Strona 5 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 140

Temat: [159] Chiptuning 2.0 JTDm - wrażenia użytkowników

  1. #41
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar sothis
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Pawłowice/Jastrzębie Zdr
    Auto
    była 156 1,9 JTD, teraz 159 2.0 JTDm 170KM '09r
    Postów
    109

    Domyślnie

    Okoliczności bardzo dziwne, nieszczelny dolot a dokładniej przewód który idzie do turbiny został poklejony chyba na gumę do rzucia albo inny glut i zassał syf- w efekcie ponadgryzane łopatki turbiny. Co najlepsze auto jeździło z taką turbiną, na szczęście Cinsoft zdiagnozował tego kwiatka zanim doszło do kompletnej tragedii. Zdjęcia turbiny, poklejonego węża na http://www.facebook.com/CINSOFT

    Poprzedni soft chyba nie bardzo chciał zabić turbine bo po pomiarze u Cinka okazało się, że jest 6 KM mniej niż na seryjnym programie
    Ostatnio edytowane przez sothis ; 17-12-2012 o 11:55

  2. #42
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał sothis Zobacz post
    Cyfry się pozmieniały, teraz jest 191 KM i 420Nm ale auto jest po wymianie turbiny i na razie takie wartości muszą być.
    Wytłumacz proszę co ma jedno do drugiego. Ja nie widzę związku między nową turbosprężarką i koniecznością obniżania mocy z tego powodu.

  3. #43
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar sothis
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Pawłowice/Jastrzębie Zdr
    Auto
    była 156 1,9 JTD, teraz 159 2.0 JTDm 170KM '09r
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    Wytłumacz proszę co ma jedno do drugiego. Ja nie widzę związku między nową turbosprężarką i koniecznością obniżania mocy z tego powodu.
    Nie wiem co ma jedno do drugie i wcale nie muszę wiedzieć bo gdybym wiedział to sam bym stroił, chipował etc. Tak to musi być na razie i tyle w temacie. Wystroił to tak, ktoś kto się na tym zna i widocznie uznał, ze tak będzie rozsądnie a nie jest to koniec modyfikacja ale jakiś tam etap związany z jakimiś tam okolicznościami.

  4. #44
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Sam jestem ciekaw dlaczego Cinek tak zadecydował,może się wypowie,chętnie sie czegoś więcej dowiemy.

    Sothis,turbo nówka ,czy regenerowane ? Jesli nówka,to ile ciebie to wyniosło ?

  5. #45
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar sothis
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Pawłowice/Jastrzębie Zdr
    Auto
    była 156 1,9 JTD, teraz 159 2.0 JTDm 170KM '09r
    Postów
    109

    Domyślnie

    Turbo prawie nówka, regeneracji w ogóle nie brałem pod uwagę. Nówka w ASO 9800. Lepiej tego nie liczyć bo głowa może rozboleć

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał sothis Zobacz post
    Turbo prawie nówka, regeneracji w ogóle nie brałem pod uwagę. Nówka w ASO 9800. Lepiej tego nie liczyć bo głowa może rozboleć
    Rozumiem ciebie,na necie jest sporo sprężarek w dobrym stanie,z racji ogromnej ilosci silników 2,0 cdti,także droga mogła być tylko jedna.

  7. #47
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar sothis
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Pawłowice/Jastrzębie Zdr
    Auto
    była 156 1,9 JTD, teraz 159 2.0 JTDm 170KM '09r
    Postów
    109

    Domyślnie

    Mi się udało rzut beretem ode mnie znaleźć kompletna jednostkę 2,0 JTDm z przebiegiem podobno 18kkm. Także była okazja zbadać ją organoleptycznie na miejscu. Zobaczymy jak się będzie sprawować- czas pokaże na ile był to dobry strzał albo mina.

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Są identyczne.Jedynie moze być inny sterownik edc 16 lub edc 17 ( 17 programuje sie niestety tylko poprzez fizyczne otwieranie sterownika),ale te wystepowały i w bravo i w 159.

    Nie sądzę by giulietta JTD wazyła poniżej 1400kg,ale nawet z tą waga ,po sofcie,jest naprawdę czym jechać.Juz 220konna insygnia cłakiem fajnie się zbiera,a to przecież przeszło 1700kg.Moment swoje robi.
    Słupki może i są identyczne, osprzęt już nie. Pomijając fakt edc17 (w fiacie tylko w modelu freamont) i edc16 w julce/bravo/159 są ostatnie wypusty 159/bravo z edc16 które też po kablu nie idą. Różnią się układy wtryskowe itd.
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  9. #49
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinek_ Zobacz post
    Słupki może i są identyczne, osprzęt już nie. Pomijając fakt edc17 (w fiacie tylko w modelu freamont) i edc16 w julce/bravo/159 są ostatnie wypusty 159/bravo z edc16 które też po kablu nie idą. Różnią się układy wtryskowe itd.
    Mechanicznie 2,0 MJTD i CDTi są takie same z tego co wiem.Sprzegła,turbo itp są takie same,róznica w układzie wtryskowym,CDTi jest mniej wydajne ,przynajmniej jak rozmawiałem z Rogalem i widziałem jak się softują te jednostki.Jesli sie myle,popraw mnie.

  10. #50
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Sam jestem ciekaw dlaczego Cinek tak zadecydował,może się wypowie,chętnie sie czegoś więcej dowiemy.

    Sothis,turbo nówka ,czy regenerowane ? Jesli nówka,to ile ciebie to wyniosło ?

    Turbo prawdopodobnie z auta powypadkowego, muszlę kompresora trzeba było przekładać ze starej turbiny niemniej bez żadnych luzów i co ważne żadnych śladów po muchach w kasku
    Dlaczego słabszy program na chwilę obecną? Decyzja była składową kilku faktów:
    - wymiana turbiny (jak pisałem prawdopodobnie z powypadkowego auta)
    - problemy związane głownie z "fachowością" poprzedniego tunera (sposób usunięcia DPFu, działanie lambdy, termopary itd)
    - wycieki oleju
    - przebieg auta

    Po zimie jak auto będzie na kolejnym przeglądzie i potwierdzimy stan elementów doładowania etc auto będzie wystrojone na wyższym doładowaniu.
    Pozdro



    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Mechanicznie 2,0 MJTD i CDTi są takie same z tego co wiem.Sprzegła,turbo itp są takie same,róznica w układzie wtryskowym,CDTi jest mniej wydajne ,przynajmniej jak rozmawiałem z Rogalem i widziałem jak się softują te jednostki.Jesli sie myle,popraw mnie.
    Ogólnie mówiąc tak słupki są takie same. Układ wtryskowy wydajniejszy jest w mjtd porównując cdti. Nie zapominaj że cdti jest na edc17 więc występują różnice związane z innym systemem sterującym.
    Ostatnio edytowane przez cinek_ ; 17-12-2012 o 12:57
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

Podobne wątki

  1. Chiptuning w 1.9 JTDm 16V
    Utworzone przez plancior w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 322
    Ostatni post / autor: 11-12-2020, 21:18
  2. Chiptuning 166 2,4 jtdm
    Utworzone przez orzech299 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-11-2014, 23:30
  3. Podatność na chiptuning 1.9 JTDm 16v CF3, a CF4.
    Utworzone przez Astin w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 20:41
  4. 1.9 JTDM 16SILNIK v (150KM) opinie użytkowników
    Utworzone przez Ronnie87 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-10-2011, 20:42
  5. [159] 1.9 JTDm Distinctive - moje wrażenia z jazdy testowej
    Utworzone przez pitt24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 12-07-2008, 23:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory