękiem tego typu tłumika w klekocie? Głośniej jest?

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Huber
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 SW FL 1,9JTD 16V
    Postów
    414

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Vivaldi
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 147 1.9JTD 16V
    Postów
    62

    Domyślnie

    Trochę odświerzę ten wątek.
    Czym się właściwie różni tłumik do TSa od tego do JTD? Patrzę na stronę Ultera i do 156 są dwa tłumiki - do benzyniaka i do diesla. Do 147 natomiast jest jeden do TSów. Z tego co patrzyłem w ePERze to tłumiki końcowe w 147 wydlądają tak samo, ale numery są różne...

  9. #9
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vivaldi Zobacz post
    Trochę odświerzę ten wątek.
    Czym się właściwie różni tłumik do TSa od tego do JTD? Patrzę na stronę Ultera i do 156 są dwa tłumiki - do benzyniaka i do diesla. Do 147 natomiast jest jeden do TSów. Z tego co patrzyłem w ePERze to tłumiki końcowe w 147 wydlądają tak samo, ale numery są różne...
    Do JTD jest delikatnie szersza rura - nie wiem o ile dokładnie ale u siebie po wrzuceniu rury za katalizatorem od 2.4JTD okaząło się ze tłumik musi mieć szerszą rure bo nie da się tego złożyć krótka operacja z większą rurą i działa. Wiec w 156 miedzy jtd a TS jest napewno róznica jak to wyglada w 147 niestety nie wiem

Podobne wątki

  1. [159] Dedykowany tłumik Ulter
    Utworzone przez robert9990 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 171
    Ostatni post / autor: 05-10-2020, 16:26
  2. Ulter dedykowany tłumik do AR 147
    Utworzone przez andy1980 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 10:49
  3. Tłumik Ulter 156 2.4 JTD...Ma ktoś??
    Utworzone przez tomaszko79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-02-2014, 13:52
  4. dedykowany Ulter do 156 SW
    Utworzone przez Michał boxer w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 18:42
  5. Tłumik 166 2.5 v6 i 3.0 v6 Ulter
    Utworzone przez lchodala w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 10:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory